Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Uwaga!
Ten złoczyńca jest Prawie Czystym Złem. Oznacza to, że ten złoczyńca jest wyjątkowo nikczemną postacią, aczkolwiek z różnych powodów nie jest wystarczająco nikczemny, aby kwalifikować się jako pełnoprawne Czyste Zło. Może się on nie kwalifikować dlatego, że, pomimo popełnionych okrucieństw i złego charakteru, ma pojedynczą, minimalnie pozytywną cechę lub dokonał co najmniej jednego dobrego czynu, ewentualnie, nie spełnia on wystarczających warunków jako Czyste Zło w porównaniu z innymi całkowicie nikczemnymi złoczyńcami w tym samym dziele. Zawsze się to jednak może zmienić, jeśli np. na skutek nowych wydarzeń lub popełnionych nowych czynów w fabule, złoczyńca może zostać uznany za pełnoprawne Czyste Zło.


Mimo całej dyplomacji, uścisku dłoni i retoryki, budowanie lepszego świata czasami oznacza zburzenie starego. A to rodzi wrogów.

—Alexander Pierce do Kapitana Ameryki - jego najsłynniejsza kwestia.

Kapitanie, ktoś zamordował mojego przyjaciela i dowiem się dlaczego. Ktokolwiek stanie mi na drodze, będzie tego żałował. Ktokolwiek.

—Alexander Pierce.

Hail...HYDRA.

—Ostatnie słowa Alexandera Pierce'a.


Alexander Pierce jest jednym z głównych antagonistów w Marvel Cinematic Universe, pełniąc rolę głównego antagonisty Kapitana Ameryki: Zimowego Żołnierza, podczas gdy jego postać z 2012 roku pojawiła się jako pomniejszy antagonista w Avengers: Koniec gry i postać w tle w serialu Loki.

Był tajnym szefem HYDRY i jej najlepszym tajnym agentem w rządzie Stanów Zjednoczonych, T.A.R.C.Z.Y. i Światowej Radzie Bezpieczeństwa, który wykorzystywał siły HYDRY w ramach T.A.R.C.Z.Y. aby dać HYDRZE absolutną kontrolę nad światem. Jego plan, Project Insight, został udaremniony przez Kapitana Amerykę i lojalne resztki T.A.R.C.Z.Y., a ostatecznie został zabity przez byłego długoletniego przyjaciela, Nicka Fury.

W jego rolę wcielił się Robert Redford, który grał także Jaya Gatsby'ego.

Biografia[]

Przeszłość[]

Alexander Pierce jest agentem HYDRY, który zinfiltrował Światową Radę Bezpieczeństwa i nadzorował T.A.R.C.Z.Ę. Podczas pobytu zakładników w Bogocie spotkał agenta T.A.R.C.Z.Y. Nicka Fury'ego, któremu udało się uratować zakładników, w tym córkę Pierce'a. Pierce był zaskoczony występem Fury'ego, a później mianował go dyrektorem T.A.R.C.Z.Y.

Kapitan Ameryka Zimowy Żołnierz[]

Dekady później wpływ HYDRY na T.A.R.C.Z.Ę. stał się silniejszy, a w ramach „Project Insight” zbudowano zestaw trzech ciężko uzbrojonych helikopterów. Helicarriery rzekomo miały stworzyć sieć bezpieczeństwa w celu ochrony Ziemi, ale HYDRA faktycznie chciała użyć ich do namierzenia i zabicia około 20 milionów ludzi wybranych przez algorytm Arnima Zoli, każdej osoby, która mogłaby stanowić zagrożenie dla nowego porządku świata Hydry.

Po odkryciu porwania łodzi T.A.R.C.Z.Y. przez Georgesa Batroca została faktycznie zaplanowana przez Fury'ego w celu odzyskania poufnych plików związanych z Projectem Insight, Pierce wysyła Zimowego Żołnierza, aby go zabić.

Po zaatakowaniu przez Zimowego Żołnierza, ciężko ranny Fury kontaktuje się z Kapitanem Ameryką i mówi mu, aby nie ufał nikomu z T.A.R.C.Z.Y., zanim pozornie został zamordowany.

Po pozornym zgonie Fury'ego, Pierce rozmawia z Kapitanem Ameryką i odkrywa, że ​​Rogers coś przed nim ukrył, co prawdopodobnie oznacza, że ​​jego plany zostały naruszone z powodu czegoś, co mógł mu powiedzieć Nick Fury.

