FANDOM


Stub Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!

Akuma jest potężnym, mrocznym wojownikiem, a także bratem mistrza i przybranego ojca Ryu, Goukena. Jest też głównym antagonistą w grach z serii Street Figher i antagonistą w grze Tekken 7.

Historia Edytuj

Przeszłość Edytuj

Street Fighter Alpha 2 Edytuj

Street Fighter Alpha 3 Edytuj

Super Street Fighter II Turbo Edytuj

Super Street Fighter IV Edytuj

Gdy Akuma kontynuował trening, wyczuł, że Satsui no Hadōu zaczyna ponownie pojawiać się w Ryu. Wyruszył, aby stoczyć z nim walkę i zmusić go do poddania się, aby mógł zostać przeciwnikiem, którego chciał. Po pewnym czasie obserwacji z cienia, Akuma znalazł Ryu pod opieką żywego Goukena. Dwaj bracia zaangażowali się w walkę o Ryu jako nagrodę dla zwycięzcy, ale obaj przeżyli. Gouken uwolnił Ryu z Satsui no Hadōu, a Akuma wrócił do treningu i polował na godnego przeciwnika.

Street Fighter V Edytuj

Street Fighter III Edytuj

Marvel vs. Capcom 3 Edytuj

Street Fighter X Tekken Edytuj

Asura's Wrath Edytuj

Akuma pojawia się w DLC do gry Asura's Wrath. Akuma ma okazję walczyć z Asurą po tym, jak był świadkiem jego walki z Ryu i był pod wrażeniem jego umiejętności. Aby zapobiec rozproszeniu, Akuma natychmiast wykonuje Demoniczny Armageddonn na Ryu, powalając go tak mocno, że wraca powrotem do swojego ojczystego wymiaru. Kiedy Akuma poznaje imię Asury, wydaje się, że doskonale zna jego naturę jako istotę gniewu i rzuca mu wyzwanie. Asura zyskuje przewagę i uderza tak mocno Akumę, że leci prosto w ścianę, a Akuma nagle przekształca się w Oni. To skłania Asurę do przekształcenia się w jego drugą najsilniejszą formę, Mantra Asurę i tak oto dochodzi do drugiej rundy między nimi. Asura po raz kolejny zyskuje przewagę, gdy Oni inicjuje wszystkie swoje Ultra Ataki, które okazują się bezużyteczne, gdy Asura je wszystkie kontruje. Bitwa eskaluje do momentu, w którym sam księżyc rozpada się na kawałki. Asura i Oni zaczynają walczyć w pobliżu jądra, wśród asteroid, a następnie w kosmosie. Następnie lądują na Ziemi, cały czas walcząc. Asura i Akuma toczyli walkę, która wydawała się trwać 500 lat. Obaj wojownicy zamieniają się w posągi i wreszcie zaczynają się ruszać, aby zakończyć bitwę, kończąc się na cliffhangerze.

Tekken 7 Edytuj

Osobowość Edytuj

Akuma jest zimny, nieczuły, pozbawiony emocji (oprócz gniewu) i nigdy się nie uśmiecha. Jest całkowicie skoncentrowany na doprowadzeniu swoich umiejętności walki do najwyższego poziomu, walcząc i pokonując silnych wrogów. Akuma skupia się intensywnie na swoim treningu, atakując każdego, kto próbuje go przerwać i chętnie testuje swoje umiejętności przeciwko godnym rywalom. Rzadko wykorzystuje pełną moc, ponieważ nie spotkał jeszcze przeciwnika, który mógłby poradzić sobie z jego prawdziwą potęgą. Akuma nie znosi swojego brata, Goukena za to, że nie przyjął ciemniejszej strony ich stylu walki, ponieważ wierzy, że miał być używany w ten sposób. Akuma gardzi również nim za zamknięcie Satsui no Hado w Ryu, co spowodowało, że zrezygnował on z planów walki z nim, ponieważ wierzy, że tylko ten, który oddał Satsui no Hado, może go pokonać. Akuma określa się jako "mieszkaniec piekła" i "wcielenie zła", mimo tego że przez większość czasu demonstruje swoje poczucie honoru. Kiedy zabił Goutetsu i pozornie Goukena, robił to w walce jeden na jednego i walczy tylko z przeciwnikami, których uważa za godnych lub mających wielki potencjał. Akuma także nie chce walczyć z jakimkolwiek przeciwnikiem, który ma jakieś upośledzenie czy wadę, chociaż wykazuje zwyczaj używania ataków wymykanych.

