Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Ogłaszam, że celem jest, aby każdy przekształcił Ainz Ooal Gown w odwieczną legendę. Jeśli jest wielu bohaterów, zastąpimy ich wszystkich. Niech cały świat wie, że Ainz Ooal Gown jest prawdziwym bohaterem!

—Ainz Ooal Gown ujawnia swój cel.

Jestem tym, który znany jest jako Mistrz Gildii Ainz Ooal Gown. Gdy angażujesz się w PvP, faktyczna szansa na zwycięstwo jest wysoka, niezwyciężona nawet w przypadku bezbłędnych kompilacji. Jak mogę przegrać z typem osoby, która polega wyłącznie na swoich atrybutach. Co więcej, najważniejszy jest silny związek z Peroroncino. Wiedz, że bitwa się skończyła, zanim jeszcze się zaczęła, Shalltear.

—Ainz Ooal Gown omawia Shaltear.

Pierwotnie, ludzie słabi, tak jak sami, powinni być chronieni przez Święte Królestwo, ci, którzy powinni być silni...naprawdę szkoda. Gdybyście podlegali mojej ochronie - pod ochroną mojego kraju, Królestwa Czarnoksiężnika, coś takiego nie mogłoby się wydarzyć. To dlatego, że użyłbym wszystkich sił, by chronić ludzi i uderzyć w Bafolka.

—Ainz Ooal Gown rozmawia z obywatelem schwytanym przez Bafolka.


Ainz Ooal Gown, wcześniej Momonga, jest głównym bohaterem mangi Overlord oraz jej adaptacji anime. Jest pozostałym Najwyższym Bytem z Nazaricka, służąc jako mistrz gildii, a także jako władca Królestwa Czarnoksiężnika.

W ludzkim świecie nazywa się Momon, potężny rycerz, który stara się rozpowszechniać swoje imię na całym świecie.

W rzeczywistości jednak Ainz Ooal Gown był wcześniej człowiekiem Suzukim Satoru, który większość czasu spędzał grając w grę RPG - Yggdrasil. Nie miał prawdziwego życia towarzyskiego, ponieważ nie miał prawdziwych przyjaciół, a jego rodzina nie była dla niego bardzo ważna. Żył biednie, a jego życie wypełniała tylko praca i gra.

Charakterystyka[]

Wygląd[]

Ainz Ooal Gown ma wygląd Wszechwładcy, nieumarłego szkieletu, który pozbawiony jest skóry i ciała. Ma zwykle na sobie wytworną, czarną akademicką suknię ozdobioną złotymi i fioletowymi krawędziami. Kiedy nie ma ubrań, całe jego ciało składa się wyłącznie z jego kości. Ma również ciemnoczerwoną kulę unoszącą się pod żebrami, która emanuje uczuciem lęku.

Co więcej, ma on rodzaj maleńkiej ciemnoczerwonej poświaty, która promieniuje z jego pustych oczodołów. Czasami jednak ten blask może ulec znacznemu nasileniu, prowadząc do wywołania słabych, czerwonawych płomieni migoczących w obu jego oczach. Dodatkowo Ainz ma ciemny obiekt przypominający otoczkę, migoczącą tuż za jego głową.

W swojej mrocznej, wojowniczej personie jako Momon, Ainz nosi czarną od karoserii masywną zbroję ozdobioną purpurowymi i złotymi znaczeniami. Nie tylko to, ale ma na czerwonym płaszczu z podziwu dla Touch Me. Jest wyposażony w dwa duże miecze na plecach, które nosi za sobą.

Osobowość[]

Podczas gdy Ainz jest osobą ostrożną i skąpą, zawsze starał się planować z wyprzedzeniem i kontrolować szczegóły wcześniej, aby uniknąć przypadkowych działań, które mogłyby zagrozić istnieniu Nazaricka. Oznacza to posuwanie się do okłamywania mieszkańców Nowego Świata, którzy nie mogą używać jednego z jego wysokopoziomych zaklęć. Od kiedy został przeniesiony do Nowego Świata i stając się rzeczywistą nieumarłą istotą, Ainz czuł się bardzo zimny i wyrachowany, podczas gdy jego emocje zostały stłumione.

Jako kolekcjoner i nałogowy gracz, Ainz spędził swój czas i pieniądze w YGGDRASIL gromadząc ogromną ilość przedmiotów, niezależnie od ich rzeczywistej wartości. Przedmioty z jednorazowych wydarzeń współdzielą przestrzeń z łatwo dostępnymi typowymi przedmiotami w ekwipunku, ponieważ niczego nigdy nie wyrzucał. Są to przedmioty, których nie może osobiście użyć, takie jak miecze, zbroje i zwoje. Podczas gdy większość z nich przechowywana jest w skrzynce z przedmiotami, niektóre pozostawia w swoim prywatnym pokoju w Nazarick i E-Rantel. Ponadto przybycie Ainza do Nowego Świata jeszcze bardziej rozszerzyło jego zainteresowanie na inne rzeczy, które teraz obejmują rośliny, zwierzęta, a nawet rasy, które później są "przechowywane" na 6 piętrze Wielkiego Grobowca Nazaricka.

