Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Nie pozwolę ci zatrzymać kolejki, dziadku! Jeśli kolejka się zatrzyma, to wrócą tu zombiaki a wtedy zabawa będzie już skończona!

—Adam mówiący Frankowi o swoim planie


Adam MacIntyre to jeden z bossów lub psychopatów występujących w grze wideo Dead Rising z 2006 roku. Jest to też opcjonalny boss występujący w głównym modzie 72 Godziny, którego można spotkać 1 dnia o godzinie 21:00 w Wonderland Plaza przy wejściu do Kolejki Podwieszanej Space Rider w zadaniu pobocznym Poza Kontrolą. Jest to psychotyczny klaun, który zwariował z powodu apokalipsy zombie, gdy widział jak jego publika, w tym dzieci jest jedzona żywcem. Z tego powodu Adam przejął kontrolę nad kolejką podwieszaną więżąc w nim pracownika centrum handlowego, Grega Simpsona zabijając każdego, kto odważy się wyłączyć kolejkę ponieważ dźwięki kolejki odstraszały zombie. Głosu użyczył mu John Kassir.

W Dead Rising 2: Off The Record okazuje się, że ma młodszego brata Evana MacIntyre i jest wspomniany pośmiertnie przez Franka i Evana w misji pobocznej Śnieżna Robota.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Historia Adama jest bardzo smutna i tragiczna. Niegdyś wesoły klaun, który pracował w parku zabaw w Wonderland Plaza rozbawiając dzieci klientów centrum za pomocą swoich pokazów akrobacji. Jednak z powodu apokalipsy zombie, Adam był świadkiem jak wiele dzieci jest pożeranych żywcem przez zombie, co spowodowało u niego załamanie nerwowe i psychozę. Nie mogąc poradzić sobie z tym, co widział posadził na siedzeniach w kolejce podwieszanej kilka zakrwawionych lalek oraz porwał pracownika centrum, Grega Simpsona ustawiając kolejkę na pełną moc widząc, że to odstrasza zombie. Adam postanowił, że zabije każdego, kto spróbuje ją wyłączyć.

19 września o godzinie 21:00, Otis informuje Franka Westa, że kolejka podwieszana Space Rider w Wonderland Plaza działa bardzo szybko jakby była poza kontrolą i mówi mu by poszedł sprawdzić tą podejrzaną sytuację ponieważ mogło to oznaczać, że są tam jacyś ocalali. Frank dociera do Wonderland Plazy i widzi jak kolejka kręci się z niesamowitą prędkością. Mężczyzna podchodzi do panelu sterującego by ją wyłączyć, co sprawia, że Adam natychmiast interweniuje śmiejąc się maniakalnie i żonglując dwiema piłami mechanicznymi. Frankowi odbiera mowę, gdy widzi szalonego klauna. Adam smutnieje na reakcję Franka, mówiąc mu, że myślał, że ucieszy się na jego widok tak jak wszyscy radowali się na jego widok. Niestabilny emocjonalnie Adam podchodzi do Franka, z wciąż włączonymi piłami, i rozpoczyna z nim rozmowę, mówiąc mu o jego życiu, jako komik bawiący ludzi a kiedy zombie pojawiły się w centrum handlowym wszyscy umarli i dlatego postanowił pomóc ocalałym poprzez włączenie kolejki na pełną moc, która odstraszyła zombie od źródła dźwięku. Niestety, Adam zdołał porwać Grega Simpsona i umieścił go w kolejce odmawiając wypuszczenia go. Adam wierząc, że Frank chce zatrzymać kolejkę, aby zombie znowu mogły wałęsać się wokół niej, postanawia go zabić.

Po walce, pokonany Adam upada na wprost na swoje włączone piły mechaniczne, które w szybkim tempie rozpruwają go i siekają mu wnętrzności, śmiejąc się maniakalnie. Frank powstrzymuje wymioty widząc całą scenę, ale zabiera ze zwłok Adama kartę dostępu do kolejki uwalniając Grega Simpsona z jego więzienia.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Postać Adama bardzo przypomina postać Klauna Pennywise z powieści Stephena Kinga „To”.
  • Śmierć Adama jest jedną z najbardziej brutalnych w całej serii Dead Rising.
  • Adam to unikalny boss ponieważ jego głównym celem jest Frank West. Adam nigdy nie zaatakuje innego ocalałego w przeciwieństwie do innych psychopatów/bossów.

Nawigacja[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.