Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Głupie dzieciaki!

—Ulubione powiedzenie Angelicy Pickles.


Angelica Charlotte Pickles to główna antagonistka (ale czasem też anty-bohaterka) popularnej serii telewizyjnej Pełzaki, oraz wspomagająca protagonistka/anty-bohaterka filmów oraz sporadycznie zaciekły wróg Tommy'ego Pickles'a. Jest to starsza i apodyktyczna kuzynka Tomm'yego i Dil'a (i jedyna kuzynka), bachorowata córka Drew'a i Charlotte, chciwa wnuczka Lou Pickles'a, rozpuszczona bratanica Stu i Didi oraz powtarzająca się gnębicielka w stosunku do maluchów. Zepsuty bachor z natury, Angelica rzadko jest widziana w pozytywnym świecie (ale są wyjątki) oraz jest maniaczką kontroli używająca zastraszania.

Pomimo jej niewinnego wyglądu, Angelica myśli, że będąc starszą upoważnia ją do bycia wredną tak jak chce w stosunku do młodszych dzieci, a jednocześnie jest na tyle bystra by manipulować dorosłych by ci myśleli, że jest uroczą dziewczynką by zachować maskę swojego prawdziwego oblicza. Jednak zdarza jej się zrobić coś na tyle dużego by się ujawnić przed dorosłymi i przypomnieć im, że jej niewinność to nic innego jak udawanie.

W angielskiej wersji językowej głosu użyczyła jej Cheryl Chase a w polskiej wersji językowej głosu użyczyły jej Krystyna Kozanecka/Beata Wyrąbkiewicz.

Wygląd[]

Pełzaki[]

Angelica nosi na sobie fioletową sukienkę bez rękawów do kolan, pomarańczowo-czerwoną bluzkę z długimi rękawami z rozkloszowanymi mankietami, niebiesko-zielone rajstopy w groszki, pomarańczowe skarpetki i fioletowo-białe trampki. W pierwszym sezonie nosiła pieluchę na rajstopach. W drugim sezonie nosiła plisowaną bieliznę (odkąd nauczyła się korzystać z nocnika). Ma też blond włosy, zawsze noszone w dwa warkocze związane fioletowymi wstążkami.

All Grown Up![]

W sezonie 1 Angelica ma na sobie lawendową koszulę z długimi rękawami, fioletowo-fioletową spódnicę i fioletowe buty. Nosi również jasnoczerwony sweter z golfem bez rękawów, fioletową spódnicę przewiązaną jasnobłękitnym paskiem, ciemnofioletowe klapki (bez skarpetek) i czerwoną spinkę w kształcie serca przyciętą po prawej stronie włosów. Nosi nawet lawendowe cienie do powiek i srebrne kolczyki.

W odcinku Interview With Campfire pojawia się w jasnoniebieskiej koszuli, czerwonych spodniach i brązowych tenisówkach.

W sezonach 2-5 często nosi jasnopomarańczową koszulę, zielono-niebieskie szorty i fioletowe sandały. Czasami nosi swoje zwykłe kolory firmowe. Jej włosy mają falistą teksturę i układa je na bok przypięte srebrną kwadratową spinką. Jej cienie do powiek są teraz niebieskie. Nosi też czerwone kolczyki.

W całej serii nosi również włosy w różnych naturalnych stylach.

Osobowość[]

Angelica jest zepsutą córką Drew'a i Charlotte Pickles oraz wredną, niegrzeczną i rozpuszczoną starszą kuzynką Tommy'ego i Dila Picklesów. Angelica jest często widziana jako zastraszająca i wyśmiewająca swoich kuzynów i ich przyjaciół. Ponieważ jest starsza od pozostałych dzieci, które mogą komunikować się tylko ze sobą i Angelicą, a sama Angelica może komunikować się zarówno z dorosłymi jak i innymi Pełzakami, co przez większość czasu wykorzystuje na swoją korzyść. Kiedy pojawiła się Susie Carmichael, która szybko zyskała uznanie wśród dzieci, co spowodowało, że Angelica zaczęła z nią rywalizować. Powie i/lub zrobi wszystko, aby uzyskać to, czego chce — jednak bachorowate zachowanie Angeliki często powoduje, że dorośli (zwykle jej rodzice i/lub jej ciocia Didi i wujek Stu) ją karzą w postaci szlabanów.

