FANDOM


Jak senatorowie widzą, siły ISA wciąż są w rozsypce. W ciągu trzech godzin moje wojsko ich pokona. Śmierć Visariego będzie pomszczona.

—Admirał Orlock do Wysokiej Rady


To... jest skandal!!!

—Orlock widzący ujawniających się żołnierzy ISA


Admirał Orlock (przez większość znany po prostu jako Orlock) – naczelny dowódca armii Helghastów i drugorzędny antagonista w grze Killzone 3. W przeszłości był zaufanym doradcą Visariego, a po jego śmierci sam objął rządy na Helghanie. Przewodził swojemu narodowi podczas II wojny pozasłonecznej. Stale walczył z Jorhanem Stahlem o tytuł Autarchy, co ostatecznie mu się udało. Niestety nie zdołał długo nacieszyć się nowym stanowiskiem, gdyż zazdrosny Stahl zwabił go na pokład krążownika i brutalnie zamordował.

W jego rolę wcielił się Ray Winstone, zaś w polskiej wersji głosu użyczył mu Andrzej Chudy.

Biografia Edytuj

Urodził się i dorastał w slumsach stolicy Pyrrus podczas Wielkiego Kryzysu. Ciężka sytuacja zmusiła go do zostania ulicznym wojownikiem. Pozwoliło mu to na ochronę samego siebie i najbliższych. W stosunkowo młodym wieku dołączył do helghańskiej armii. Jego zaciekłość i brutalność zjednały mu szacunek żołnierzy i dowódców. Za liczne zasługi został awansowany na stanowisko admirała, tym samym zostając zaufanym człowiekiem samego Uczonego Visariego. Podczas ataku ISA, kazał bronić planety Maelowi Radecowi. Pułkownik zginął wraz z Visarim, co doprowadziło do przejęcia władzy przez Wysoką Radę. Stahl ciągle próbował przedstawić go w niekorzystnym świetle. W pewnym momencie Orlock niemal stracił kontrolę, gdyż jego współzawodnik gromadził coraz większe poparcie. Zrządzeniem losu stracił swoją pozycje przez nieudaną egzekucję kapitana Jasona Narville'a. Admirał wreszcie zdobył upragnioną pozycję Autarchy. Jedną z jego decyzji było przejęcie korporacji Stahl Arms, a następnie zabicie Jorhana. Przemysłowiec przejrzał jego plany i nie zamierzał się podporządkować. Zwabił go na pokład krążownika i wyjawił plan zniszczenia Vekty. Orlock zginął od strzału z broni energetycznej, która pozbawiła go głowy.

Wygląd Edytuj

Ma 43 lata, łysą głowę i wąsy. Nosi czarną kurtkę pokrytą medalami i odznaczeniami oraz czarne rękawiczki. Dostosował się do atmosfery Helghanu, dzięki czemu nie musi nosić maski.

Osobowość Edytuj

Jest w pełni rozwiniętym Helghastem. Pomimo wrogiego nastawienia do żołnierzy ISA, przeraził się na wieść o planach Stahla. Nie mieściło mu się w głowie, że można zabić bezbronnych ludzi i zostawić własną planetę bez obrony w imię własnej chorej wizji.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.