Jako mistrz gildii Ainz Ooal Gown, uwielbia wspominać mądre słowa od kolegów z gildii, ponieważ mogą one mieć jakiś sens teraz w Nowym Świecie, na co NPC z całego serca zgodzili się. Ponieważ jest on lojalny wobec swoich przyjaciół i stworzonych przez nich NPC, działa on wtedy z pewnym stopniem szlachetności, gdy odpowiednio prowadzi swoich oddanych wyznawców, widzących go na obraz boskiej istoty. Byli więc w stanie wiernie służyć Najwyższemu, na której można polegać, ponieważ on jest władcą Wielkiego Grobowca Nazaricka i Ostatnim Najwyższym, aby on został z nimi, nawet po tym, jak ich twórcy zostawili ich. Opiekuje się nimi jak postać ojca, tak jak Ainz stara się działać w ten sposób dla Pandory i NPC jego przyjaciół.

Kiedy został koronowany na króla nowo utworzonego kraju, Królestwa Czarnoksiężnika, ta cecha odgrywa także pewną kluczową rolę w zdobywaniu lojalności wśród jego rodaków. Na przykład mistrz gildii Pluton Ainzach opisuje Ainza jako osobę racjonalną, która mądrze podejmuje decyzje, nakazując mu być intelektualistą, ale miłosiernym władcą. Dodatkowo, Ainz jest otwarty na opinie innych o działaniach, w których brał udział, doceniając ich krytykę i ucząc się na błędach, w których Strażnicy Pięter nie mogliby mu pomóc.

Co więcej, Ainz jest nie tylko uważany za osobę miłą i wspaniałomyślną, ale także przez ludzi, którzy pracują dla niego, a jednocześnie wynagradza ich produktami YGGDRASIL za ich ciężką pracę. W tym samym czasie Ainz jest wierny swoim słowom i przysięgą, gdy honorowo przyjął pewne warunki ustanowione przez jednostki w formie obietnic zawartych w wysokim stopniu, nie zdradzając ich. Ma łagodny charakter rządzenia swoim narodem pokojowo bez rozlewu krwi, sądząc, że zawsze jest miejsce na rozsądne negocjacje. Jednak czasami Ainz czuje się paranoidalnie i pesymistycznie, iż jego Strażnicy Pięter lub inni NPC, którzy za nimi podążają, mogą kiedyś porzucić go, jeśli nie spełni ich oczekiwań.

Niemniej jednak robi wszystko, co przyniosłoby korzyści Nazarickowi lub sobie samemu ponad wszystko, niezależnie od tego, czy jest to informacja czy prestiż. Chociaż ma poczucie sprawiedliwości i nie nienawidzi ludzi tak bardzo jak jego podwładni, Ainz nie przywiązuje do nich głębokiego przywiązania i nie czuje nic podczas ich ewentualnej śmierci. Ainz nie postrzegał ludzkości jako wroga, ale mógł zabijać ludzi bez wahania ze względu na swoje cele. Mimo to chciał uniknąć konfliktów z innymi graczami, szczególnie tymi, którzy są ludźmi, którzy chroniliby ich gatunek. Po zabiciu Shalltear własnymi rękami stał się o wiele bardziej czujny i wrogi przeciwko graczom lub innym wrogom z przedmiotami światowymi, które mogłyby w najbliższym czasie zaszkodzić Nazarickowi. Oprócz NPC z Nazaricak, jedynymi graczami, którzy Ainza najbardziej interesują, byli jego dawni towarzysze.

Z drugiej strony, Ainz ma konkurencyjną stronę, ponieważ działania graczy w Nowym Świecie były dla niego motywacją, aby nie pozostawać w tyle pod względem rozwoju technologicznego. Podobnie, wszystko, co robi, było ze względu na Ainz Ooal Gown, Wielki Grobowiec Nazaricka i całe Królestwo Czarnoksiężnika. Z tego powodu Ainz ukrywa informacje, które mógł zdobyć, odmawiając ujawnienia czegokolwiek, jeśli służy interesowi Nazaricka. Ponieważ Ainz priorytetowo traktuje wiedzę jako niezwykle ważną dla niego, lubi także brać udział w robieniu losowych eksperymentów. Tylko w celu uzyskania cennych informacji na temat mieszkańców Nowego Świata, sztuk walki, magii, przedmiotów, a nawet ich stylu życia, takich jak religia.

W swojej mrocznej, wojowniczej personie jako Momon jest postrzegany przez ludzi jako bardzo godny poszukiwacz przygód rangi adamantium, ale nie chcący sprawić, by inni czuli się nieswojo wokół niego. Zgodnie ze swoją naturą, Momon jest także bardzo wierny i honorowy, kiedy odmówił Nfirei prośby o Miecze Ciemności, ustalając pierwszeństwo ich jako pierwsze, ponieważ było to coś, co zaakceptował przed wszystkim. Chociaż cieszy się zaufaniem towarzyszy, odmawia pomocy z zewnątrz, jeśli spowalnia go w czasie pracy. Nie mówiąc już o tym, poświęcił trochę swojego wolnego czasu na wymianę pozdrowień z każdą grupą poszukiwaczy przygód w Królestwie Re-Estize. Z szacunku dla swoich towarzyszy poszukiwaczy przygód, nie lubi czerpać korzyści dla siebie i chce, aby ci, którzy brali udział w zatrzymywaniu zakłóceń w Re-Estize, również otrzymywali równe wynagrodzenie.

Galeria[]

Advertisement