Angelica jest typowo zepsutym, niesfornym, niecierpliwym, rozpustnym i płytkim dzieckiem. Jest praktycznie zadatkiem na samolubnego oszusta pod każdym względem i zrobi wszystko, aby zdobyć to, czego chce, w tym kłamstwo i oszustwo, i często próbuje użyć bystrości jako broni. Wykazano również, że jest niegodna zaufania, manipulująca i zdradziecka, ponieważ często manipuluje dziećmi, aby wykonywały jej polecenia. Jednak Tommy lub Susie szybko się jej sprzeciwiają, zanim wymknie się spod kontroli. Poza tym Angelica może być również wielką hipokrytką. Często widuje się, jak naśmiewa się z dzieci z powodu rzeczy, które sprawiają, że płaczą (jeśli sama nie sprawia, że płaczą), tylko po to, by w końcu sama płakać nad tymi rzeczami. Na przykład szydziła z Tommy'ego z powodu jego strachu przed zastrzykiem przypominającym, ale Tommy nie tylko nie płakał z tego powodu (nawet nie zauważył, że to robi, dopóki się nie skończyło), Angelica płakała kiedy miała dostać zastrzyk. Wyśmiewała się także z dzieci, które płakały z powodu "zmoczenia się”, gdy Chuckie trenował korzystanie z nockika, tylko po to, by później mieć "wpadkę" i płakać prawie w niekontrolowany sposób. Jednak te przypadki hipokryzji można przypisać temu, że Angelica jest niesamowicie niepewna, ponieważ nie zawsze okazuje się, że jest tak pewna siebie lub cech, które jej zdaniem czynią ją lepszą od innych, na ile pozwala. Angelica prawie zawsze dostaje swoją nagrodę, niezależnie od tego, czy będzie miała kłopoty z dorosłymi, czy dzieci, które się z nią wyrównają, więc czasami jest kozłem ofiarnym.

W głębi duszy ma bardziej miękką stronę, ponieważ czasami pomaga dzieciom, w zależności od sytuacji.

Angelica uwielbia jest ciastka wszelkiego rodzaju, a ona odmawia spożywania większości zdrowych pokarmów (zwłaszcza brokułów). Chociaż Angelica jest często bardzo podła dla dzieci w głębi duszy, lubi je i kocha swoich kuzynów. Dodatkowo przez jej zachowanie jest ona bardzo samotna.

Angelica zawsze odnosi się do dzieci jako małe dzieciaki, a do siebie jako do dorosłej, mimo że jest tylko rok starsza od Chuckiego i Kimi, dwa lata starsza od Tommy’ego i bliźniaków i tylko trzy lata starsza od Dila.

W All Grown Up!, 13-letnia Angelica wyraźnie zmieniła swoją osobowość jako część jej dojrzałości i urody; częściej ubiega się za chłopakami i wyrosła z nawyku noszenia ze sobą swojej lalki Cynthii przez cały czas (chociaż w jednym odcinku All Grown Up!, Angelica desperacko próbowała odzyskać Cynthię, ponieważ Charlotte ją wyrzuciła). Uwielbia też modę jako swoje ulubione hobby, a oprócz tego szczególnie spędza czas na zakupach w centrum handlowym. Mimo to pozostało kilka elementów jej dawnej osobowości: nadal jest wredna, zepsuta i apodyktyczna, ale w znacznie mniejszym stopniu niż wcześniej. Angelica i Susie wciąż są rywalkami, ale są bardziej przyjaciółkowrogami niż prawdziwymi wrogami. Jednak Angelica nadal jest zazdrosna o Susie, głównie dlatego, że jest bardziej utalentowana niż Angelica w większości rzeczy, zwłaszcza w śpiewaniu. W jednym odcinku okazało się jednak, że Angelica posiada niezwykły talent jeśli chodzi o charyzmę i przeprowadzanie rozmów i debat co wykorzystała podczas zawodów międzyszkolnych.

Advertisement