Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Circle spoiler alert.png
Uwaga!
Ta strona zawiera główne spoilery. Jeśli nie chcesz znać ważnych informacji na temat fabuły/elementów związanych z postacią, nie powinieneś czytać tego artykułu poza tym ostrzeżeniem: Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne skutki, jakie te fakty mogą mieć na użytkownika chcącego jednak przeczytać ten artykuł.

Tu jesteś...Wszystko to dla dziecka którego nawet tutaj nie ma! Ty niewierny, samolubny łotrze! Przychodzisz do MOJEGO domu - położyłeś swoje paskudne łapska na MOICH córkach - A teraz próbujesz ukraść moją własność?! Jak śmiesz?! Odpoczywaj póki możesz, bo będę cię ścigać i zniszczę cię!

—Alcina konfrontująca się z Ethanem Wintersem.

Zupełnie jakbym pozwoliła ci uciec. Potnę cię na wstążki, zanim kiedykolwiek zobaczysz te dziecko!

—Alcina do Ethana kiedy obcięła mu rękę.

Jest za późno…Już nigdy nie zobaczysz Rose...Poddaj się rozpaczy!

—Alcina do Ethana, oraz jej ostatnie słowa.


Alcina Dimitrescu - większa antagonistka w grze wideo Resident Evil Village i jest hrabiną wielkiego zamku w wiejskiej Europie Wschodniej. Była związana z serią morderstw sprzed kilkudziesięciu lat i jest głową rodziny Dimitrescu. Jest także członkinią Czterech Domów, którzy służą Matce Mirandzie, władczyni europejskiej wioski.

W japońskiej wersji gry głosu podłożyła jej Kikuko Inoue i Maggie Robertson w angielskiej wersji gry.

Biografia[]

Przeszłość[]

Alicna pochodzi ze szlacheckiej rodziny z wiejskiego regionu Europy Wschodniej i urodziła się pod koniec XIX wieku. Jej rodzina mieszka tam od pokoleń w Zamku Dimitrescu, ogromnej budowli na terenie winnicy, znanej również z produkcji smacznego wina. Najbardziej ekstrawaganckie wino z rodziny, Sanguis Virginis, skrywa mroczną tajemnicę - zgodnie z wielowiekową, chorobliwą tradycją Dimitrescu, wytwarzane jest z krwi dziewic. Dzieje się tak, ponieważ z powodu choroby dziedzicznej Dimitrescowie są zmuszeni do regularnego spożywania ludzkiej krwi, aby przeżyć.

Zamek ma duży system katakumb z blokiem komórkowym, w którym mimowolne dziewice są przetrzymywane w niewoli i boleśnie wykrwawiają się na śmierć. Alcina za życia kontynuowała starą tradycję rodzinną. W bliżej nieokreślonym okresie przed 1950 rokiem tajemnicza Matka Miranda pojawiła się w wiosce niedaleko zamku i zaczęła zarażać mieszkańców wioski pasożytem Cadou do własnych celów, poddając ich w ten sposób pod swoją kontrolę. W poszukiwaniu idealnego naczynia dla reinkarnacji swojej córki, Miranda przejęła kontrolę nad wioską jako duchowy przewodnik. Stopniowo mieszkańcy zarażali się Megamycete, ale żaden z eksperymentów nie zakończył się sukcesem i większość mieszkańców przekształciła się w Lykanów.

Jednak cztery osoby wykazywały różne reakcje na infekcję. Połączenie ich ciał z Cadou zakończyło się sukcesem, ale nadal były one niezgodne z planami reinkarnacji Mirandy. Oprócz Dimitrescu, która zaraziła się w wieku 44 lat, do tych szczególnych przypadków należeli również Karl Heisenberg, Salvatore Moreau i Donna Beneviento. Infekcja spowodowała głębokie i rozległe mutacje w ich ciałach, ale także nadała im ponad wieczność i ekstremalną moc regeneracyjną. W przypadku Dimitrescu przekształciła się w potężną hybrydę, która wygląda jak mieszanka nietoperza i smoka; lecz może także ponownie przybrać ludzką postać. Nigdy nie pokazała swojego nowego ciała i tylko Matka Miranda widziała ją w postaci smoka.

