Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Dzisiaj, jutro czy kiedykolwiek będę cierpliwie czekać na swoją szansę. Wtedy zabiję ciebie i twoją gorącą mamuśkę!

—Anjuro Katagiri.


Anjuro Katagiri, lepiej znany jako Angelo, jest pomniejszym antagonistą w mandze i anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable. Jest pierwszym antagonistą, z którym zmierzy się Josuke. Włada Standem znanym jako Naszyjnik Aqua.

W anime, w japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Kenji Hamada, a w wersji angielskiej Lex Lang.

Charakterystyka

Wygląd

Angelo jest wysokim, muskularnym mężczyzną z krótkimi spiczastymi włosami i wydatnymi rysami twarzy, bez brwi. Poza jego więziennym strojem w retrospekcjach, widziany jest tylko w stroju mleczarza, składającym się z koszuli z długim rękawem i kombinezonu.

Osobowość

Angelo jest znanym przestępcą, który pozornie nie ma żadnych standardów, a niektórzy mówią nawet, że jest przeklęty jako zły człowiek, który nie dba o życie innych ludzi. Angelo jest niezwykle sadystyczną, podłą i morderczą osobą, która lubi zadawać cierpienie i ból. Chociaż jest on w pełni świadomy tego jaki jest i zgadza się ze wszystkim, co o nim mówią, nie czuje potrzeby zmiany i nadal angażuje się w swoje zbrodnie. W pewnym momencie, po zabiciu Ryoheia Higashikaty, obwinia Josuke za śmierć dziadka, mówiąc, że Josuke go nie obserwował, więc to wszystko jego wina. Angelo przejawia również deprawację seksualną, jest winny zgwałcenia trzech młodych chłopców i planowania zgwałcenia Tomoko Higashikaty. Jotaro opisał jego działania jako „gorsze od psich odchodów”. Ma obrzydzenie do ludzi, których uważa za zarozumiałych i lubi widzieć tych ludzi w agonii.

Jest także dość mściwy, ponieważ żywił urazę do Ryoheia za aresztowanie go wiele lat temu i do Josuke za udaremnienie jego próby napadu.

Umiejętności

Stand Angelo, Naszyjnik Aqua, jest w całości wykonany z wody. Jako taki może mieszać się z dowolną cieczą, posiadając również wszelkie właściwości wodne, takie jak parowanie w wysokich temperaturach. Jest również w stanie zmieniać kształt w małe formy i opętać ludzi, wchodząc w ich ciała.

Advertisement