FANDOM


Jesteś najsłabszym ogniwem.

—Anne Droid

Anne Droid – postać pojawiająca się w dwóch odcinkach serialu Doktor Who z 2005 roku: Zły wilk (ang. Bad Wolf) oraz Każdy idzie w swoją stronę (ang. Parting of the Ways). Był to robot wykorzystywany przez korporację Bad Wolf jako gospodarz programu telewizyjnego The Weakest Link, produkowanego na Satelicie Piątym w roku 200 100.

Postać zagrał Alan Ruscoe, natomiast głosu użyczyła Anne Robinson, prowadząca w latach 2000 – 2012 produkowany przez BBC teleturniej The Weakest Link (pol. Najsłabsze ogniwo).

Cechy Edytuj

Wyglądem robot dość prymitywnie przypominał kobietę w ciemnej sukni. Jego elementem rozpoznawczym było działko strzelające wiązką energetyczną, początkowo uważane za śmiercionośną broń, de facto będące teleporterem, za pomocą którego ludzie trafiali do statku Daleków, gdzie ich ciała były wykorzystywane do odnowienia tejże rasy.

Ponieważ robot był mocno wzorowany na osobie Anne Robinson, zauważalny jest sarkastyczny ton wypowiedzi, szczególnie podczas wypowiadania standardowej pożegnalnej formułki Jesteś najsłabszym ogniwem. Żegnaj.

Ciekawostki Edytuj

  • Nazwa Anne Droid jest grą słów opartą na słowie android.
  • Robot pojawił się w 2007 roku w specjalnym odcinku teleturnieju The Weakest Link z udziałem aktorów występujących w serialu Doktor Who. Tuż przed przedstawieniem zawodników zostaje on wyłączony przez Anne Robinson, która przejmuje prowadzenie teleturnieju.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.