FANDOMAlejandro Rojas, znany również jako Czerwony Aleks – trzeciorzędny antagonista występujący w grze Call of Duty: Modern Warfare 2, przemytnik i handlarz bronią, współpracownik Władimira Makarowa.

Biografia

W młodości Rojas został zwerbowany przez KGB. Jego głównym zadaniem był nadzór dostaw broni z ZSRS do krajów Ameryki Południowej oraz Dalekiego Wschodu. Przyjmuje się, że współpracował z sowieckim wywiadem do, lub nawet po rozpadzie Związku Sowieckiego w 1991.

W 1997 Rojas nawiązał kontakt z Makarowem, i od tej pory wykorzystywał umiejętności nabyte w okresie współpracy z Sowietami w celu zaopatrywania Ultranacjonalistów w broń z przemytu. Z czasem stał się bliskiem współpracownikiem Makarowa, który włączył go do tzw. Wewnętrznego Kręgu.

W 2016 Rojas zaopatrzył grupę Makarowa w broń i amunicję, które posłużyły do urządzenia masakry cywilów na lotnisku w Moskwie. Jedna z pozostawionych łusek naprowadziła 141. Grupę Uderzeniową na trop Rojasa w dzielnicy biedoty w Rio de Janeiro. Rojas podjął próbę ucieczki, osłaniany przez paramilitarne bojówki które uczestniczyły w strzelaninie. Próba zakończyła się niepowodzeniem: Rojas został przechwycony przez komandosów z 141. GU, przesłuchany, a następnie pozostawiony na pastwę losu.

Dalszy jego los jest nieznany. Prawdopodobnie zmarł z powodu obrażeń wewnętrznych uzyskanych wskutek przesłuchania lub linczu.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.