Dawno temu w dalekiej krainie, ja, Aku, zmieniający postać Władca Ciemności, rozpętałem niewypowiedziane zło, ale porywczy wojownik samuraj władający magicznym mieczem wystąpił przeciwko mnie. Zanim zadał mi ostateczny cios, otworzyłem wrota czasu i wtrąciłem go w przyszłość, w której moje zło jest prawem. Teraz ten głupiec szuka drogi powrotu do przeszłości, aby uwolnić świat od Aku!

Aku w czołówce serialu.


Aku jest głównym antagonistą serii Samuraj Jack. To bezwzględny, diaboliczny demon i manipulator, będący arcywrogiem Jacka. Jest on bez wątpienia jednym z najbardziej utytułowanych złoczyńców z kreskówek, ponieważ udało mu się rządzić światem i przez lata był nie do powstrzymania, ponieważ pokonanie go zajęło Jackowi ponad 50 lat. Jest także fragmentem czarnej masy, który jest prawdziwym, ostatecznym złem. Aku ma tendencję do przełączania się pomiędzy śmiejącym się złoczyńcą, a byciem naprawdę groźnym czarnym charakterem.

W oryginalnej wersji językowej głosu użyczył mu Mako Iwamatsu (w latach 2001-2004) oraz Greg Baldwin (2017), natomiast w polskiej wersji językowej postać zagrał Zbigniew Konopka.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Występuje jako ostatni boss w grze Code of the Samurai.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.