FANDOMCzego chcesz?

Anguirus do Godzilli w ,,Zniszczyć Wszystkie potwory"
Anguirus – drugi po Godzilli, potwór wykreowany przez wytwórnię Tōhō Pictures.

Biografia

Godzilla: Raids Again (1955)

Gdy pilot Shoichi Tsukioka wylądował na wyspie Iwato, by uratować swojego przyjaciela i Kobayashi, obaj mężczyźni odkryli, że Anguirus i Godzilla walczyły ze sobą na wyspie. Dwa potwory w końcu dotarły do ​​oceanu i znikły. Piloci opowiedzieli historię władzom w Osace, którzy stwierdzili, że Anguirus jest zwierzęciem, który mieszkał razem z Godzillą w czasach prehistorycznych, a Godzilla został znowu obudzony testami nuklearnymi. JSDF wymusił zatarcie miasta i użył go do wyciągnięcia Godzilla, ale gdy grupa więźniów uciekła z więziennego autobusu podczas ewakuowania, naprowadzili policję na szybkie ściganie, które zakończyło się awarią ciężarówki z benzyną, która spowodowała ogromny pożar. Ten ogień szybko rozprzestrzenił się i przyciągnął zarówno Godzillę, jak i Anguirusa do Osaki, gdzie wznowili swą walkę. Potwory zniszczyły miasto, gdy ich bitwa dotarła do zamku w Osace. Godzilla ugryzł Anguirusa w tył, a potem zerwał kark przeciwnika. Anguirus ryknął z bólu, gdy zaczął krwawić i został wyrzucony do fosy przez Godzilla. Gdy Anguirus próbował wstać, Godzilla odpalił swój atomowy promień, spalając wroga i zostawiając go. Godzilla ryknął więc zwycięsko.

Zniszczyć wszystkie potwory (1968)

 Pod koniec 20 wieku Anguirus był jednym z kilku kaiju znajdujących się na monitorowanym Monsterland na Wyspach Ogasawara. Gdy Kilaaksowie zaatakowali wyspę, przejęli kontrolę nad Anguirusem i innymi potworami i wyrzucili ich po całym świecie, aby wykonać złe rozkazy. Anguirus został wysłany do walki z ludzkimi siłami wojskowymi na japońskiej ziemi wraz z Godzillą i Rodanem. Gdy załoga Moonlight SY-3 zdołała zniszczyć urządzenie kontrolujące umysł, znajdujące się pod powierzchnią księżyca, Anguirus i inne ziemskie potwory zostały uwolnione od najeźdźców. Godzilla wkrótce poprowadziła potwory , atakując bazę Kilaaksa pod Mount Fuji, ale zostali zaatakowani przez Króla Ghidorah, Anguirus walczył w bezpośredniej walce z Królem Ghidorah obok Godzilli, Gorosaurusa i Minilli. Anguirus ugryzł szyję króla Ghidorah, co spowodowało, że potwór z kosmosu podjął lot. Anguirus zacisnął szczęki na karku wroga i nadal wisiał, a król Ghidorah przeleciał niebie. Król Ghidorah ostatecznie uwolnił się ze szczęk Anguirusa, zmuszając go do wypuszczenia i spadnięcia do podłoża poniżej. Król Ghidorah spuścił głowę i wbił Anguirus w brudu, a następnie zaatakował Godzillę i inne potwory. Anguirus po prostu zmiutł brud i wkroczył do walki. Potwory Ziemskie zdobyły przewagę nad królem Ghidorah i z powodzeniem go zabiły. Godzilla wkrótce zniszczył bazę Kilaaks i zakończyła ich inwazję raz na zawsze. Anguirus i inne potwory zostały następnie zwrócone do Monsterland, by żyć pokoju.

