FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Człowiek, który rządzi Najwyższymi Istotami i nasz najwyższy, najwznioślejszy mistrz. Poza tym człowiek, którego kocham najgłębiej.

—Albedo o Ainz Ooal Gown.


Albedo – protagonistka występująca w mandze Overlord oraz jej adaptacji anime. Jest jedną z trzech postaci NPC stworzonych przez Tabulę Smaragdinę i jest samozwańczą żoną Ainz Ooal Gowna. Jest sukkubem, który służy jako przywódca Strażników Pięter w Nazarick. Początkowo zaprogramowana jako dziwka, jej ustawienia zostały później żartobliwie zmienione przez Momonga, aby była w nim szaleńczo zakochana.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Albedo to kobieta o lśniących, czarnych włosach i twarzy bogini. Ma złote tęczówki i pionowo podzielone źrenice; na jej lewej i prawej skroni są dwa grube rogi sterczące krzywo, a na jej talii są czarne aniele skrzydła.

Albedo nosi białą suknię z jedwabistymi rękawiczkami pokrywającymi jej smukłe dłonie i złoty naszyjnik z pajęczyną, który pokrywa jej ramiona i klatkę piersiową. W walce nosi imponującą czarną zbroję z pełną zbroją i unikalnym hełmem, a także nosi ze sobą topór bojowy.

Osobowość Edytuj

Niezwykle lojalna i niezwykle zakochana, Albedo jest całkowicie zauroczona Ainzem. Zaprogramowanya przez niego, często wykazując obsesyjne tendencje, jeśli chodzi o jego sprawy. Zawsze walczy o sympatię Ainza, demonstrując wybuchy zazdrości, ilekroć wydaje się, że zbliża się do niego ktoś inny. Jednak pomimo tego stwierdza, że ​​jako Najwyższy Władca byłoby dziwaczne, gdyby wziął tylko jedną żonę, sugerując, że będzie zadowolona z tego, jeśli weźmie innych za żony, o ile byłaby tą, którą kocha najbardziej.

Wśród wszystkich Strażników jest najbardziej głośna, jeśli chodzi o wyrażanie swoich opinii. Otwarcie potępia każde oświadczenie lub działanie uznane za niewłaściwe, dochodząc do punktu, w którym Ainz czasami uważa to za rozdrażnienie.

Jako Nadzorca Strażników Piętr jest bardzo zrównoważona. Albedo potrafi robić spokojne i zbierane wyroki, o których nawet Ainz czasami nie myśli. Przyjmuje rozkazy Ainza jako najwyższy priorytet i absolutne, karząc każdego, nawet Strażnika, który odważyłby się umniejszyć jego rozkazowi. Podobnie jak wielu innych w Nazarick, ona absolutnie nienawidzi ludzi i postrzega je jako gorszy gatunek.

Galeria Edytuj


Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.