Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Maniery Zdobią Człowieka...Przywalę wam.

—Whiskey podczas walki w barze


Jack Daniels, znany również jako Agent Whisky - Finałowy antagonista filmu Kingsman: Złoty Krąg.

Był członkiem najwyższego szczebla w tajnej agencji Statesman i renegatem, który miał zamiar zemścić się na narkomanach z powodu śmierci jego ciężarnej żony.

W jego rolę wcielił się Pedro Pascal, który grał Paolo i Dave'a Yorka.

Biografia[]

Dawniej[]

Daniels był żonaty ze swoją miłością z liceum i oboje oczekiwali dziecka. Podczas gdy jego żona była na zakupach, została postrzelona przez dwóch ćpunów próbujących okraść sklep - zabijając ją i jej nienarodzone dziecko. To spowodowało, że Daniels, który stracił wszystko, rozwinął głęboką nienawiść do narkotyków i narkomanów. Daniels ostatecznie został agentem agencji szpiegowskiej „Statesman”, uzyskując tytuł „Agent Whiskey”. Podczas pobytu w agencji Whiskey stał się bardzo dobry w posługiwaniu się batem i lasso.

Walka z Złotym Kręgiem[]

Gdy brytyjski odpowiednik Statesmenów, Kingsman, zostaje zniszczony, z wyjątkiem Merlina i Eggsy'ego, współpracują z nimi w celu wyeliminowania Złotego Kręgu przestępczego syndykatu. Aby znaleźć ich kryjówkę, Eggsy i Agent Whiskey - który jest obecnie w centrali w Nowym Jorku - są wysyłani, aby mieć oko na jednego z głównych złoczyńców Kręgu, Charliego Hesketha. Wierzą, że Hesketh nadal utrzymuje kontakt ze swoją dziewczyną Clarą. Obaj wytropili dziewczynę na festiwalu muzycznym w Glastonbury, gdzie zarówno Whiskey, jak i Eggsy próbują uwieść ją, by zaimplantować ją nadajnikiem. Eggsy'emu się to udaje. Po uświadomieniu sobie, że Złoty Krąg rozprowadził zatrute narkotyki na całym świecie i teraz szantażuje świat antidotum, Statesmeni mają nadzieję, że nadajnik w Clarze poprowadzi ich do Hesketha i, odpowiednio, do Złotego Kręgu. Ostatecznie wyśledzili Clarę i Hesketha w tajnym laboratorium w górach Włoch. Kierują się tam Whiskey, Eggsy i Harry Hart. Chociaż Eggsy'emu udaje się przeniknąć do obiektu, podczas gdy Whiskey pilnuje i kradnie fiolkę antidotum, ich infiltracja jest zauważona. Wychodząc, ich winda zostaje zhakowana przez Hesketh, powodując, że wiruje ona dziko. Whisky i Eggsy są schwytani w wirującej windzie i prawie umierają z powodu ciśnienia. W ostatniej chwili Whiskey chwyta swój bicz, poraża go prądem elektrycznym i rozrywa okno oraz przewody podtrzymujące windę. Ta spada na ziemię i rozbija się, powodując ześlizgnięcie się po zboczu góry. Aby zatrzymać przesuwanie się, Eggsy przyciska Whisky do otworu w szybie i otwiera spadochron, powodując spowolnienie.

Po wyjściu z opresji, Whiskey i Eggsy udają się do pobliskiej chaty, gdzie czekają na Harry'ego. Gdy to robią, sprawdzają fiolkę antidotum. Whisky prosi Eggsy'ego, by mu go dał, ale zanim Eggsy to zrobi, Harry przybywa. Patrząc przez okno, Whiskey zdaje sobie sprawę, że kilku popleczników Złotego Kręgu pojawiło się na zewnątrz kabiny. Whisky wywala Eggsy'ego na ziemię - niszcząc fiolkę - i ratuje mu życie, ponieważ pociski niszczą ściany kabiny na kawałki. Gdy ludzie Złotego Kręgu dalej strzelają, Whisky mówi Eggsy'emu i Harry'emu, aby zapewnili mu osłonę. Następnie kieruje się na zewnątrz, wyciąga rewolwery i zabija wszystkich popleczników w spektakularny sposób. Harry, który wciąż dochodzi do siebie po utracie pamięci, mówi zszokowanemu Eggsy, że Whisky jest podwójnym agentem, ponieważ twierdził, że celowo rozbił fiolkę z antidotum. Eggsy nie wierzy w to i jest przerażony, gdy Harry strzela mu w głowę, gdy wraca do kabiny. Po daniu mu pierwszej pomocy w postaci żelu alfa, który zapewnia przetrwanie Whiskey'a, ale także powoduje czasową amnezję, grupa powraca do kryjówki Statesmanów. Ponieważ tymczasem Hesketh wysadził laboratorium, potrzebują innego sposobu na znalezienie antidotum. Planują zdobyć ją od Poppy Adams, przywódczyni Złotego Kręgu, której kryjówka znajduje się w lasach Kambodży. Podczas gdy Harry, Eggsy i Merlin lecą do Kambodży, Whiskey odzyskuje przytomność w siedzibie Statesman. Wracając do siebie, Whiskey wychodzi z budynku po tym, jak dowiedział się, że grupa zlokalizowała Poppy Adamsa. Leci za nimi, twierdząc, że Eggsy potrzebuje wsparcia.

Ostateczna walka i smierć[]

Kiedy jednak dotarł do Poppy Land, znalazł już wszystkich członków Złotego Kręgu (w tym Poppy i Charliego) już nie żyjących, a Eggsy i Harry mają zamiar otworzyć walizkę zawierającą protokół, aby uwolnić antidotum. Whiskey używa swojego lasso i rzuca nim w szyję Harta, celując pistoletem w Eggsy. Domaga się walizki, ujawniając, że pracuje sam i chce wykorzystać okazję do zabicia wszystkich osób zażywających narkotyki, aby zemścić się z powodu śmierci jego żony i nienarodzonego dziecka. Oczekuje on również, że cena zapasów whisky Statesmen wzrośnie po wyeliminowaniu wszystkich innych narkotyków, ponieważ ludzie będą wtedy bardziej uzależnieni od alkoholu w celach rekreacyjnych, co uczyniłoby go i innych agentów Statesmen bogatymi. Zanim jednak Whiskey zdoła zniszczyć obudowę, Eggsy tymczasowo oślepia go błyskiem zegarka. Whiskey włącza swoje elektryczne lasso, ale Harry'emu udaje się w porę zdjąć go z szyi. Następuje bitwa między trzema agentami, w której Whiskey udaje się złapać za szyję Eggsy'ego swoim batem. Wrzuca bicz do pobliskiej maszynki do mięsa, powodując, że powoli wciąga Eggsy'ego. Harry strzela w bicz. Obaj z nim walczą w połączonym wysiłku, kończąc na tym, że obaj wrzucają go do maszynki do mięsa, tym samym zabijając go. Po tym, jak zostaje przemieniony, Eggsy mówi: „To posmaruj se Alfa żelem, chuju”. do jego szczątków. Po jego śmierci Ginger Ale przejmuje stanowisko „Agenta Whiskey”, zamieniając ją w agenta terenowego.

Advertisement