Dimitrescu, Heisenberg, Moreau i Beneviento działali wtedy jako poplecznicy Mirandy i zostali włączeni do jej „rodziny”. Rządzili różnymi regionami wioski i stopniowo zarażali innych mieszkańców Cadou, aby znaleźć idealny naczynie do reinkarnacji córki Mirandy. Na prośbę Dimitrescu Miranda pomogła jej również przekształcić trzy młode kobiety - Belę, Cassandrę i Danielę - w mutanty. Po tym, jak to się udało, Dimitrescu adoptowała je jako swoje córki. W następnych dziesięcioleciach okazali się tak samo krwiożerczy i sadystyczni jak Alcina i służyli jej lojalnie. Kontynuowali tortury i wykrwawienia się na śmierć niewinnych ofiar jeszcze intensywniej, tak że Zamek Dimitrescu stał się wśród ludności znany jako mroczne miejsce.

Resident Evil Village[]

Przybycie Ethana Wintersa do wioski[]

W 2021 roku matka Miranda w końcu dowiedziała się o idealnym naczyniu - nowo narodzonej Rosemary Winters - i porwała ją i zabrała do wioski. Zanim jednak będzie mogła wykonać rytuał, najpierw chce przetestować regeneracyjną moc, po czym zwołuje spotkanie jej czterech lordów. Na tym spotkaniu Rose zostaje zabita i poćwiartowana; każdy z lordów otrzymuje słój z częścią ciała od Rose. Dimitrescu otrzymuje główkę Rose i odtąd trzyma ją w sanktuarium zamku. Dimitrescu przechowuje tam również cenny sztylet w sarkofagu. Ten sztylet został pokryty śmiercionośnymi truciznami ze wszystkich kontynentów i dlatego jest niezwykle śmiercionośny. Miranda i lordowie czekają teraz na ożywienie Rose mocą grzyba i potwierdzenie jej przydatności do wskrzeszenia córki Mirandy.

W wiosce pojawia się ojciec Rose, Ethan Winters. W poszukiwaniu Rose trafia jednak na Heisenberga, który go nokautuje. Na spotkaniu lordów zaaranżowanym przez Mirandę, kobieta zadecyduje kto zajmie się losem Ethana. Dimitrescu twierdzi, że weźmie Ethana do zamku i, że będzie to uczta dla jej córek. Heisenberg nie jest z tego zadowolony i twierdzi, że cała zabawa przepadnie, jeśli Ethan zgnije gdzieś za murami zamku Dimitrescu. Zgłasza roszczenie do samego Ethana i w zamian obiecuje lordom zabawny program. To z kolei budzi niezadowolenie Dimitrescus, która „zabawy” Heisenberga określa jako dziecinne. Twierdzi, że liczy się tylko to, że Ethan cierpi i że jest to gwarantowane w zamku Dimitrescu.

Spór między nimi zostaje przerwany przez Matkę Mirandę, która ogłasza, że ​​podjęła decyzję. Heisenberg zostaje wybrany by zamordować Ehtana, który natychmiast jest zachwycony tą informacją. Alcina gwałtownie protestuje i twierdzi, że Heisenberg jest zbyt niedojrzały, a ponadto nie jest tak lojalny jak ona. Heisenberg karci ją, co prowadzi do kłótni między nimi. Ostatecznie Miranda ucisza ich dwoje krzykiem i kieruje ich na swoje miejsce. Uśmiechając się, Heisenberg dziękuje Mirandzie, zanim zwróci się do zgromadzonych lordów i hordy Lykanów, witając ich na spektaklu. Zniesmaczona Alcina odwraca się i wraca do swojego zamku.

Polowanie na Ethana w zamku[]

Jakiś czas później Cassandrze, Danieli i Beli udaje się złapać Ethana Wintersa, który uciekł od Heisenberga i wtargnął do zamku Dimitrescu. Obezwładniają go i ciągną do Alcina, która jest zaskoczona widokiem Wintersa. Z pogardą zauważa, że ​​Ethan musiał uciec przed dziecięcymi zabawami Heisenberga po czym nakazuje jednej ze swoich córek przeciąć dłoń Ethana, by posmakować jego krwi. Po kilku łykach twierdzi, że krew Ethana jest już nieświeża. Kiedy siostry dyskutują, kto będzie pił krew Ethana, Dimitrescu przypomina im, że najpierw należy poinformować Matkę Mirandę.

