Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Admirał Generał Aladeen, urodzony jako Haffaz Aladeen – tytułowy protagonista w komedii Dyktator z 2012 roku. Jest dyktatorem fikcyjnego północnoafrykańskiego kraju Wadiya (znanego również jako Republika Wadiya), który nie chce pozwolić na demokrację. Jako dyktator był autorytatywny, kontrolujący i tyraniczny. Był także sprzymierzony ze zmarłym Kim Dzong-ilem. Jego wujek i prawa ręka jak i dowódca armii Wadiyan, Tamir Mafraad, próbował przejąć rolę przywódcy Wadiya i sprzedać ropę.

W jego rolę wcielił się Sasha Baron Cohen, znany z roli Monsieur Thenradiersa, Adolfo Pirelli i Borata Sagdiyeva.

Biografia

Od wielu lat północnoafrykańska republika Wadiyy rządzona była przez admirała generała Haffaza Aladeena, dziecinnego, lubieżnego, tyranizującego, prowokującego, mizoginistycznego, antyzachodniego i antysemickiego despotę, który otacza się kobietami w obronie Al-Qaidy i pracuje nad rozwojem broni jądrowej w celu zaatakowania Izraela. Po tym, jak Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych postanowiła interweniować militarnie, Aladeen podróżuje do Kwatery Głównej ONZ w Nowym Jorku, aby zwrócić się do rady.

Wkrótce po przybyciu zostaje porwany przez Claytona, najemnika wynajętego przez zdradzieckiego wuja Tamira, który chce zostać nowym dyktatorem. Tamir zastępuje Aladeen psychicznie niedorozwiniętym Efawadhem, którym manipuluje i którego chce użyć do wprowadzenia demokracji w Wadiyi. Aladeen ucieka po tym, jak Clayton przypadkowo się podpalił, ale jego ogromna broda została zgolona przez Claytona, przez co był praktycznie nie do poznania.

Wędrując przez Nowy Jork, Aladeen spotyka Zoey, chłopięcą aktywistkę, która oferuje mu pracę w alternatywnym kooperatywnym trybie życia. Aladeen odmawia przyjęcia oferty i napotyka Nadala, byłego szefa programu broni jądrowej Wadiyi i głównego zamawiającego kobiety, które Aladeen uważał, że wcześniej wykonał egzekucję. Po tym, jak Aladeen podąża za nim do nowojorskiego klubu "Mała Wadiya", które jest zamieszkane przez uchodźców z jego kraju, Nadal wyjaśnia, że ​​opór Wadiyan wysłał na wygnanie wszystkich ludzi, których kazał zabić. Chcąc powrócić do dawnej pracy, Nadal obiecuje pomóc Aladeenowi pokonać Tamira i odzyskać pozycję "prawowitego" dyktatora, pod warunkiem, że Aladeen sprawi, że ponownie stanie na czele programu WMD Wadiyi. Aladeen zgadza się i akceptuje ofertę pracy Zoey, ponieważ jej sklep otrzymał catering w hotelu, w którym ma nastąpić podpisanie umowy. Aladeen zbliża się do Zoey po tym, jak odmawia mu czynności seksualnych i uczy jak się masturbować, a ostatecznie zakochuje się w niej po tym, jak zobaczył, że ​​jest wściekła. Odwracając się po trudnej walce Zoey, Aladeen zaczyna narzucać wszystkim ścisłe plany, tworząc kult osobisty wokół Zoey i zastraszając inspektora, by dał sklepowi dobrą recenzję.

Jednak związek Aladeena z Zoey staje się napięty, kiedy ujawnia swoją prawdziwą tożsamość. Po zdobyciu nowej brody pobranej ze zwłok, Aladeen infiltruje hotel i każe Efawadhowi wyjść. Podczas ceremonii podpisania dokumentu Tamira przed delegacją ONZ, wyraża gorącą mowę chwaląc zalety dyktatury, rysując niezamierzone podobieństwa w aktualnych sprawach w Stanach Zjednoczonych. Jednak widząc Zoey w pokoju, deklaruje swoją miłość do niej i, znając mocno utrzymane poglądy Zoey, przysięga, że ​​zdemokratyzuje swój kraj i otworzy pola naftowe Wadiyy dla biznesu, ale w taki sposób, w jakim korzyści odniesie lud. Wściekły, że Aladeen zostaje u władzy, Tamir próbuje go zamordować, ale Efawadh podskakuje przed kulą i przeżywa, ponieważ jego zadaniem było "dostanie kulki w łeb".

Rok później Wadiya przeprowadza pierwsze demokratyczne wybory, choć są one sfałszowane na korzyść Aladeena (dodając teraz tytuł Premiera Prezydenta do jego poprzedniego tytułu). Później żeni się z Zoey, ale jest zszokowany, gdy miażdży kieliszek i okazuje się być Żydówką. Sceny między napisami pokazują konwój składający się z ekologicznych samochodów, za pomocą których Aladeen odwiedza Nadala. Później pojawia się w telewizji z Zoey, która informuje go, że jest w ciąży. Na to Aladeen odpowiada "chłopiec czy aborcja?".

Ciekawostki

  • Generał Aladeen opiera się na prawdziwych dyktatorach Saddamie Husseinie i Muammarze Kaddafim.
Advertisement