Pierce wdraża innych skorumpowanych agentów T.A.R.C.Z.Y. do schwytania Kapitana, który udaje się pod przykrywką wraz z Czarną Wdową. Nowe zadanie zostaje zlecone Zimowemu Żołnierzowi przez Pierce'a, aby zabić Kapitana Amerykę i Czarną Wdowę. Po zdobyciu informacji związanych z prawdziwym celem Projectu Insight z ręki Jaspera Sitwella, Rogers, Romanoff i ich sojusznik Sam Wilson/Falcon zostają schwytani przez T.A.R.C.Z.Ę., ale wkrótce uciekli z niewoli. Pierce kontynuuje swój plan, ale jako T.A.R.C.Z.A. przygotowuje się do rozmieszczenia Helicarrierów, Kapitan Ameryka infiltruje Triskelion i ujawnia przez głośnik prawdę o wpływie HYDRY na T.A.R.C.Z.Ę. i skłania każdego czystego agneta do przeciwstawienia się HYDRZE.

Podczas gdy Kapitan Ameryka i Falcon zinfiltrowali Helicarriery, aby zmodyfikować swoje oprogramowanie, aby zmienić cele z ludzi wybranych przez algorytm Zoli na samych Helicarriery, Czarna Wdowa ratuje pozostałych członków Światowej Rady Bezpieczeństwa, którzy zostali porwani przez Pierce'a i zmusza go, by pomógł jej i Nickowi Fury'emu, który ujawnia swoje przetrwanie Pierce'owi, w odblokowaniu wszystkich sekretów T.A.R.C.Z.Y./HYDRY i przesłaniu ich do Internetu. Jednak Pierce próbuje użyć zdalnie sterowanego miniaturowego materiału wybuchowego, który ukrył w ubraniu Czarnej Wdowy, aby zmusić Fury'ego do puszczenia go.

Używając mikro-EMP, Czarna Wdowa wyłącza bombę, Fury następnie dwukrotnie strzela Pierce'owi w serce.

Kiedy leży umierający, będąc świadkiem zniszczenia swojej floty i planów, Pierce wypowiada „Hail Hydra…” i umiera. Jego wspólnicy w zbrodni spotkali później swój los z rąk T.A.R.C.Z.Y. w bitwie. Z wyjątkiem Zimowego Żołnierza, który zaczyna sobie przypominać zarówno swoją przeszłość, jak i to, kim naprawdę jest: Buckym.

W bitwie na jednym z helikopterów Zimowy Żołnierz strzela do Rogersa. Okazało się jednak, że śmierć go jeszcze nie zabiera, ponieważ Rogers natychmiast zastępuje ostatni chip, pozwalając Hillowi przejąć kontrolę i zniszczyć wszystkie trzy statki. Helicarrier niosący Rogersa i Zimowego Żołnierza wpada na bok Triskelionu, krytycznie raniąc agenta Rumlowa, który wcześniej próbował schwytać Rogersa, podczas gdy Wilson ucieka.

Helicarriery są zniszczone, a sekrety HYDRY zostają ujawnione światu. Rogers wpada do rzeki, ale nagle zostaje uratowany przez Zimowego Żołnierza, który następnie odchodzi, teraz powrócił do swojego dawnego siebie i idzie dowiedzieć się więcej o swojej przeszłości. Z drugiej strony sam Alexander Pierce został zastrzelony przez Nicka Fury'ego, a następnie umiera po powiedzeniu „Hail Hydra”, gdy obserwuje, jak statek zanurza się w wodzie.

Avengers: Koniec gry[]

W 2023 roku, po odkryciu metody bezpiecznego podróżowania w czasie, Kapitan Ameryka, Iron Man i Ant-Man cofnęli się w czasie do bitwy o Nowy Jork w 2012 roku, kierując się do Stark Tower, aby odzyskać Berło i Tesseract. Podczas gdy Kapitanowi Ameryce powierzono zadanie odzyskania Berła, Tony Stark, udając agenta T.A.R.C.Z.-Y był świadkiem, jak Pierce zażądał od jego młodszej wersji, by zrezygnował z opieki nad Lokim i Tesseractem. Jednak Stark nakazał Ant-Manowi wyłączyć Reaktor Łukowy osadzony w klatce piersiowej jego młodszej wersji, powodując, że doszło u tego drugiego do zatrzymania akcji serca. Gdy Pierce zajmował się umierającym Starkem, prosząc o pomoc medyczną, starszy Stark przejął kontrolę nad Tesseractem, ale został odrzucony przez Hulka, co spowodowało, że Tesseract wpadł w ręce Lokiego, który użył go do ucieczki z więzienia. Z powodu pośredniego spowodowania sceny i odwrócenia uwagi wszystkich, Pierce był odpowiedzialny za umożliwienie Lokiemu ucieczki i prawdopodobnie został za to ukarany.

Loki[]

Jednakże, ponieważ Agencja Ochrony Chronostruktury prowadzony przez sędzię Ravonnę Renslayer nakazał aresztować Lokiego i zresetował oś czasu do stanu sprzed ucieczki Lokiego, zakłada się, że wszystko wróciło do normy, tak jak miało to miejsce na oryginalnej osi czasu, więc Pierce był prawdopodobnie nie był w stanie zdobyć Tesseraktu i pracował dla HYDRY aż do śmierci z rąk Nicka Fury'ego.

Advertisement