Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.

Ja jestem jedyną władzą nad wami. Wskazuje, a wy strzelacie.

—Agent Orange do Drużyny Cerberus.

To zawsze będzie się sprowadzać do nas dwóch. Czas na zapłatę. Bum, bum. Jesteś martwy, tylko twoje serce jeszcze o tym nie wie.

—Ostatnie słowa Agenta Orange.


William „Bill” Rawlins III, znany również pod pseudonimem Agent Orange - główny antagonista serialu The Punisher, występującym jako jeden z dwóch głównych antagonistów (wraz z Billym Russo) pierwszego sezonu i pośmiertny antagonista przez pozostałą część serii. Jest oparty na Williamie Rawlinsie, głównego antagonisty komiksu Punisher MAX.

Jest bezwzględnym agentem C.I.A. i był liderem Projektu Cerberus, operacji podczas wojny w Kandaharze, która specjalizowała się w eliminowaniu celów. Członkiem tej jednostki był Frank Castle, a po tym, jak wyciekło wideo o brutalnych działaniach jednostki, Rawlins uważał, że to ​​Castle jest odpowiedzialny za wyciek. Organizując zabójstwo żony i dzieci Castle'a, Rawlins nieumyślnie powoduje, że Frank staje się brutalnym mścicielem znanym jako Punisher, a po tym, jak Frank połączył siły z informatorem i hakerem Micro, zaczyna polować na Rawlinsa. Agent C.I.A. poluje na Franka, którego uważa za ostatniego świadka ich działań w Kandaharze.

W jego rolę wcielił się Paul Schulze.

Biografia

Przeszłość

Rawlins urodził się w zamożnej i wpływowej rodzinie w Wirginii, której rodzina była właścicielami plantacji, żeglugi i przemysłu. Wstąpił do wojska i wspinał się po szczeblach kariery, aż w końcu wstąpił do CIA.

Podczas wojny w Kandaharze Rawlins dowodził operacją Cerberus. Współpracując z wyselekcjonowaną jednostką pułkownika Schoonovera, do której należał również Frank Castle, Rawlins kazał grupie wyeliminować kilka celów w strefie działań wojennych. Operacja nie została usankcjonowana przez Senat, a zatem jest nielegalna.

Podczas jednej z tych operacji Rawlins uzyskał informacje, że ważny cel znajdował się w budynku w strefie działań wojennych. Podczas planowania szturmu na budynek Frank Castle wyraził obawę, że budynek będzie idealnym miejscem na zasadzkę, a sytuacja może być pułapką. Jednak Rawlins zignorował obawy Franka i mimo to wysłał jednostkę. Zgodnie z oczekiwaniami żołnierza wpadli prosto w pułapkę. Podczas ataku kilku członków jednostki zostało zabitych lub rannych. Dopiero ryzykowny atak Franka pozwolił uratować jednostkę i wrócić do bazy. W bazie Rawlins wydawał się nie przejmować swoją pobitą i zdemoralizowaną jednostką. Kiedy jego jedynym zmartwieniem było to, czy jednostka zabiła cel, wściekły Frank Castle zaatakował go i brutalnie uderzył go w głowę, wybijając mu oko. Frank musiał zostać odciągnięty od niego przez swoich towarzyszy.

W końcu jeden z żołnierzy nie mógł już dłużej znieść nielegalnej przemocy i potajemnie nagrał przesłuchanie jednostki, w którym Rawlins ostatecznie zabija cel - tajnego policjanta Ahmada Zubaira. Po rozwiązaniu jednostki i powrocie do Stanów Zjednoczonych taśma wpadła w ręce analityka NSA i demaskatora Micro, który przesłał ją na stronę informacyjną. Kiedy Rawlins i jego grupa spiskowców dowiedzieli się o tym, uwierzyli, że Castle był tym, który nakręcił taśmę i planował się go pozbyć. Pierwszym krokiem ich planu było brutalne zamordowanie żony i dzieci Castle'a, nieumyślnie wysyłając go na swoją ścieżkę, by stać się bezwzględnym brutalnym mścicielem Punisherem. Podczas jego działań wydawało się, że Castle został zabity, dlatego Rawlins dalej go nie szukał. W ramach swojego spisku zamierzali również zabić Micro, ale on też przeżył, również uznany za zmarłego.

Prawdę mówiąc, Castle przeżył i skontaktował się z nim Micro, współpracując z nim, aby ukarać Rawlinsa za zniszczenie im życia.

Wydarzenia z serialu

Wraz z Micro Frank rozpoczyna dochodzenie w sprawie spisku, mając na celu zabicie wszystkich, którzy brali w nim udział. Szczególnie interesuje go zemsta na Rawlinsie, którego zna jedynie jako „Agent Orange”.

Castle spotyka się z Gunnarem Hendersonem, byłym członkiem jego plutonu i tym, który naprawdę nakręcił taśmę o Projekcie Cerberus. W obawie przed zemstą Gunnar przeniósł się do drewnianej chaty w ustronnym lesie. Jednak gdy Frank z nim rozmawia, zostają zaatakowani przez grupę żołnierzy wysłanych przez Rawlinsa, który w końcu odnalazł Gunnara. Przez kamery hełmów żołnierzy Rawlins jest świadkiem, jak Gunnar i Castle zabijają wszystkich jego ludzi, mimo że obaj są ranni - Gunnar później umiera z powodu odniesionych ran. Dowiaduje się również przez kamerę że Frank nadal żyje.

