FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Pułkownik Agustin Allende, znany również jako Coronel Allende - jest jednym z głównych antagonistów w Red Dead Redemption. Allende pojawia się jako drugorzędny antagonistą rozdziału Nuevo Paraiso.

Głosu użyczył mu Gary Carlos Cervantes.

Biografia

Przeszłość

Allende jest pułkownikiem miejscowej armii meksykańskiej i gubernatorem prowincji Nuevo Paraiso pod przewodnictwem meksykańskiego prezydenta generała Ignacio Sancheza. Jest odpowiedzialny za stłumienie buntu na terytorium Nuevo Paraiso kierowanym przez Abrahama Reyesa i nie dba o to, kogo skrzywdzi, aby osiągnąć swoje cele. Wiele lat temu Allende był idealistą, ale stał się brutalnym cynikiem z zamiłowaniem do tortur i wykorzystywania seksualnego. Cieszy się wszelkimi rodzajami wad i jest dość inteligentny, skorumpowany i brutalny. Allende mieszka w wysokiej klasy, ufortyfikowanej rezydencji na najwyższym piętrze Escalery, umożliwiając mu nadzorowanie całego miasta z ganku.

Red Dead Redemption

Po przedsięwzięciu Johna Marstona do Meksyku został zmuszony do współpracy z Allende, który obiecał dostarczyć Javiera Escuelle i Billa Williamsona do Johna. Allende wykorzystał umiejętności Johna, aby udać się na liczne misje z kapitanem Vincente De Santa i kapitanem Espinozą i jego licznymi żołnierzami, aby zmasakrować rebeliantów i schwytać młode kobiety dla jego „osobistej przyjemności”. Ostatecznie Allende osobiście spotkał się z Johnem, twierdząc, że pojmał Escuelle i Williamsona i byli przetrzymywani w kościele, gotowym by Marston zrobił z nimi wszystko, co chciał. Jednak Allende potajemnie go zdradził, nakazując De Santa zabić go po przybyciu do kościoła. Egzekucja Marstona została przerwana przez Abrahama Reyesa i jego rebeliantów. Podczas gdy kapitan De Santa uciekł, Reyes wraz z Marstonem i rebeliantami zabili wszystkich żołnierzy Allende wraz z kapitanem Espinozą.

Marston stanął po stronie buntowników i Reyesa, którzy obiecali, że znajdą Escuelle i Williamsona. Podczas pracy z rebeliantami Marston zaczął pomagać im, zabijając więcej żołnierzy Allende, zabijając kapitana De Santa i w końcu znajduje Escuelle. Williamson, słysząc, że Marston był z rebeliantami, zapłacił Allende, by ochronił go przed Marstonem. Wkrótce rebelianci dokonali ataku na willę Allende, zabijając wszystkich żołnierzy w procesie, powodując, że Allende i Williamson zamknęli się w willi. Kiedy buntownicy wyważyli drzwi do willi, Agustin i Bill próbowali uciec z opancerzoną karetą w towarzystwie trzech strażników. Marston i Reyes ścigali ich na koniach, zabijając strażników pułkownika i kierowcę karety, powodując jego zatrzymanie. Allende, obawiając się o swoje życie, poddaje się. Zmusza Williamsona do opuszczenia powozu, a następnie przyciska go do ziemi stopą. Pułkownik że wyjedzie z kraju, jeśli pozwolą mu żyć.

W tym momencie może się zdarzyć kilka rzeczy. Marston może albo zastrzelić ich za pomocą Dead Eye, jak i strzelić do Williamsona, podczas gdy Reyes strzela do Agustina. Marston również może zastrzelić Allende, powodując, że Williamson weźmie broń. Wtedy to może zostać zastrzelony przez Johna lub Reyesa, jeśli Marston nie jest wystarczająco szybki. Wreszcie, jeśli gracz w ogóle nie zareaguje, Reyes zastrzeli Allende, a następnie Williamson.

Ciekawostki

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.