Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Drakula


Jesteś głupcem tworzącym niewolników, którzy wykonują za ciebie całą brudną robotę. Tchórzliwy, niekompetentny i niezdolny do zrobienia czegokolwiek na własną rękę. Nie jesteś godny najniższych sfer piekła!

—Alucard


Alucard to główna postać i antybohater serii Hellsing. Służy rodzinie Hellsing i jest niezwykle potężnym wampirem. Dawniej Vlad Palownik, zanim stał się wampirem znanym jako Hrabia Drakula. Wykazuje niezłomną lojalność wobec swojej szefowej Integry Hellsing, a także swojego długoletniego przyjaciela Waltera C. Dorneza i partnerki Seras Victorii. Zajmuje się polowaniem na wampiry i został specjalnie zmodyfikowany w celu przeciwstawiania się swojej własnej rasie. Chociaż pełni rolę antybohatera w serii, Alucard nie czuje żadnych skrupułów z bycia potworem odbierającym życia niewinnych, co sam nawet otwarcie wyznał.

Głosu podkładał mu Jôji Nakata w japońskiej wersji anime, natomiast w angielskim dubbingu głosu użyczał mu Crispin Freeman.

Biografia

Przeszłość

Alucard był kiedyś znany jako hrabia Drakula, znany również jako Wład III Dralula, syn Włada II Drakuli. Urodzony w 1431 roku, później znany był jako Wład Palownik przez Turków, zdobywając przerażającą reputację na całym świecie. Jest prawdopodobnie pierwszym wampirem, jaki kiedykolwiek istniał.

Okazuje się w retrospekcji Alucarda w rozdziale 70 z Hellsing, że został zniewolony przez zdobywców Imperium Osmańskiego, gdy był dzieckiem. Kiedy został wojewodą wołoskim, rozpoczął totalną wojnę z Turkami, która zniszczyła obie strony. Ostatecznie jego oddziały zostały pokonane, jego ludzie zostali zabici, a jego ojczyzna została spalona. Sam Wład miał zostać stracony. Jednak zanim został ścięty, pił krew z pola bitwy i stał się prawdziwym wampirem. Kiedy przyjął moce ciemności, srebrny krzyż, który zawsze nosił przy sobie, roztrzaskał się. Wieki później, w 1897 roku, Abraham Van Hellsing, Arhur Holmwood, Quincey Morris i Jack Seward (Jonathan Harker, ostatni członek ich grupy, został pominięty w wersji Hellsing) byli w stanie pokonać hrabiego Drakulę i zabić tych, którzy mu służyli.

Teraz nosi nowe imię, Alucard, jak mu podarował Arhur Hellsing, ojciec Integry. Alucard wraz z 14-letnim Walterem C. Dornezem zostaje wysłany na misję do Warszawy, aby zatrzymać program produkcji wampirów organizacji Millennium. Dziesięć lat później, w 1969 roku, Alucard został uwięziony w lochu w posiadłości Hellsing przez Artura. Według Sir Hugha Ironsa, Artur Hellsing doszedł do wniosku, że Alucard był "zbyt potężnym lekiem, którego można użyć jako czegoś więcej niż okazjonalnego leku".

Współczesność

Niedługo po śmierci Arthura Hellsinga w roku 1989, Alucard został przebudzony i przywrócony do pełni zdrowia dzięki krwi jego córki Integry kiedy ta nieumyślnie weszła do jego celi, postrzelona z pistoletu w ramię. Alucard zasłonił ją własnym ciałem, chroniąc ją w ten sposób od naboju wystrzelonego przez jej wujka Richarda, tworząc jej okazję zabicia swojego wujka za otrucie jej ojca. Po jego morderstwie, Integra przejęła pozycję głowy organizacji Hellsing, natomiast Alucard stał się jej najwierniejszym sługą. Tam wampir poznaje Seras Victorię, a później także Aleksandra Andersona, członka organizacji Iscariot w tomie 1.