Próbując obalić Rawlinsa, Frank i Mirco atakują bazę wojskową, w której znajduje się wojskowy Bennet, który jest częścią spisku. Jednak przewidując to, wysłał zespół żołnierzy dowodzony przez Billy'ego Russo - byłego członka Projektu Cerberus i starego przyjaciela Franka Castle'a. Żołnierze atakują Castle'a jednak udaje mu się uciec. Po tym, jak Castle uciekł z bazy wojskowej, oburzony Bennett żąda, aby Rawlins i Russo wyjaśnili, dlaczego Russo i jego zespół byli w bazie. Twierdzi, że użył go jako przynęty, jednak trudno jest wyjaśnić, dlaczego nie znał planów Castle'a, biorąc pod uwagę, że już umieścił Russo i jego zespół w ramach procedury bezpieczeństwa. W końcu Bennett pyta, co będą dalej robić.

Rawlins obiecuje Bennettowi, że się tym zajmie i wyjawia, że ​​nadszedł czas, aby mężczyzna przeszedł na emeryturę. Obiecuje też, że zgodnie z ustaleniami nada mężczyźnie nową tożsamość i mówi mu, że musi wyjechać z kraju, choć za pieniądze, które Rawlins dla niego zarobił przez lata. Bennett niechętnie zgadza się, a ​​Russo zabiera go do bezpiecznego domu. Zgodnie z procedurą Bennett opróżnia kieszenie - zostawiając smartfon, który Frank Castle śledzi od ataku na bazę wojskową. Tak więc, podczas gdy Russo zabiera Bennetta do bezpiecznego domu, gdzie zabija go na rozkaz Rawlinsa, Frank próbuje zamordować Williama w środku za pomocą karabinu snajperskiego. Jednak szklane okna są kuloodporne i kiedy rozlega się alarm, Frank jest zmuszony do wycofania się.

Chociaż próba zamachu na agenta Orange zakończyła się niepowodzeniem, Micro może wykorzystać obraz z lunety Franka do analizy mężczyzny i ustalenia jego prawdziwej tożsamości - Williama Rawlinsa. Zdają sobie również sprawę, że Rawlins nie jest jakimś agentem CIA, ale w rzeczywistości jest Dyrektorem Tajnych Operacji. Czytając akta, Frank czyta, że ​​Rawlins został ranny na służbie i zdaje sobie sprawę, że odnosi się to do tego, że wybił Rawlinsowi oko. W tym samym czasie Rawlins mówi Russo, że muszą znaleźć i wyeliminować Castle'a, ponieważ jest ostatnim pozostałym świadkiem ich działań w Kandaharze.

Uzyskując dostęp do elektronicznego aparatu monitorującego Nowego Jorku, Rawlins planuje znaleźć Castle'a i zmusić Russo do zabicia go. Jednak aby się chronić, Russo odmawia tego, chyba że potowarzyszy mu Rawlins. Jednak bezpieczeństwo wewnętrzne - po uzyskaniu informacji od Micro zaczęło dochodzenie w sprawie Rawlinsa. Chociaż dyrektor C.I.A. na początku chroni go, kiedy dowiaduje się o pełnym zakresie działań Rawlinsa, wyjawia mu, że po tym, jak posprząta bałagan (zabijając Castle'a i wrabiając w to wszystko Russo), nie będzie dla niego miejsca w C.I.A.

Po tym, jak Castle daje się schwytać, Rawlins i Russo zabierają go do dawnej kryjówki Micro. Tam rozpoczęło się odliczanie i ponieważ wierzą, że Micro nie żyje, chcą, aby Frank wpisał hasło by zatrzymać odliczanie. Kiedy przywiązany do krzesła Frank odmawia podania hasła, Rawlins zaczyna go torturować. W końcu mężczyzna poddaje się i zostaje przeniesiony do komputera, rozwiązują mu jedną rękę, aby mógł dezaktywować odliczanie. Jednak po wykonaniu tej czynności wyciąga ukryty nóż spod krzesła i wbija go w zbliżającego się Rawlinsa w klatkę piersiową. Podczas gdy Russo próbuje odciągnąć Rawlinsa od niego, Castle zamiast tego przyciąga Rawlinsa do siebie i wbija zęby w jego szyję - przestając wtedy, gdy Russo interweniuje. Russo pomaga Rawlinsowi wstać, a ranny agent kopie Franka w głowę, na chwilę go nokautując. Następnie brutalnie i zaciekle bije Franka, pozornie tracąc zmysły. Kiedy Russo mówi mu, że muszą odejść, Rawlins mówi mu, że Frank zabrał mu wszystko i nie umrze bezboleśnie.

Frank wpisując hasło aktywował kamery, które transmitują wydarzenia z byłej siedziby Micro do agencji. Dzięki temu widzą wszystko, co się tam dzieje i mają więcej niż wystarczającą ilość obciążających informacji na temat Rawlinsa i Russo. Słyszą również kłótnię między Russo i Rawlinsem. Russo, zdaje sobie sprawę, że Rawlins oszalał, lecz ten odpowiada że ​​Russo jest tylko poplecznikiem. Mając dość Rawlinsa, Russo postanawia zabić Franka, ale kiedy celuje z pistoletu w jego głowę, Rawlins wyciąga broń, aby go powstrzymać. Trzymając pistolet przy głowie, Russo potajemnie rozwiązuje Franka, po czym odchodzi. Mówiąc, że Frank jest mu winien oko, podchodzi bliżej i wstrzykuje mu adrenalinę, aby obudził się na nadchodzące tortury. Podchodząc ponownie do niego z ostrzem, Rawlins jest zaskoczony, gdy Frank nagle uderza go w plecy i wstaje. Rawlins próbuje bronić się przed Frankiem, ale zostaje obezwładniony i rzucony na ziemię. Podczas gdy Russo ogląda ich walkę, Frank wielokrotnie dźga go w klatkę piersiową i gardło, zadając umierającemu jeszcze więcej ciosów. Frank następnie wsadza mu kciuki w oczy, w końcu go zabijając.

Galeria

Advertisement