Aby utrzymać Ethana w zamku do tego czasu, każe córkom przebić ręce Ethana łańcuchami i zawiesić go pod sufitem. Kobiety następnie opuszczają pokój, co Ethan postrzega jako okazję do wyrwania się z łańcuchów. Pomimo ran na dłoniach, idzie do przodu i desperacko zaczyna szukać Rose w zamku Dimitrescu. Alcina z początku nie zauważa jego nieobecności. Jednak jej córki dowiadują się o jego uciecze i zaczynają polować na Ethana w zamku. Ma to jednak swoje konsekwencje, ponieważ Ethan zabija Belę w walce po tym, jak odkrył słaby punkt sióstr - zimno.

Alcina jest wściekła i smutna, gdy zostaje poinformowana o śmierci swojej córki. Zaraz potem Matka Miranda kontaktuje się telefonicznie z nią. Alcina ujawnia Mirandzie, że Winters uciekł Heisenbergowi i jest teraz w zamku. Przysięga, że ​​rozerwie Ethana na strzępy, ale Miranda przypomina jej, że ceremonia jest najważniejsza i dlatego Winters ma drugorzędne znaczenie. Przez telefon udaje pokorę, ale po zakończeniu rozmowy przewraca biurko w przypływie wściekłości i z nienawiścią przysięga, że ​​Ethan zapłaci za to, co zrobił jej córkom.

Dlatego też nie jest łaskawa, kiedy przyłapuje Ethana, który próbuje przeszukać jej pokój. Z chłodnym uśmiechem chwyta Ethana za szyję i zaczyna kilkakrotnie rzucać nim o podłogę, dopóki nie przebija podłogę przez co Winters wpada do piwnicy. Dimitrescu natychmiast podejmuje pościg i dociera do piwnicy, gdy Ethan próbuje otworzyć kratę za pomocą dźwigni. Zanim będzie mógł w pełni nacisnąć dźwignię, Dimitrescu odcina mu rękę swoimi długimi pazurami. Bez ręki Ethan jest zmuszony do ucieczki i unikania ataków.

Potrafi osiągnąć wystarczającą odległość między sobą a Dimitrescu, aby otworzyć bramę i zabrać ze sobą odciętą rękę, gdy ucieka. W końcu dociera do platformy, która okazuje się windą i która zabiera go z zasięgu Dimitrescu. Za pomocą toniku leczącego Ethan również przyczepia swoją rękę. Dimitrescu próbuje teraz znaleźć Ethana w zamku, ale zanim jej się to uda, Ethan zabija Danielę w konfrontacji. Zmartwiona Alcina wzywa swoją pozostałą córkę Cassandrę i ostrzega ją, by poważnie potraktowała Ethana. Niemniej Ethan zabija również Cassandrę. Przerażona i zła, przeczesuje zamek, ale Ethanowi udaje się uciec za każdym razem podczas konfrontacji. Ostatecznie Ethan dociera do sanktuarium zamku, w którym Dimitrescu przechowuje sztylet.

Ethan otwiera sarkofag i zabiera sztylet, lecz Alcina podchodzi do niego od tyłu i chwyta go za ramię. Syczy pełna nienawiści, że wszystko zepsuł i wbija pazury mu w brzuch. Ethan z kolei wbija sztylet w jej biodro, po czym różne trucizny w ostrzu natychmiastowo zaczynają działać. Osłabiona, Alcina rzuca Ethana i zaczyna, dysząc i drgając, transformować się w swoją prawdziwą formę. W tej formie Dimitrescu wyskakuje w powietrze, przebija się przez ścianę kaplicy i chwyta Ethana. Dimitrescu rzuca Ethana na dach zamku i ląduje obok niego. Przerażony Ethan zaczyna się bronić, podczas gdy Dimitrescu próbuje go zabić.