Potem dowiaduje się o powrocie Millennium, nazistowskiej organizacji planującej wywołać III wojnę światowej. W tomie 2, walczy z pierwszym z napotkanych członków organizacji, Luke Valentine, podczas gdy Walter i Seras wdają się w walkę z Janem Valentine. Później spotyka Enrico Maxwella w muzeum, gdzie spotykał się z Integrą, i wdałby się w walkę z Andersonem gdyby Seras nie zainterweniowała. W tomie 3, Alucard, Seras i Pip zostają wysłani do Rio de Janeiro, gdzie spotyka i zabija Tubalcaina Alhambrę. W tomie 4, zostaje wysłany do rezydencji Królowej, mając na celu wyjaśnienie zamiarów Millennium. Wtedy właśnie pojawia się Schrödinger i używa telewizora do transmitowania wiadomości Majora. Z rozkazu Integry, Alucard postrzeliwuje Schrödingera w głowę, którego ciało po chwili znika. W tomie 5, udaremnia misję Rip Van Winkle przejęcia pokładu, którą bez trudu zabija i zaczyna maniakalnie się śmiać. W tomie 6, zostaje ponownie przetransportowany z powrotem do Londynu.

Tam zastaje w tomie 7 siły specjalne Millennium i Vatican. Następny tom ukazuje spotkanie między Andersonem, Kapitanem Millennium oraz Alucardem, który aktywuje swój "poziom 0" i przywołuje miliony zabitych przez siebie, bez trudu miażdżąc siły Enrico i Majora.

Kiedy jednak Anderson atakuje go mieczem, Alucard powraca do swojej poprzedniej formy i rozpoczyna walkę. Kiedy duszę ofiar Alucarda mają zamiar zabić Andersona, ten zostaje uratowany przez ocalałe siły Iscariot, dowodzone przez Heinkela Wolfe i Yumie Takagi. Wampiry kontynuują walkę dopóki Anderson nie ucieka się do użycia Gwoździa Heleny. Dobrze wiedząc, jak działa artefakt, Alucard błaga Andersona, aby nie stał się potworem takim jak on. Ten jednak ignoruje jego ostrzeżenia i używa go na swoim sercu, stając się Potworem Cierni. Spalając duszę ofiar Alucarda, Anderson używa swoim nowych mocy do nabicia Księcia Ciemności na pal. Dzięki jednak interwencji Seras w tomie 9, Alucard jest w stanie zniszczyć serce Andersona i ostatecznie go zabić, niszcząc przy tym artefakt.

Przed śmiercią, Anderson wyznaje swoje wyrazy współczucia do Alucarda. Wtedy Walter jako wampir zeskakuje z wysokości i niszczy szczątki Andersona, a następnie zabija Yumie. Wszyscy są zszokowani zdradą Waltera, w tym Alucard, który otrzymuje rozkaz zabicia Waltera ze strony Integry. Obaj rozpoczynają walkę pomiędzy sobą, w której Walter wydaje się utrzymywać przewagę. Pistolet Alucarda okazuje się być produktem Millennium, dzięki czemu Doktor jest zdolny wysadzić go zdalnie. Król Wampirów próbuje następnie przywołać swoją ostatnią duszę ofiary, Luke Valentine. Dzięki interwencji Waltera, transformacja zaczyna zawodzić. Walter zostaje następnie wprowadzony w błąd, myśląc, że zdołał zabić Alucarda kiedy tak na prawdę zabił duszę Luke. To powoduje odmłodzenie go do jego 14-letniej wersji, na co w odpowiedzi Alucard przekształca się w jego kobiecą formę. Po wydedukowaniu motywacji Waltera w zdradzie Hellsing polegających na zabiciu go, Alucard zaczyna pochłaniać całą krew z miasta.

W tomie 10, Alucard kontynuuje żer na krwi ofiar ludobójstwa w Londynie dokonanego przez Millennium. Walter dokonuje swojej ostatniej próby zaatakowania Księcia Ciemności, która zawodzi i skutkuje jego śmiercią. Schrödinger następnie popełnia samobójstwo, spadając z wieży i zostając pochłoniętym przez Alucarda. Major postanawia wyjawić prawdę na temat mocy Schrödingera: tak długo jak potrafi się rozpoznać, Schrödinger znajduje się jednocześnie wszędzie i nigdzie. Ponieważ jednak Alucard pochłonął jego krew, a co za tym idzie duszę, Schrödinger traci zdolność rozpoznania siebie. Niestety, Alucard zostaje wymazany z rzeczywistości na następne 30 lat, ponieważ ilość pochłoniętych dusz okazuje się zbyt przytłaczająca dla niego.

