FANDOM


Niewierny! Rozbiję samolot na Twojej matce!

—Cytat jednego z terrorystów


Al-Kaida – islamistyczna organizacja, przebywająca na terenach miast Paradise i Catharsis, dokonująca aktów terroryzmu na zlecenie Osamy Bin Ladena.

Opis Edytuj

Postal 2 Edytuj

Kobietyter

Terrorystki

Mężczyźni noszą białe stroje, przypominające te noszone przez Osamę. Z kolei kobiety zakrywają twarze chustami, a ich ubraniem są krótkie "sukienki".

Pierwszy zamach ma miejsce we wtorek podczas pochodu orkiestry dętej. Z restauracji wybiega jeden z Talibów, po czym wysadza się w pobliżu muzykantów.

Następny poważny atak ma miejsce tego samego dnia w kościele, gdy Koleś idzie do spowiedzi. Zamachowiec samobójca zabija trzech księży. W tym momencie duża grupa islamistów atakuje budynek, a ich przywódca wypowiada wojnę "niewiernym". W odpowiedzi uzbrojeni księża zaczynają atakować agresorów. Sam bohater zostaje częściowo wplątany w walkę, gdyż Talibowie zablokowali wszystkie wyjścia.

Po tych wydarzeniach terroryści są spotykani na terenie miasta do końca tygodnia. Przeważnie atakują Kolesia bez żadnej prowokacji z jego strony.

W środę podczas misji na cmentarzu, można zauważyć, że kościół został przerobiony na meczet, a terroryści profanują groby.

Sklep Lucky Ganesh wydaje się być ich główną siedzibą. Wielu terrorystów można spotkać po wejściu na zaplecze do części mieszkalnej.

Share The Pain Edytuj

Elitarniter

Elitarni Talibowie

W tym dodatku, oraz w AWP (A Week In Paradise) można znaleźć ich kryjówkę, mieszczącą się w kanałach. Po ich przejściu trafia się do bazy zwanej Tora Bora, gdzie występują wytrzymalsi i lepiej uzbrojeni terroryści.

Apocalypse Weekend Edytuj

Tym razem odgrywają znacznie większą rolę niż poprzednio. W mieście panuje zaraza, co zmusza bohatera do zniszczenia go. Mężczyzna domyśla się, że Talibowie muszę mieć gdzieś schowaną głowicę nuklearną. Koleś wyrusza na poszukiwania. Niestety nie znajduje jej w obozie terrorystów, a na dodatek zostaje aresztowany przez wojsko. W jednostce ucieka wzniecając pożar i po dłuższej walce z Gwardią Narodową znajduje bombę w głównym arsenale.

Jeden z elitarnych terrorystów jest widziany później, podczas przemowy do ludzi uważających się za uciskanych.

Paradise Lost Edytuj

Hippisowscyter

Hippisowscy terroryści

W ciągu 11 lat od zakończenia akcji Postal 2, Osama i jego ludzie zaczęli palić marihuanę, w wyniku czego wyrzekli się dawnego stylu życia i przekonań. Obecnie przemianowali się na organizację miłującą pokój, ubierają się w ufarbowane na hippisowski styl dawne stroje. Pomagają bohaterowi w opuszczeniu niebezpiecznego terytorium, a pod koniec gry budują dla niego IED, by pomóc mu ratować psa. W zamian za to zażądali pomocy w przycinaniu ziół leczniczych.

Po otrzymaniu od nich broni, Koleś niszczy ich pokojowe relacje, przypominając im, że mają obiecane 72 dziewice za zabicie wszystkich niewiernych. Po usłyszeniu tej wypowiedzi, mężczyźni usiłują zabić bohatera, lecz ten im ucieka.

Postal 3 Edytuj

Martwyter

Martwy terrorysta

W tej części gry terroryści powracają. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, nie występują między nimi kobiety. Jeżeli bohater wybierze ich ścieżkę, dostanie zlecenie dostarczenia pudełka lalek Krotchy na wyprzedaż w centrum handlowym.

Film Edytuj

W ekranizacji z pewnością zajmują ważne miejsce. Już na samym początku dwóch z nich porywa samolot, który rozbija się o wieżę World Trade Center. Osama wymyśla kolejny plan. Zamierza doprowadzić do epidemii ptasiej grypy w miasteczku Paradise. Idealnymi nośnikami okazują się laleczki z serii Krotchy, w których to miałyby zostać umieszczone fiolki z wirusem. Udają się na imprezę, gdzie po raz pierwszy ma się odbyć sprzedaż zabawek. Na ten sam pomysł wpadł Dave – wujek Kolesia – który potrzebował ich do sprzedania po zawyżonej cenie i spłacenia długów. Wywiązuje się strzelanina, w wyniku której ginie wiele niewinnych ludzi. Talibowie postanawiają dopaść uciekinierów i odebrać swoją "własność". Ostatecznie po wielu perypetiach i kolejnych strzelaninach, niemal wszyscy terroryści giną. Końcowa scena pokazuje Osamę w towarzystwie swojego najlepszego przyjaciela George'a W. Busha.

Ciekawostki Edytuj

  • Wpisanie w grze kodu "osama" spowoduje zmianę wszystkich mieszkańców miasteczka w Talibów zgodnie z ich płcią.
  • W cutscenkach mówią ze środkowo-wschodnim akcentem. Z kolei w trakcie gry w ten sposób mówią jedynie mężczyźni.
    • Z tego powodu można by sugerować, że terrorystkami są amerykańskie kobiety, które przyłączyły się do Al-Kaidy.
  • Terrorysta wysadzający się wraz z orkiestrą czasami przeżywa. Zapewne jest to błąd gry. Gdy podejdzie się wtedy do niego z petycją, mężczyzna podpisze ją.
  • Męscy terroryści nigdy nie atakują niesprowokowani, z wyjątkiem elitarnych z Tora Bora.
  • To druga grupa, której członkowie podpiszą petycję po trzykrotnym zapytaniu ich o to. Pierwszą są Wsióry.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.