Wrzeszczy, że to powinien być zaszczyt dla Ethana, ponieważ jest on jedyną osobą poza Matką Mirandą, którą kiedykolwiek widziała w tej formie. Dodaje ponuro, że ten zaszczyt będzie kosztował życiem Ethana. Pomimo niszczycielskich ataków Alciny, które niszczą całe ściany i części dachu, Ethan skupia się na jej humanoidalnym rdzeniu wyrastającym z grzbietu bestii i zadaje śmiertelne rany. Zraniona Alcina chwyta Ethana, zanim obaj spadają z wieży. Jednak jej masywne ciało spowalnia upadek, więc Ethan przeżył. Jej ciało powoli twardnieje i wykorzystuje swój ostatni oddech, by przekląć Ethana i przysięga, że mężczyzna nigdy więcej nie zobaczy swojej córki. Wtedy jej ciało całkowicie twardnieje i zaczyna się rozpadać.

Wygląd[]

Najbardziej charakterystyczną cechą wyglądu Alciny, jest to, że ma 2,9 metra. Zmusza ją to między innymi do pochylania się przez drzwi wewnątrz zamku i używania specjalnie powiększonych mebli. Ma śnieżnobiałą skórę, co daje jej wyobcowaną i groźną aurę. Ma jaskrawożółte oczy a usta jej pokryte czerwoną szminką. Ogólnie rzecz biorąc, Dimitrescu robi bardzo szlachetne wrażenie ze względu na wysokie kości policzkowe i sposób ubierania się, odpowiadający jej rangi.

Ubiera się klasycznie i szlachetnie; ma na sobie długą, kremową suknię wieczorową z szerokim dekoltem, która na wysokości serca zakończony jest ozdobną czarną tkaniną w różę. Nosi czarne skórzane rękawiczki na obu dłoniach i gruby naszyjnik z pereł na szyi. Swoje lśniące, czarne włosy nosi w formie luźnej fryzury pod ogromnym czarnym kapeluszem.

W swojej smoczej postaci jest oczywiście wielokrotnie większa niż jest w ludzkiej formie. W tej postaci chodzi na czworakach; ma ciężkie, skórzaste skrzydła wystające z ramion. Dimitrescu wyrasta z torsu ludzkiego ciała i wydaje się mieć świadomość niezależną od reszty ciała. Jednak ciało to tylko nieznacznie przypomina oryginalne jej ciało; nie ma rąk ani włosów i ma bardzo zapadniętą twarz, która przypomina czaszkę. Wszędzie z tego ciała wyrastają podobne do macek płaty skóry, które sprawiają, że wygląda jak rodzaj meduzy.

Sam smok ma mlecznobiały kolor skóry, a długie, podobne do macek płaty wyrastają z ciała jak włosy na ciele. Głowa bestii jest zniekształcona z wieloma różnymi, otwartymi ustami ze spiczastymi zębami. Zamiast normalnych oczu, z górnej szczęki smoka wyrasta wiele oczu Łapy smoka są nabite spiczastymi pazurami i ma długi, podobny do skorpiona ogon.

Osobowość[]

Dimitrescu jest prawdopodobnie ze względu na jej szlachetne pochodzenie bardzo elitarny i snobistyczny. Patrzy na innych z góry i czuje, że jest lepsza od innych. Jej niechęć dotyczy nie tylko obcych, ale także jej przymusowej rodziny; opisuje innych jako dziwaków, a także odnotowuje w swoim dzienniku, że jest jedyną osobą godną uwagi Matki Mirandy. Dimitrescu rywalizuje w szczególności z Heisenbergiem, ponieważ uważa, że ​​jego sadystyczne gry tortur są niedojrzałe i męczące. W rozmowie z Heisenbergiem jest niezwykle protekcjonalna i opisuje go jako dziecko. Jej skrajna niechęć do Heisenberga jest wzajemna i Heisenberg otwarcie odnosi się do jej arogancji i gigantycznego ego.