W finałowym tomie serii, Alucard powraca po trzech dekadach spędzonych na zabijaniu dusz pochłoniętych przez siebie ofiar, pozostawiając jedynie tą Schrödingera. Powracając do rezydencji Hellsing, Integra (obecnie kobieta w starszym wieku) oferuje swoją krew Alucardowi, który przystaję na propozycję.

Charakterystyka

Wygląd

Tak jak większość wampirów, Alucard wygląda młodo ze względu na jego nieśmiertelność. Jego oczy są krwisto czerwone. Długość jego włosów zmienia się w zależności od uwalnianych przez niego form, czasem są krótkie, a czasem sięgają do kolan. Zazwyczaj jest ubrany w klasycznym wiktoriańskim stylu. Ma garnitur koloru węgla drzewnego, skórzane buty, ekstrawagancki, czerwony krawat i długi, czerwony płaszcz. Często nosi też czerwony kapelusz oraz okrągłe, pomarańczowe okulary. Nosi również białe rękawiczki, na których są znaki pentagramów.

Okazuje się, że jego ubranie jest częścią jego fizycznej postaci, ponieważ kiedy się regeneruje, to jego ubrania także się naprawiają. Można to zaobserwować na przykład, gdy ghoule strzelają w Alucarda masą pocisków i pozostawiają wiele dziur na jego ciele, a on regeneruje się, przywracając do poprzedniego stanu również swoje ubrania.

Jego ubranie jest bardzo podobne do ubrania Abrahama Van Hellsinga, co widać w retrospekcji/koszmarze Alucarda.

Osobowość 

Alucard walczy ze szczególnym okrucieństwem oraz szaleństwem, upokarza i niszczy przeciwników w drobny mak. Jednakże nie można powiedzieć, że nie ma w nim ani krzty człowieczeństwa, jest w stanie czasem nawet uronić łzę. Alucard jest bardzo egoistyczny i arogancki ze względu na swoją nieśmiertelność i potęgę. Zazwyczaj patrzy z pogardą na swoich przeciwników i w ten sposób też się do nich zwraca. Często pozwala im na zadanie sobie (pozornie) śmiertelnych obrażeń. Alucard z reguły nie zabija w zwykły sposób oponentów, on ich po prostu niszczy. Przykładem tego jest walka z Lukem Valentine, w której Alucard miał zwycięstwo na wyciągnięciu ręki i zmienił się w piekielnego psa, potem pokonał Luka w bardzo bezlitosny i okrutny sposób, kończąc na pożarciu go.

Jednakże nawet mimo jego niesamowitych mocy, Alucard daje się czasem zaskoczyć, głównie przez swoją arogancję. Podczas pierwszego spotkania z Alexandrem Andersonem, wydawało się już, że Alucard bardzo łatwo go zabił, ale został zaatakowany z zaskoczenia, gdy Anderson się zregenerował. Alucard był też głęboko rozczarowany, gdy okazało się, że Luke wcale nie jest tak dobrym przeciwnikiem. W anime wydawał się zainteresowany znalezieniem godnego przeciwnika. W anime jednak mówi, że chciałby znaleźć przeciwnika będącego człowiekiem z wielką siłą woli, który by go pokonał. Ostatecznie Alucard stwierdza, że „ten, który pokonuje potwora, zawsze musi być człowiekiem”.

Pod jego zarozumiałością i arogancją kryje się głęboki smutek i zazdrość do ludzi o to, że oni umierają i przenoszą się do następnego życia, podczas gdy on umrzeć nie może i musi stąpać po ziemi aż do ostatniego dnia wieczności. Wyraźnie widać, że żałuje swojej decyzji stania się nieśmiertelnym wampirem i odczuwa wielki szacunek do ludzi, którzy mają siłę na to, aby przetrwać starość oraz śmierć. Wszystkie te uczucia widać w poszczególnym momentach serii, np. gdy Alucard mówi Królowej, że według niego jest tą samą osobą, co 50 lat temu i jest teraz naprawdę piękna. Innym przykładem jest scena, w której Anderson wbija sobie w serce Gwóźdź Heleny, popełniając ten sam błąd co Alucard. Jeszcze innym przykładem jest Alucard mówiący odmłodzonemu Walterowi (który okazał się zdrajcą), że jego stare i pomarszczone ciało było o wiele piękniejsze. Alucard jest także zdolny do czułości i przywiązywania się do ludzi, co widać w jego relacjach z Victorią Seras i Integrą.

Galeria


Linki zewnętrzne

Advertisement