FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Monarchowie zjawiają się i odchodzą. Jedni giną od trucizny, inni czezną w płomieniach. Jeden z kolei drzemie w lodowej krainie. Żaden z nich nie stał jednak tu jak ty teraz. Istoto, której niestraszne przeciwności. Udziel nam odpowiedzi.

—Aldia, przed walką z Nosicielem Klątwy


Aldia, znany też jako Mędrzec Pierwszego Grzechu, jest drugorzędnym antagonistą w grze Dark Souls II. Jest on starszym bratem króla Vendricka, który starał się uwolnić królestwo Drangleic od klątwy nieumarłych, ale jego liczne eksperymenty spowodowały, że zmienił się w potworną istotę. Jeśli zostaną spełnione odpowiednie wymagania, pojawi się on po pokonaniu Nashandry, jako prawdziwy ostateczny boss gry.

Biografia Edytuj

Aldia był starszym bratem Vendricka i pomógł swemu bratu w stworzeniu królestwa Drangleic. Po wojnie z olbrzymami, gdy klątwa nieumarłych nawiedziła królestwo, Aldia poszedł własną drogą, aby znaleźć lekarstwo. Wymyślając pomysły na nieśmiertelność, Aldia oszalał eksperymentując na pustych. Zniesmaczony decyzjami brata, Vendrick wygnał Aldię do jego warowni na całą wieczność. Ludzie, którzy weszli do Warowni Aldii, zostali porwani przez niego i zmuszeni do okrutnych eksperymentów, wracając do świata zewnętrznego jako zniekształcone bestie, które służyły jako jego słudzy strzegący posiadłości. Aldia eksperymentował również z czarami, tworząc zaklęcia duszy, uwolnienie magii i zakazane słońce. Ostatecznie Aldia odkrył, że ​​natura klątwy nieumarłych została rozprzestrzeniona przez „jarzmo” przeznaczenia i skończyło się eksperymentowaniem na sobie, aby znaleźć prawdziwą nieśmiertelność. Jego badania ostatecznie zakończyły się niepowodzeniem i został zaklęty w potworną, tajemniczą istotę.

Aldia zamieszkuje ogniska i spotyka Nosiciela Klątwy po pokonaniu czterech Starych Istot, ale przed rozpaleniem czwartego i ostatniego Pierwotnego Ogniska. Aldia wychodzi z ogniska i pyta gracza, czy chce odziedziczyć porządek świata lub go zniszczyć. Mówi mu, by szukał odpowiedzi, docierając do Vendricka, zanim Aldia rozpłynął się w powietrzu. Później można go znaleźć przy pierwszym ognisku w Krypcie Nieumarłych, a także przy ognisku w Smoczej Kapliczce po wyczerpaniu dialogu w Krypcie Nieumarłych. Wciąż pyta gracza o jego intencje i mówi mu o naturze klątwy oraz jak zbudowany jest cały świat.

W tronie pragnień, jeśli Vendrick został zabity przed pokonaniem Nashandry, pojawia się Aldia i wyzywa gracza do ostatecznej bitwy, aby sprawdzić swoją determinację w zdobyciu tronu. W starciu z Aldią nie można go atakować cały czas, ponieważ jego ciało jest otoczone płomieniami zadającymi graczowi obrażenia i dopiero, gdy płomienie zgasną można go zaatakować. Kiedy jego ciało się pali, jest też mniej wrażliwy na ataki. Podpala się dopiero po użyciu dwóch ataków, gigantycznej kuli ogniowej lub teleportacji do innej części areny, tworząc pierścień ognia tam, gdzie się pojawia. Inne jego ataki obejmują rzucanie ognistymi kulami, aby dosięgnąć gracza, lub wbijanie macek w ziemię, by wyskoczyły za nim. Kiedy straci połowę zdrowia, Aldia wzmacnia się w drugiej fazie, w której płomienie nasilają się, a jego ataki są rzucane jeden po drugim.

Po pokonaniu Aldii mówi graczowi, że odkąd wszystko stracił, cierpliwie czekał, aż ktoś przejmie tron. Następnie pyta gracza, czego chce: światła, mroku lub czegoś zupełnie innego. Jeśli gracz zdecyduje się odrzucić tron ​​i odejść, Aldia opowiada o jego odejściu, mówiąc, że nie ma ścieżki poza zasięgiem światła lub ciemności. Cokolwiek tam czeka, zależy od losu ludzkości.

Wygląd Edytuj

Aldia przybiera postać mocno zdeformowanej ludzkiej głowy pokrytej pnączami i płomieniami. Jego ciało jest spłaszczone na dole jak ślimak oraz otoczone płomieniami. Nad jego ustami widać małą czerwoną kulę, która prawdopodobnie jest jego okiem.

Ciekawostki Edytuj

  • Aldia jest jedynym bossem w całej trylogii Dark Souls, który nie upuszcza żadnych dusz po śmierci.
  • Aldia został dodany w łatce 1.10. Jeśli wszystkie cztery pierwotne ogniska zostały rozpalone przed pobraniem łatki, Aldia pojawi się przy ognisku znajdującym się za areną Przegniłego.
  • Kiedy Aldia pokazuje się graczowi w Smoczej Kapliczce, jest znacznie mniejszy niż podczas poprzednich spotkań, głównie ze względu na bardzo niewielki obszar, w którym znajduje się ognisko.

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.