FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Adon Coborlwitz jest pomniejszym antagonistą w mandze i anime Berserk.

Biografia

Adon konfrontuje się z Drużyną Jastrzębia podczas jednej z bitew, tocząc walkę z Cascą, uważając jej obecność i reputację za zniewagę. Poniża ją, komentując, że na pewno pełni dla Griffitha rolę prywatnej dziwki. Jednak ze względu na gorączkę Casci podczas jej okresu, Adon ma przewagę i prawie ją zabija po tym, jak odmówiła przyłączenia się do niego. Będąc pod wrażeniem zdolności Gutsa w blokowania ataków, Adon przygotowuje swój „Tnący Skałę Wir”, zanim Guts uderza mieczem w hełm Adona, a następnie odcinając prawą stronę jego twarzy. Adon przeżywa atak, ale jest zbyt ranny i siły starcza mu jedynie, aby wystrzelić strzałę z kuszy w Gutsa, doprowadzając do tego, że on i Casca spadają z klifu do strumienia poniżej.

Później Adon wysyła swoich ludzi w okolice, by znaleźli Gitsa i Cascę i przynieśli ich martwych lub żywych. Chociaż Guts próbuje pomóc Casce po tym, jak ogarnia ją gorączka, oboje są otoczeni ludźmi Adona, który planuje torturować Gutsa, jednocześnie pozwalając swoim ludziom zabawić się z Cascą. Guts każe Casce uciec, a on sam w pojedynkę powstrzymuje ludzi Adona i zabija jego brata, Samsona Coborlwitza. Adon później udaje martwego, gdy Drużyna Jastrzębia przychodzi im z pomocą. Adon wraca do Doldrey, gdzie jest krytykowany przez Boscogna i zdegradowany za swoją porażkę.

Kiedy Adon zauważa, że ​​Casca i jej ludzie napadają na Doldrey po tym, jak większość armii została w ramach planu Griffitha, konfrontuje się z nią w ramach zemsty. Ale ponieważ Casca nie odczuwa już skutków swojego okresu, Adon zostaje cofnięty do kąta, zmuszając go do uciekania się do brudnych sztuczek. W końcu Casca rzuca się na niego i zadaje śmiertelny cios.

Charakterystyka

Wygląd

Adon, bez hełmu, miał ostrzyżone blond włosy i nosił zbroję Rycerzy Błękitnego Wieloryba. Po mocnym okaleczeniu twarzy przez Gutsa zaczął nosić bandaże, które zakrywały większość jego twarzy, jedynie jego lewe oko było widoczne, a prawe było całkowicie zakryte.

Osobowość

Adon był dumny z walki i wojny, nazywając pole bitwy świętym dla swoich ludzi. Był arogancki i w bardzo wywyższający sposób myślał o swoich umiejętnościach. Był jednak dość tchórzliwy, gdy stawał w obliczu niebezpieczeństwa i wolał nie ryzykować życia dla swoich żołnierzy.

Był osobą mizoginiczną, twierdząc, że kobieta na polu bitwy „zbezcześciła je” i wierzył, że ​​jedyną przyczyną obecności Casci podczas bitwy było to, że spała z Griffithem. Drwiąco stwierdził także, że Casca zostanie jego „więźniem”, co oznacza, że zostałaby ladacznicą w jego armii.

Po walce z Gutsem stał się bardziej humorystyczną postacią i znacznie bardziej niehonorową, udając, że nie żyje, błagając o litość i atakując od tyłu. Pokazał także swoje tchórzostwo i zdradę w ostatnich chwilach, kiedy błagał Cascę o litość. Po tym, jak opuściła gardę, strzelił do niej małą kuszą. Niemniej jednak został zabity przez nią w późniejszej konfrontacji.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.