FANDOM


Alberto Clemente - antagonista pierwszej połowy gry wideo Mafia II z 2010 roku. Jest donem rodziny przestępczej Clemente. Alberto i jego Capo Luca Gurino złożyli Vito Scaletcie i Joe Barbaro ofertę: Dołączyć do rodziny, o ile zapłacą opłatę początkową w wysokości 5000 USD, co jest niezgodne z zasadami komisji. Po tym, jak dwójka został oszukana przez Alberto i Lucę, Joe i Vito zaczęli wykonywać różne prace dla Carlo Falcone, dona rodziny Falcone Crime, między innymi zabójstwa Gurino i Clemente. Służy jako główny antagonista pierwszej połowy gry Mafia II. Po jego śmierci Carlo Falcone przyjmuje jego rolę w kampanii.

Biografia

Przeszłość

Alberto Clemente urodził się 15 lipca 1897 roku na Sycylii. Przybył do Empire Bay w Stanach Zjednoczonych w 1926 roku i przez swojego wuja zaczął zarabiać na przemycie alkoholu podczas zakazu. W 1929 r. Został zatwierdzony przez komisję do założenia własnej rodziny przestępczej.

Chociaż potężna, rodzina przestępcza Clemente'a jest postrzegana jako drugorzędna przez innych przestępców w mieście, a jego decyzje są kontrowersyjne nawet ze względu na standardy mafii, w tym naliczanie 5000 dolarów za wprowadzenie kogoś do rodziny. Prowadzi Freddy's Bar w dzielnicy Little Italy, a także ma własną rzeźnię na obrzeżach miasta.

Wydarzenia z Mafii II

48 lat póżniej, w 1945 r., Zlecił zabójstwo rywalizującego gangstera zwanego „Grubas”, a zadanie to wykonał żołnierz rodziny Clemente Henry Tomasino oraz współpracownicy Joe Barbaro i Vito Scaletta. Krótko po aresztowaniu Vito za kradzież i dystrybucję znaczków gazowych dla rodziny i skazano go na 10 lat więzienia. Kiedy Joe skrytykował Capo Lucę Gurino za ten incydent, przez to zorganizowano zabójstwo Joe, co spowodowało, że uciekł z Empire Bay.

Joe wrócił 5 lat później i zaczął pracować dla rodziny przestępczej Falcone. Usiadł między Clemente i Carlo Falcone spowodowało ułaskawienie Joe, ku irytacji Lucy.

W 1951 roku Clemente zaczął analizować operacje narkotykowe Falcone i chciał wziąć udział w akcji. Widząc Clemente jako zagrożenie, Falcone rzucił się na niego i wysłał Vito i Joe (teraz żołnierzy Falcone'a), aby wykonali zadanie. Clemente wynajął hotel, aby posiedzieć ze swoimi ludźmi. Vito i Joe udało się zakraść do środka, napełnić salę konferencyjną bombą i zdetonować, ale tuż przed tym Clemente zrobił sobie przerwę w łazience. Clemente ujrzawszy zniszczoną salę konferencyjną, uciekł. Vito i Joe ścigali samochód Clemente, który później się rozbił. Zbliżając się do okna, Joe wykończył rannego Clemente, zabijając go natychmiastowo.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.