FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Albert Wesker to wysokiej rangi członek Korporacji Umbrella oraz główny antagonista serii Resident Evil, do czasu swojego upadku w Resident Evil 5. Technicznie, Wesker jest głównym antagonistą gry Resident Evil, jednym z dwóch drugorzędnych antagonistów (razem z Williamem Birkinem) Resident Evil 0, nadrzędnym antagonistą Resident Evil 4, głównym antagonistą Resident Evil: Code Veronica X, głównym antagonistą Resident Evil 5, a także pośmiertnym antagonistą Resident Evil 6. Jest to również protagonista Resident Evil: Umbrella Chronicles i pomniejszy antagonista Resident Evil: The Darkside Chronicles.
Wesker był badaczem Umbrella pracującym także jako podwójny agent organizacji STARS, gdzie był kapitanem Zespołu Alfa. Wkrótce zdradził Korporację i dołączył do tajemniczej organizacji, która czerpała zyski z badań Korporacji. Ewentualnie, Wesker zaczął samodzielnie realizować swoje megalomańskie zamiary z pomocą wirusa Uroboros, został jednak powstrzymany przez Chrisa Redfielda i BSAA.
Nawet po śmierci, Wesker wciąż pośmiertnie wpływał na wydarzenia gry Resident Evil 6, szczególnie w przypadku swojego biologicznego syna, Jake Mullera, który nieświadomie nosił ulepszoną fizjologię ojca i jego mroczne dziedzictwo, później wykorzystane przez Carlę Radames w celu utworzenia wirusa C. Z tego powodu, Wesker jest głównym antagonistą prawie całej serii Resident Evil. Ma także siostrę, Alex Wesker, która towarzyszyła mu w ramach Projektu W Korporacji. Kiedyś miał również kochankę (matkę Jake'a), ale z nią zerwał.

Osobowość Edytuj

Albert Wesker to osoba bardzo manipulacyjna, żądna władzy, sadystyczna oraz wyrachowana. Szuka on władzy i dominacji. Możliwe, że jego charakter wynika ze sposobu wychowania przez Spencera. Jest utalentowany, kompetentny i pomysłowy, nieustannie planuje w celu osiągnięcia swoich celów. Mimo swoich zdolności, Wesker często wykorzystuje innych do robienia brudnej roboty. Przez większość czasu zachowuje spokój, entuzjazm i opanowanie. Umie manipulować innymi oraz nie troszczy się o nikogo oprócz siebie, co widać kiedy zdradza jednostkę STARS i Excella. Wierzy, że jego przeznaczeniem jest bycie bogiem nowego świata, który wykreuje po oczyszczeniu obecnego. Jest znany także z robienia sadystycznych żartów, szczególnie w trakcie konfrontacji z Jill i Chrisem.

Moce i zdolności Edytuj

  • Nadludzka Siła: Dzięki zaszczepieniu sobie prototypowego wirusa, siła Alberta wzrosła do tego stopnia, że mógł rzucać ogromnymi pociskami jedną ręką, podnieść stalowe dźwigary i zabić broń bioorganiczną jednym ciosem. Wesker zdaje się czerpać przyjemność z demonstrowania swoich zdolności, ponieważ zastrasza w ten sposób swoich wrogów. Po zainfekowaniu się wirusem Uroboros, siła Alberta wzrosła jeszcze bardziej.
  • Nadludzka Szybkość: Albert Wesker dysponuje nadludzką szybkością, zwinnością i refleksem. Potrafi unikać strzałów z prawie zerowej odległości, poruszać się szybciej niż oko może nadążać, sprawiając, że wydaje się teleportować, jak również skakać na duże odległości i wysokości.
  • Nadludzka Wytrzymałość: Wybuch rakiety w rękach tylko na chwilę obezwładnił Alberta, tysiące funtów stali z dużej wysokości jedynie oszołomiło go na kilka sekund. Ma także dużą odporność na zmęczenie, gdyż potrzebuje znacznie więcej czasu, aby się zmęczyć podczas walki.
  • Czynnik Regeneracyjny: Wirus dał Albertowi również szybki czynnik regeneracyjny. W kilka minut wyleczył się oparzeń twarzy. Kiedy został zabity przez Tyrana w rezydencji, wirus wyleczył go ze śmiertelnych obrażeń w ciągu kilku minut. Nawet postrzał w twarz nie zabił go.
  • Nadludzka Długowieczność: Od czasów swojego zmartwychwstania, fizjologia Alberta wydaje się nie starzeć. Czynnik regeneracyjny może go również przywrócić do życia, jeśli większość jego ciała pozostanie nietknięta. Oznacza to, że tylko całkowite zniszczenie jego ciała może go zabić.
  • Walka Wręcz: Pomimo tego, że Wesker polega głównie na swoich nadludzkich zdolnościach, to jest także wyszkolonym strzelcem oraz wojskowym taktykiem, dzięki służbie jako członek STARS. Zawsze trzyma przy sobie pistolet o nazwie Samurai Edge i nigdy nie traci czujności. Nawet bez swoich ulepszeń, Wesker jest mistrzem sztuk walki i może walczyć ze stworzeniami, takimi jak Tyran. Sprawia trudności w walce nawet takim ludziom, jak Chris Redfield.
  • Intelekt na Poziomie Geniusza: Wesker posiada wykształcenie w dziedzinie różnych nauk, takich jak bioinżynieria, chemia, wirusologia, strategie wojskowe i technologia. Jako badacz miał szczytową pozycję w Korporacji, zanim dołączył do sił specjalnych. Jest to osoba inteligentna i przebiegła.

