Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Ostatnie co pamiętam to, że wulkan spiekł mnie na chipsa, a Chris wcisnął mnie w strój robota "dla zdrowia". Cieszę się, że wreszcie odzyskałem wolność, podziękuję Scottowi za tchórzostwo!

—Alejandro w pokoju zwierzeń opowiadający ostatnią rzecz, jaką zapamiętał.


Alejandro Burromuerto (później Burrosmuertos) jest postacią i powtarzającym się zawodnikiem w serialu Totalna Porażka. Główny antagonista Totalna Porażka w Trasie i główny antagonista, a później antyzłoczyńca Totalna Porażka: Plejada Gwiazd.

Osobowość[]

Alejandro okazuje się być przebiegłym i manipulującym człowiekiem, który używa swojego wyglądu, jak pokazano w Totalnej Porażce w Trasie, kiedy flirtuje z uczestniczkami, aby później je wyeliminować, gdy wystarczająco mu się przysłużą. Jednak pomimo tego wykazano, że faktycznie troszczy się o Heather w ciągu trwania serii, mimo że początkowo próbował się jej pozbyć, ponieważ postrzegał ją jako główne zagrożenie.

Przez większość Totalnej Porażki w Trasie prezentował się jako pełen szacunku, czarujący, uprzejmy i przyjazny dżentelmen, aby ukryć swoje prawdziwe ja. Alejandro nienawidzi, gdy nazywał się Al, kiedy był prześladowany przez swojego starszego, mądrzejszego, lepiej wyglądającego brata, Jose'a. Z tego powodu okazuje ogromną niechęć do Owena, który przez cały sezon wielokrotnie nazywa go Al. Ujawnił, że jego życie zostało zrujnowane, ponieważ Jose był lepszy od niego we wszystkim, na przykład w nauce, sporcie, a nawet pielęgnacji osobistej. Po pokonaniu Jose'a wydaje się przyzwyczajać do tego, że Chris i Mal nazywają go Al.

Pomimo chęci walki ze swoim bratem, Alejandro postępuje zgodnie z kodeksem moralnym swojej rodziny, wykonując tylko uderzenia ciałem i zgadzając się nie uderzać nikogo w twarz.

Ciekawostki[]

  • Scena po napisach, w której Chris wkłada Alejandro to mechanicznej powłoki jest nawiązaniem do słynnej sceny z Darthem Vaderem z Zemsty Sithów.
  • Alejandro jest prawdopodobnie najbardziej skutecznym antagonistą w serii, ale czasami zdarzają mu się spore porażki. Jest nie tylko oficjalnym zwycięzcą Totalnej Porażki w Trasie, ale także jedynym antagonistą oprócz Heather, który utrzymuje romantyczny związek z drugą osobą.
  • Jego nazwisko w Totalnej Porażce w Trasie, Burromuerto, to po hiszpańsku „martwy osioł”. Jego nazwisko w Plejadzie Gwiazd, Burrosmuertos, jest zasadniczo liczbą mnogą tłumaczenia: „martwe osły”.
Advertisement