Godzilla vs. Gigan (1972)

 Prawie 30 lat po pierwszej śmierci Anguirusa, drugi z nich zamieszkał na Wyspie Potworów i stał się przyjacielem Godzilli. Gdy Godzilla podsłuchał jedną z "taśm filmowych" Mgławic Space Nebula "Aliens" zawierająca ich plany podboju Ziemi, Godzilla wysłał Anguirusa do Japonii, aby to zbadać. Gdy Anguirus przybył do Japonii, został natychmiast zaatakowany przez JSDF, którzy nie zdawali sobie sprawy z jego intencji. Zamiast walczyć, Anguirus wrócił z powrotem na wyspę Potworów, aby Godzilla mu pomógł. Godzilla dołączył do towarzysza, a dwa potwory popłynęły do ​​Tokio, gdzie Gigan i Król Ghidorah spowodowały zniszczenie pod rozkazem Nebulans. Godzilla i Anguirus walczyli z potworami kosmicznymi, ale znaleźli się przytłoczeni przez wroga. Godzilla został wyeliminowany z prowizji przez powtarzające się ataki Gigan i wieży Godzilla z Nebulans, pozostawiając Anguirus bezskutecznie próbować kontynuować walkę z królem Ghidorah. Na szczęście grupa ludzi potrafiła zniszczyć wieżę Godzilli i zerwać kontrolę nad Nebulans nad potworami kosmicznymi, kupując czas Godzilla i Anguirus się przegrupowali. Godzilla i Anguirus zaplanowali atak na Gigana i King Ghidorah, zmuszając oba potwory do wycofania się z powrotem do kosmosu, pozostawiając planetę. Godzilla i Anguirus wrócili do Monster Island, zwyciężając.

Godzilla vs. Megalon (1973)

 W 197X roku Anguirus spoczywał na wyspie potworów wraz z Godzillą i Rodanem, kiedy badania jądrowe tysiące mil na wyspach Aleutów wywołały potężne trzęsienie ziemi. Gdy wyspa zaczęła się zatapiać, Godzilla i Anguirus podjęli próbę ucieczki. Podczas gdy Godzilla odniósł sukces i dotarł do oceanu, Anguirus przewrócił się i wpadł w szczelinę, gdzie pozostał pod ziemią rok.

Godzilla vs. Mechagodzilla (1974)

 Rok po upadku w szczelinę na Wyspie Potworów Anguirus wszedł do Japonii w poszukiwaniu Godzilli. Wiedział, że coś tu jest nie tak, kiedy zobaczył że jego przyjaciel – Godzilla atakuje bezmyślnie miasto i chodzi po japońskiej ziemi bez żadnego konkretnego wzoru. Anguirus wyszedł z ziemi po tym, jak Godzilla zaatakował budynek mieszkalny. Następnie zakwestionował działania Godzilli, ale ten wyrzucił go na most, w dolinę. Kiedy Anguirus podniósł się, natychmiast zaatakował przeciwnika, odrywając pazurami kawałek skóry i odsłaniając błyszczący metal pod spodem. Ujawniony fałszywy Godzilla walczył z wściekłością, pokonując Anguirusa i uderzając nim o ziemię. Następnie złamał mu szczękę, zmuszając go do wycofania się.

Godzilla: Final Wars

 W roku 20XX Anguirus znajdował się pod kontrolą Xiliens i został wysłany do Chin i zaatakował Szanghaj. Został zaatakowany przez Karyu, ale okazał się za szybki. Kontynuował walkę z ludźmi, ale został schwytany przez Xiliens na rozkaz dowódcy. Gdy Kontroler Planety X zabił dowódcę i poprowadził sam Xiliens, Anguirus został przywrócony do Szanghaju i zniszczył Karyu, uderzając w niego po zwinięciu. Po tym, jak Godzilla został uwolniony przez Gotengo na Antarktyce, Anguirus został wysłany wraz z Rodanem i King Caesar 'em przez Xilienów, czekał, aby spotkać się z Godzillą. Kiedy Godzilla dotarł na pod górę Fuji, Anguirus zwinął się w kłębek i próbował pokonać Godzillę, ale Godzilla wykorzystał to na swoją korzyść, kopiąc Anguirusa na króla Cezara i Rodana. Po udanym pokonaniu wszystkich potworów, Godzilla ułożył je w stos i kontynuował śledzenie Gotengo do Tokio.

15800803 972938879503258 5837978743484444269 o

Anguirus w filmie Godzilla: Heritage (2015)

Untitled (3)

,,Alfa"

 Prawdopodobnie Anguirus przeżył.

Godzilla: Heritage (2015)

Po 11 latach Anguirus powrócił w fanowskim filmie Godzilla: Heritage (2015).

