Żołnierskie manekiny są grupą pomniejszych antagonistów w mandze i anime Fullmetal Alchemist. Są bandą homunculusowych ciał zwanych także „Nieśmiertelnym Legionem”. Pod koniec serii, gdy plan Ojca zbliża się ku końcowi, skorumpowany generał z Centrali aktywuje ich do ataku na siły Briggs. Jednak manekiny nie są pod ich kontrolą, zamiast tego atakują i pożerają wszystkich ludzi na swojej drodze.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Po tym, jak Olivier Mira Armstrong awansuje do Centrali po jej zabójstwie generała porucznika Ravena, generał Gardner pokazuje jej śpiące żołnierskie manekiny pod Centralą. Skorumpowany generał ujawnia, że ​​są one „Nieśmiertelnym Legionem”, który będzie służył jako ich wszechpotężna armia, ustalając, że tworzenie ludzi nie jest zabronione przez rząd z powodu etyki, ale aby nie tworzyć konkurencji/wrogich sił. Pokazano, że są to manekiny, które po wstrzyknięciu ciekłych Kamieni Filozoficznych atakują bez obawy przed śmiercią lub krzywdą. Dodaje to również tragiczny poziom bestiom, ponieważ są one napędzane przez ofiary.

Podczas ataku jeden ze skorumpowanych generałów aktywuje żołnierskie manekiny pomimo protestów wiodącego naukowca, że ​​nie są jeszcze gotowe. Jeden z manekinów wypowiada słowo „Papa”, przez co skorumpowany generał próbuje manipulować nim, działając jak jego ojciec. Jednak zamiast tego generał i naukowiec są pożerani żywcem przez manekiny, które przemieszczają się do Kwatery Głównej, zabijając i jedząc po drodze żołnierzy. Armstrong i jej brat Alex Louis walczą z innymi sprzymierzonymi żołnierzami, jednocześnie walcząc ze Slothem.

Kilka manekinów na drodze Edowi, Scarowi, Dariusowi, Zampano i Jerso. Mimo wszelkich starań, manekiny okazują się odporne na większość ataków i pocisków, w odpowiedzi wykrzywiając się nieco lub wypijając zieloną krew. Większość manekinów atakujących grupę zmaga się z płomienną alchemią Roya Mustanga (okaleczając ich w mandze, wprost spalając je w anime). Większość manekinów zostaje zniszczona i można domyślić się, że wszyscy zostali zgładzeni przez bohaterów.

W pewnym momencie Envy pochłania również kilka manekinów, aby zdobyć moc z osadzonych w nich Kamieniach Filozoficznych i odtworzyć swoje ciało. Może to również sugerować inny powód ich powstania w fabule Ojca, zapewniając zapasowe Kamienie Filozoficzne.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.