Jest lojalna wobec matki Mirandy, ale - ponownie w oparciu o jej arogancję, rozwija między nią specjalną więź. Jeśli chodzi o uwagę i życzliwość Mirandy, Dimitrescu jest bardzo niepewna i niezadowolona, dlaczego Miranda nie akceptuje jej osobliwości i utożsamia ją z innymi licznymi. Wydaje się, że Dimitrescu szuka potwierdzenia u Mirandy, co prawdopodobnie wynika z jej roli „matki” brutalnie zjednoczonej rodziny. Dimitrescu nie wie, że Miranda postrzega swoją "rodzinę" tylko jako środek do osiągnięcia celu i że jest uosobieniem poświęcenia ich wszystkich; albo nie chce tego przyznać. Jeśli chodzi o jej związek z Mirandą, Dimitrescu wykazuje dziecięcą naiwność. Jednak jest również gotowa zrezygnować z wierności Mirandzie dla własnych potrzeb; jak wtedy, gdy zaczęła polować na Ethana Wintersa w ramach zemsty.

Zasada rodziny przewija się przez życie Dimitrescu również w innym aspekcie, ponieważ jest ona winna Matce Mirandzie swoje trzy zmutowane córki. Po ich mutacji Dimitrescu natychmiast poczuła instynkt macierzyński wobec trzech młodych kobiet, którym odtąd pozwalała mieszkać z nią w zamku jako córki. Oni również akceptują Dimitrescu jako swoją matkę, która jest apodyktyczna i czasami porywcza, ale nadal naprawdę kocha swoje adoptowane córki. Po tym, jak Dimitrescu stworzyła swoją rodzinę, mutantki nie opuszczają zamku z takiego powodu, że Bela, Daniela i Cassandra nie mogą przetrwać poza zamkiem ze względu na chłodny klimat regionu. W ten sposób założyła własną rodzinę w "rodzinie" lordów, która jest również znacznie bardziej funkcjonalna i harmonijna.

Wydaje się, że Dimitrescu ma awersję do mężczyzn. Z powodu swej potrzeby dziewiczej krwi żyje otoczona kobietami; służba na zamku była również wyłącznie kobietą. Jest zniesmaczona mężczyznami takimi jak Heisenberg i Ethan Winters. Jednak zwłaszcza w swoich konfrontacjach z Ethanem, wykazuje także niemal nieograniczony sadyzm; Kierując się pragnieniem krwi i rozkoszą torturowania mężczyzn, niezmiernie cieszy się zadawaniem bólu i cierpienia Ethanowi w granicach tego, co jest możliwe. Oprócz tortur fizycznych wykorzystuje również swoją wiedzę o zniknięciu Rose, aby go dręczyć.

Niezdolność do zabicia Ethana stopniowo sprawia, że ​​ta staje się coraz bardziej niekontrolowana i wściekła. Zdenerwowana, wpada w gwałtowne napady wściekłości po niepowodzeniach; zwłaszcza gdy dowiaduje się o śmierci swoich córek. To nie tylko zmusza ją do ignorowania instrukcji Mirandy i ścigania Ethana - co po raz kolejny symbolizuje jej głęboki związek z jej córkami - ale także do postępowania coraz bardziej beztrosko, co ostatecznie pozwala Ethanowi na ucieczkę od niej raz po raz. W swoim niepohamowanym pragnieniu zemsty ostatecznie przybiera również swoją smoczą postać podczas transformacji. W tym momencie jest już kompletnie szalona i psychotycznie się śmieje. Nawet po jej klęsce i w obliczu śmierci nadal próbuje zabić Ethan oraz twierdzi, że nigdy więcej nie zobaczy swojej córki.

Ciekawostki[]

  • Mając długi wzrost, jest uważana za nienormalnie wysoką pod względem jej humanoidalnego wyglądu. Dzięki temu i innym elementom swojego wyglądu stała się niezwykle popularną postacią ze względu na jej seksapil wśród wielu fanów. Z tego powodu wiele dzieł fanów, często przedstawiających jej seksualny wygląd, zostały opublikowane na różnych stronach.
  • Alcina była zainspirowana Eight Feet Tall i Lust. Ponadto, jej japońska aktorka głosowa, Kikuko Inoue, podkładała głos pod Lust w Fullmetal Alchemist: Brotherhood.
Advertisement