Złoczyńcy Wiki
Złoczyńcy Wiki


Mieszkańcy Gotham! Wasz krzyk o pomoc nie został bez odezwu! Jestem Anarky - głos ludzi. Przybyłem, aby uwolnić was od plagi korupcji, która zżera to niegdyś dumne miasto!

—Anarky


Anarky – poboczny antagonista w grze Batman: Arkham Origins.

Jest to samozwańczy głos ludu; ekstremista, który postrzega rząd i korporacje jako wrogów, których trzeba zniszczyć.

Cechy charakteru

Anarky chce oczyścić Gotham z korupcji, jednak stosowane przez niego metody wiążą się z bezsensownym zniszczeniem.

Jego idealizm i wysokie mniemanie o sobie praktycznie uniemożliwiają dyskusję.

Biografia

Batman: Arkham Origins

W noc wigilijną, Anarky podłożył trzy bomby pod miejsca, które uważał za symbol korupcji - Gotham Merchant's Bank, Gotham Casino oraz budynek GCPD. Następnie przekazał tą wiadomość Batmanowi. Nietoperz zdołał rozbroić wszystkie ładunki, po czym został wyzwany przez niego na pojedynek w Sądzie Solomona Wayne'a, z którego zrobił swoją siedzibę. Anarky powitał Batmana i zaproponował sojusz, jednak bohater zdecydowanie odmówił. Uzbrojony w paralizator, Anarky i jego ludzie stoczyli z nim walkę. Batman ostatecznie pokonał wroga, a na koniec ściągnął mu maskę - jak się okazało, Anarky był jedynie nastolatkiem o imieniu Lonnie Machin. Chwilę potem został aresztowany przez GCPD.

Galeria

Ciekawostki

  • Jest kilka razy wspomniany w grze Batman: Arkham Knight. Ponadto, jego maska i kurtka jest zamknięta w Pomieszczeniu Dowodowym.
  • Niewiadomo, dlaczego nie znalazł się w Arkham City, skoro umieszczeni tam zostali wszyscy z kryminalną przeszłością. Być może został zabrany przez rząd.