Inne przedstawienia Edytuj

Marvel vs. Capcom III Edytuj

Albert Wesker MvC3

Albert Wesker w Marvel vs. Capcom III

Albert Wesker pojawia się jako grywalna postać w grze Marvel vs. Capcom III oraz w jego Ostatecznej edycji. Jest tam także jednym z dwóch drugoplanowych złoczyńców we wspomnianej, drugim jest Doktor Doom. Jest jedną z czterech postaci, którą Galactus może uczynić swoim heraldem, pozostali to Akuma, Dormammu i Doktor Doom. Zanim jakakolwiek wybrana postać może walczyć z Galactusem, Wesker ma szansę jeden na cztery, aby zostać jego heraldem. Około dziesięciu sekund później, dołączy do niego również drugi herald. Wesker może zostać drugim heraldem, jeśli pierwszym będzie Dormammu lub Doktor Doom. Nie stanie się tak jednak, jeśli Akuma będzie pierwszym.

Zakończenie Edytuj

Wesker's Ending 2

Wesker w swoim zakończeniu

Po tym, jak Wesker pokonuje Galactusa, udaje mu się także schwytać postacie z wytwórni Capcom i Marvel. Ma nadzieje, że uda je się wykorzystać jako małpy doświadczalne w celu stania się jeszcze potężniejszym.

