FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Łoże Chaosu (dawniej znane jako "Wiedźma z Izalith") jest potwornym i pokręconym łożem życia - źródłem istnienia wszystkich demonów - oraz bossem w grze Dark Souls.

Biografia Edytuj

Dark Souls Edytuj

Dawno temu, w epoce starożytnych, świat był nieukształtowany, spowity mgłą, bezbarwny i pozbawiony światła, bez życia i śmierci. Wszystko, co istniało, to Wieczne Smoki i wielkie drzewa, które nazywali swoimi domami. Jednak w pewnym momencie w trzewiach Ziemi powstał płomień, znany jako Pierwszy Płomień. Płomień przyniósł światu różnorodność; życie i śmierć, światło i mrok. W pewnym momencie powstały humanoidalne istoty i czwórka z nich znalazła w płomieniu wielkie dusze lordów. Wiedźma z Izalith znalazła Duszę Życia, której używała do walki ze smokami, tworząc wielkie burze ognia ze swymi córami chaosu.

Wraz z innymi lordami oraz mnóstwem innych bogów i wojowników, lord Gwyn wypowiedział wojnę Wiecznym Smokom. Kiedy jeden ze smoków, Seath Scaleless, zdradził ich sekretną słabość, Gwyn i jego władcy byli w stanie pokonać smoki i uczynić świat swoim własnym, rozpoczynając w ten sposób Erę Ognia. Podobnie jak Gwyn, Wiedźma z Izalith stała się boginią w nowym świecie i rządziła swoją ojczyzną w Izalith.

Gdy płomień zaczął gasnąć, co doprowadziło do końca Ery Ognia, Wiedźma z Izalith próbowała wymyślić sposób na utrzymanie epoki w ryzach. Podczas gdy Gwyn postanowił rozpalić pierwszy płomień, aby go podtrzymać, Wiedźma z Izalith chciała odtworzyć pierwszy płomień i stworzyć swój własny. To miało jednak katastrofalne skutki, przypadkowo tworząc Płomień Chaosu, który pochłonął ją i zmienił w Łoże Chaosu. Płomienie rozprzestrzeniły się po całym Izalith, przekształcając wszystkich mieszkańców w demony, a jedna z córek Wiedźmy - Quelana jako jedyna zdołała uciec bez szwanku.

Łoże Chaosu ostatecznie zginęło z ręki Wybranego Nieumarłego, który użył jego duszy, aby dotrzeć do Pierwszego Płomienia.

Dark Souls II Edytuj

Długo po śmierci Łoża Chaosu ogień został połączony i ponownie przygasł wiele razy, a kraina Lordran, którą niegdyś rządził Gwyn, widziała powstania i upadki niezliczonych królestw.

Jednak potężna dusza Wiedźmy odradzała się raz po raz. Przez wydarzenia w Dark Souls II, Wiedźma uległa reinkarnacji w postać Zaginionej Grzesznicy, uwięzionej nieumarłej w Bastionie Grzesznicy.

Dark Souls III Edytuj

Długo po śmierci Płomienia Chaosu demony, które się z zrodziły, stały się wymierającą rasą. Podobnie jak lawa ochładzająca się na powierzchni, płomienie, które podtrzymują demony, powoli gasły, zanim wszystkie stwardnieją w kamień.

Wygląd Edytuj

Kiedy była Wiedźmą z Izalith, miała wyraźnie ludzki wygląd, ubrana w ozdobne szaty typowe dla piromantów. Na rękach miała blizny po poparzeniach, co nie jest zaskakujące dla piromantów.

Łoże Chaosu przypomina ogromne, pokryte pnączami drzewo z dwiema parami rąk. W walce używa głównie przedniej pary zakończonej czymś podobnym do mioteł. Używa ich głównie do uderzania i wypychania przeciwnika. Po prawej i lewej stronie Łoża znajdują się świecące na pomarańczowo sfery. Po ich zniszczeniu na plecach bossa wyrośnie para długich, ognistych i zakończonych gigantycznymi ostrzami korzeni. Umożliwiają one Łożu Chaosu korzystanie z ataków ognistych.

Ciekawostki Edytuj

  • Sugeruje się, że samo Łoże Chaosu jest po prostu dużą skorupą, kontrolowaną przez Robaka Chaosu wewnątrz, który ma być prawdziwą formą Wiedźmy.

Galeria Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.