Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym jakichkolwiek pozytywnych cech i bez żadnych szans na nawrócenie się. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze pozytywne cechy to najczęściej są one całkowicie fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił, albo jeśli posiada jakieś humorystyczne lub komediowe momenty, to nijak one nie umniejszają dokonanych przez niego nikczemnych czynów. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Nic nie rozumiesz, prawda dzieciaku? Musisz łapać dostępne okazje albo stracisz zyski. To proste... wolny rynek... w swoim najlepszym wydaniu. Jestem biznesmenem. A ty jesteś moim następnym eksportem, słoneczko.

—Albert gotowy do zabicia Nicka i zabrania jego narządów wewnętrznych


Albert Contiello to jeden z bossów lub psychopatów występujących w grze wideo Dead Rising 3 z 2013 roku. Jest to też główny boss występujący w głównym modzie, którego można spotkać po raz pierwszy w Rozdziale 3 w South Almuda w Magazynach Almuda Farms w głównym zadaniu Szukanie i Zabijanie. Jest to chirurg, który postrzega apokalipsę zombie, jako fantastyczną okazję do zarobienia pieniędzy. Dlatego zaczął porywać wielu ocalałych i więzić ich w Magazynach Almuda Farms by przeprowadzić na nich operacje wycinania narządów wewnętrznych by sprzedać je na czarnym rynku za pokaźne sumy pieniędzy. Albert nosi na sobie wiele biżuterii, jako pamiątkę najprawdopodobniej zabraną poprzednim właścicielom. Albert jest też jednym z psychopatów, którzy noszą w sobie jeden z siedmiu grzechów głównych – Grzechem Alberta jest Chciwość. Głosu użyczył mu Gregory Franklin.

Biografia[]

Nick Ramos będący w trakcie niszczenia zrzutów wojskowych, wchodzi do opustoszałego Magazynu Almuda Farms gdzie znajdowała się ostatnia skrzynia. Wewnątrz Nick zastaje zupełną ciszę, więc wchodzi głębiej do budynku gdzie dostrzega skrzynię. Niestety w tym momencie za nim pojawia się Albert i wbija mu w szyję strzykawkę z halucynogennym narkotykiem, po czym Nick traci przytomność.

Chwilkę później Nick budzi się i widzi jak Albert przygotowuje się do operacji nad młodą dziewczyną o imieniu Alejandra Garcia by zabrać jej wątrobę. Nick wciąż będący pod wpływem narkotyku próbuje wstać, ale Albert każe mu leżeć i czekać na swoją kolej. Nick nie poddaje się i chwiejnym krokiem upada wprost na stół z pudełkami z narządami wewnętrznymi. To rozwściecza Alberta, który mówi mechanikowi, że one należą do niego. Nick szybko zdaje sobie sprawę, że Albert jest mordercą i zabrał organy wewnętrzne niewinnym ludziom, na co szalony doktor odpowiada, że jest tylko biznesmenem chcącym zarobić podczas bardzo korzystnej sytuacji. Po chwili Nick zaczyna mieć halucynacje i widzi jak Alejandra zmienia się w jednego z klonów Alberta. Gdy Alejandra wstała z zakrwawionego stołu, Albert decyduje się zabić Nicka za pomocą piły tarczowej.

Po walce, pokonany Albert z wbitą strzykawką w szyję zaczyna mieć halucynacje o tym, że do Magazynu wpada grupa zombie. Albert każe im trzymać swoje łapy od tego, co jest jego, po czym widzi jak zombie wgryzają mu się w brzuch i wyciągają jelita na wierzch a tak naprawdę, Albert pod wpływem narkotyku sam przecina sobie brzuch za pomocą piły tarczowej i wyciąga jelita z brzucha aż w końcu umiera. Po zabiciu Alberta, Nick jest w stanie odebrać ukradzione rzeczy, zniszczyć skrzynię wojskową oraz uratować Alejandrę oraz innych ocalałych trzymanych w Magazynie.

Zabicie Alberta odblokowuje osiągnięcie Chciwy.

Galeria[]

Ciekawostki[]

Nawigacja[]

Advertisement