Filmy Edytuj

Albert Wesker

Albert Wesker w filmowej adaptacji Resident Evil

Przed wydarzeniami z filmu, Albert Wesker osobiście zamordował Jamesa Marcusa, założyciela Korporacji Umbrella, pod rozkazami doktora Isaacsa. 17 miesięcy przed apokalipsą wirusa T, Wesker odbył spotkanie z doktorem Isaacsem, który wyjawił swój plan "ocalenia" umierającego świata sprzed przeludnienia i globalnego ocieplenia, poprzez wybicie większości ludzkiej populacji, ale utrzymanie personelu Korporacji przy życiu. Ponieważ Wesker był jedynym z personelu o najwyższym statusie, został "głową" Korporacji do powrotu doktora Aleksandra Isaacsa. Albert Wesker pojawia się również w serii filmowej Resident Evil, gdzie jest jednym z głównych antagonistów, mimo, że nie pojawia się do Resident Evil: Zagłada. W Resident Evil: Zagłada, pojawia się jako drugoplanowy antagonista i hologram podczas spotkania personelu, w celu przedyskutowania pracy doktora Sama Isaacsa, klona Aleksandra Isaacsa.
Fizycznie pojawia się jako pierwszoplanowy złoczyńca w filmie pod tytułem Resident Evil: Afterlife. W tym filmie został zaatakowany przez Alice i jej armię klonów ninja w swojej podziemnej siedzibie w Tokio. Pomimo wielu ofiar śmiertelnych ze strony Japońskich Żołnierzy Umbrella, Albertowi udało się uciec opancerzonym odrzutowcu Korporacji, zanim miejsce zostało zniszczone przez potężną bombę. Jednakże, prawdziwa Alice była już w odrzutowcu i popadła z nim w konfrontacje, która ostatecznie zakończyła się wstrzyknięciem jej antidotum w celu odebrania jej mocy. Następnie ujawnił jej, że wstrzyknął sobie dawkę wirusa T, dzięki czemu zdobył nadludzką siłę, wytrzymałość, szybkość i regenerację. Przez cały ten czas, odrzutowiec nie był pilotowany, przez co się rozbił, ale obojga udało się uciec.
W następną konfrontację popadł z Alice i jej sojusznikami w Arkadii, gdzie ujawnił, że potajemnie schwytał ocalałych, aby eksperymentować na nich i ustabilizować swoje moce poprzez kanibalizm. Alice udaje się go pokonać i pozornie zabić. Wesker jednak regeneruje się i ucieka.
Następnie powraca w filmie Resident Evil: Retrybucja, gdzie służy jako wspomagający protagonista. Sprzymierza się z Alice, pomaga jej uciec z placówki Umbrella na Antarktydzie, a następnie razem decydują się powstrzymać Czerwoną Królową. Udaje im się uciec i dotrzeć do Białego Domu, gdzie ich oddziały budują twierdzę. Udaje, że przywraca Alice jej nadludzkie zdolności i pomaga jej w obronie twierdzy przed atakiem mutantów.
W finale serii, Resident Evil: Ostatni Rozdział, okazuje się, że zdradził Alice i powrócił jako drugoplanowy antagonista. Zostaje głową HIVE i przejmuje AI, w celu użycia jej systemów bezpieczeństwa przeciwko Alice oraz jej sojuszników. Następnie przebudza swojego mistrza, doktora Aleksandra Issacsa, ze zawieszenia kriogenicznego. Ujawnione zostaje, że Wesker jest członkiem Wysokiej Rady Umbrella. Jako, iż jest członkiem Korporacji, Czerwona Królowa nie może go w żaden sposób skrzywdzić i musi go chronić. Jednak kiedy współwłaściciel Korporacji, Alicia Marcus, zwalnia go z pracy, ochrona Alberta zostaje zdjęta. Wtedy właśnie Czerwona Królowa śmiertelnie rani go, wysadzając ogromne drzwi. Alice zostawia mu detonator, a kiedy Wesker umiera z utraty krwi, upuszcza detonator, wysadzając HIVE. Eksplozja zabija Alicię Marcus oraz tysiące osób w zawieszeniu kriogenicznym.

Super Smash Bros. Ultimate Edytuj

Albert Wesker debiutuje się w serii Super Smash Bros jako duch w Super Smash Bros. Ultimate. Pierwszy raz pojawia się w scenariuszu Oust Resident Evil. Jest duchem typu as, który wzmacnia ataki gracza kiedy go używamy. Wygląd jego ducha jest oparty na jego pojawieniu się w Resident Evil 5. Opętuje kapitana Falcona w wariancie Ω. Jego walka to mecz wytrzymałościowy, gdzie Wesker ma mocniejsze ataki i może stać się niezniszczalnym.

TEPPEN Edytuj

W tej grze Albert Wesker jest jednym z ośmiu grywalnych bohaterów w karcianym crossoverze.
Pierwsze, co robi w tej grze, to zabija Oswella E. Spencera. W trakcie tego czynu napotyka X. Po walce z nim, Wesker zdobywa wirus Uroboros. Niedługo potem, Wesker zostaje zaatakowany przez smoka, przy czym wpada na pomysł zdobycia nowego ciała po zobaczeniu, jak bestii odrosły wystrzelone kolce. W poszukiwaniu gospodarza, Wesker wywołał piekło, dopóki Chun Li nie spróbował go powstrzymać. Po tej walce, Wesker zmienił plany, teraz mając na celu zrobienie Survivalu Godnego, wykorzystując schemat walki broni bioorganicznej z człowiekiem. Po jego organizacji, pewna kobieta poinformowała go, gdzie można znaleźć właściwego kandydata. Zauważając plany kobiety, Wesker przekonał ją do pracy dla niego, po czym udał się do mistycznej krainy.CiekawostkiEdytuj

  • Wesker jest najczęściej powracającą postacią w serii, gdyż wystąpił w niej aż siedem razy.
  • IGN umieściło Alberta na miejscu trzecim w ranginku najbardziej pamiętnych złoczyńców. 
  • W jednym z możliwych zakończeń The Darkside Chronicles, oczy Alberta są niebieskie, a nie pomarańczowo kocie.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.