GODZILLA: Planeta potworów (2017)

W GODZILLA: Planeta potworów, zostaje wspomniane, że ​​Anguirus pojawił się po raz pierwszy w listopadzie 2005 r., Co powodowało 8,3 miliona zgonów w walce z Rodanem

Wygląd

Anguirus ma postać wielkiego ankylozaura. Na nosie posiada róg, zaś jego grzbiet pokryty jest kolczastym pancerzem. W latach pięćdziesiątych i w 2004 roku, skóra była szara, a w 1968-1975 roku brązowa.

Godzilla: Heritage

W filmie z 2015 roku, Anguirus przypominał hybrydę Ankylozaura i Triceratopsa. Na głowie posiadał wielką kryzę z kolcami. W filmie pojawiają się kilka osobników Anguirusów, a każdy nich ma inne ubarwienie.

Osobnik ,,Alfa" był nieco większy i miał znacznie większą kryzę kostną z dłuższymi kolcami. Był czerwony z szaro-niebieskimi kończynami.

Osobowość

Anguirus jest przedstawiony jako bardzo wytrwały i zacięty wojownik. Mimo ciągłej walki przeciw wrogom większym i silniejszym od siebie, Anguirus rzadko się poddaje i zawsze podejmuje walkę. Pomimo agresywnej natury, Anguirus zwykle był pokazywany w różnych filmach jako najlepszy przyjaciel Godzilli. Choć Godzilla miał wielu sojuszników, takich jak Mothra i Rodan, Anguirus i Godzilla wydają się mieć prawdziwą przyjaźń. Jest to najbardziej widoczne w Godzilla vs. Mechagodzilla, gdzie Anguirus wyczuwa, że ​​Fake Godzilla wędrujący po Japonii nie jest potworem, którego zna, więc go atakuje.

Ciekawostki

  • Anguirus jest drugim potworem z serii Godzilla.
  • Według jednej z wypowiedzi w filmie Godzilla kontra Anguirus, potwór został odkryty przez polskiego naukowca.
  • Anguirus był pierwszym potworem kiedykolwiek walczył z Godzillą.
  • Anguirus stał się najbardziej lojalnym sojusznikiem i przyjacielem Godzilli.
  • Zanim Anguirus pojawił się w Godzilla: Final Wars, Toho planował używać trzykrotnie trzykrotnie w serii Millennium i dwa razy w serii Heisei. Po pierwsze, był brany pod uwagę by pojawić się w Godzilla vs Ghost Godzilla, który miał być ostatnim filmem z serii Heisei. Wygląd Anguirusa został zachowany w innej koncepcji końcowego filmu Heisei, Godzilla vs. Barubaroi, który zawierał również nowe podgrupy Anguirus zwane "Hunt Anguirus". Zarówno Godzilla vs Ghost Godzilla i Godzilla vs. Barubaroi zostali odrzuceni na korzyść Godzilla vs. Destoroyah, który nie posiadał Anguirusa. Jednak Shinji Nishikawa zlecił koncepcję sztuki Anguirusa dla obu filmów. Anguirus miał być jednym z Potworów Strażników, Boga Morza, w Godzilla, Varan, Baragon i Anguirus: Gigantyczne potwory atakują!, oryginalna wersja Godzilla, Mothra i King Ghidorah: Gigantyczne potwory atakują!. Został obcięty, gdyż Toho nalegał, aby Mothra i król Ghidorah znalazły się w filmie, zamiast zwiększać wartość marquee. Uważa się, że Anguirus pojawił się w następującym filmie, Godzilla Against Mechagodzilla i bitwie Kiryu, ale został usunięty z tego projektu.
  • Anguirus miał pojawić się jako trup w sequelu filmu, SOS dla Tokio, ale został zastąpiony Kamoebasem z obawy przed fanatycznym luzem.
  • Planowana scena w Godzilla: Ostatnia wojna Godzilla niszczący Rodana, Anguirusa i King Caesara nie zostały kręcone, co spowodowało, że Anguirus był jednym z pięciu przetrwałych potworów pod koniec filmu.

Galeria

Zniszczyć wszystkie potwory

Heritage

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.