FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Abomination

Emil Blonsky – jest to były tajny agent, który przetransformował się w ogromnego oraz silnego potwora i przyjął pseudonim Abominator.

Jest to antagonista z filmu Niesamowity Hulk z 2008. Grał go Tim Roth, który również grał Thade'a w Planecie Małp oraz Pete'a Hicoxa w Nienawistnej Ósemce.

Wygląd

Emil Blonsky

Jako Emil Blonsky ma niebieskie oczy i blond włosy. Jego wzrost to 177 cm, a waga to 82 kilogramy.

Abominator

Jako Abominator ma 203,2 cm wzrostu, a waży aż 445 kilogramów. Na plecach ma ogromne kolce, i jest „łysy”, a oczy ma (podobnie jak Hulk) zielone.

Biografia

Emil Blonsky był żołnierzem pomagającym Thaddeusowi Rossowi w złapaniu Bruce'a Bannera. Nie mogli sobie poradzić, więc Emilowi wstrzyknięto serum poprawiające jego aktywność fizyczną. Potem udało mu się zdobyć krew Bannera. Po jej wstrzyknięciu przemienił się w Abominatora. Zaczął niszczyć miasto, a jego przyjaciele z wojska zwrócili się przeciwko niemu. Później Hulk staje z nim do walki. Na początku Abominator wydaje się mieć przewagę. Ostatecznie zostaje jednak pokonany przez Hulka, poprzez uwiązanie go łańcuchem.

Umiejętności

Jest 3 razy silniejszy od Hulka. Jest szybki i zwinny. Uderzając o ziemię jest w stanie wywołać wstrząs sejsmiczny. Potrafi wytworzyć fale uderzeniową jednym uderzeniem pięści. Jego skóra jest odporna na prawie wszystko.

Ciekawostki

  • Wielokrotnie jest też nazywany Abominacją, czyli obrzydzeniem.