Umiejętności i moce Edytuj

Akuma jest niezwykle potężnym wojownikiem, który stał się mistrzem w swoim stylu walki i został wzmocniony przez Satsui no Hado. Akuma posiada wiedzę na temat wielu potężnych technik, z których część podobno potrafi wywoływać tsunami, podzielić Ayers Rock na dwie części i zabić jednym uderzeniem. Używa także wielu odmian ruchów często używanych przez Ryu lub Kena, choć silniejszych i szybszych od nich. Techniki stosowane przez Akumę to:

 • Gou Hadouken; potężna kula ognia, którą strzela z rąk.
 • Gou Shoryuken, potężny, podbródkowy atak.
 • Hurricane Scythe Kick, seria spinningowych rzutów.
 • Ashura Senku, Akuma świeci się na czerwono, a następnie "ślizga się" wokół; jest wtedy odporny na atak.
 • Kongou Kokuretsu Zan, Akuma trzyma pięść, ładuje do niej energię i uderza pięścią w ziemię, tworząc falę energii wokół siebie.

Jednak najbardziej znaną techniką Akumy jest prawdopodobnie jego Shun Goku Satsu, gdzie ślizga się w stronę przeciwnika, a następnie chwyta go i uwalnia szesnaście piekieł na jego duszę. Ale jeśli nie będzie zachowany zen w jego umyśle podczas wykonywania tej techniki, skutek będzie odwrotny i zamiast tego przekieruje moc piekieł na siebie. Akuma może również przekształcić się w formę zwaną "Shin Akuma", gdzie przechodzi drastyczną zmianę wyglądu i wykorzystuje całą swoją moc.

Akuma może się także dalej transformować, całkowicie stając się jednym z Satsui no Hado, Oni. W tej formie Akuma traci wszelkie pozostałe ślady człowieczeństwa i kodeks wojownika, miażdżąc każdego, kto ośmieli się zmierzyć z nim. W rezultacie jego moc osiąga jeszcze bardziej ekstremalne poziomy, do tego stopnia, że ​​inni postrzegają go jako boską siłę.

Ciekawostki Edytuj

 • W filmie anime Street Fighter Alpha: Generations, Akuma jest ojcem Ryu. Jednak jest to uważane za niekanoniczne.
 • Akuma może rzeczywiście wierzyć, że jest jakimś demonem, ponieważ Satsui no Hado może mieć spory wpływ na zdrowie psychiczne nosiciela po długim okresie użytkowania.
 • Akuma i Fei Long byli jedynymi postaciami, które nie pojawiły się w filmie Street Fighter. Chociaż Akuma pojawił się w grze opartej na filmie.
 • Pojawia się w tle, w wielu odcinkach serialu anime Street Fighter.
 • Kanji na plecach Akumy różni się nieco między Street Fighter IV i Super Street Fighter IV.
 • Początkowo Capcom twierdziło, że Akuma zawarł umowę z demonem, aby uzyskać moc do pokonania Goukena, ale później uznano to za niekanoniczne.
 • Kiedy Akuma pokonuje przeciwnika swoim Ultra Combo w Street Fighter IV, nie pojawia się napis "KO!", co oznacza, że ​​faktycznie zabił oponenta. Oni dzieli tę cechę.
 • Imię Akumy tłumaczy się na "diabeł", a jego japońskie imię, Gouki, tłumaczy się na "Wielki Diabeł".
 • Bazuje on na Nosferatu Zoddzie z mangi i anime Berserk. Często walczą z godnymi przeciwnikami na śmierć.
 • Akuma ma kompleks Demona/Diabła. Uważa, że ​​jest pod każdym względem czystym złem. Jednak niejednokrotnie okazał się być miłosierny, honorowy, a nawet pomocny w stosunku do innych.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.