FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Stub Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Albert Wesker - jest wysokiej rangi członkiem Umbrella Corporation i głównym antagonistą serii Resident Evil aż do jego upadku w Resident Evil 5. W szczególności jest głównym antagonistą Resident Evil, jednym z dwóch drugorzędnych antagonistów, drugim jest William Birkin z Resident Evil 0, nadrzędny antagonista Resident Evil 4, główny antagonista Resident Evil: Code Veronica X, główny antagonista Resident Evil 5 i pośmiertny antagonista Resident Evil 6. Jest także głównym bohaterem Resident Evil: The Umbrella Chronicles i niewielkim antagonistą w Resident Evil: The Darkside Chronicles.

Jest arcywrogiem Chrisa Redfielda.

Nawet po jego śmierci Wesker nadal ma pośmiertne wpływy w Resident Evil 6, szczególnie na swojego biologicznego syna, Jake'a Mullera, który nieświadomie nosił ulepszoną fizjologię swojego ojca i jego mroczne dziedzictwo, którego później Carla Radames wykorzysta do produkcji wirusa C. Dlatego Wesker jest prawdopodobnie głównym antagonistą prawie całej serii gier Resident Evil. Ma też siostrę Alex Wesker, która wychowała się obok niego w ramach projektu W. Umbrelli. Miał kiedyś kochanka (matkę Jake'a Mullera), ale z nią zerwał.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.