FANDOMA ja jestem Anty-Wanda. Jestem niesłychanie głupia i jem stopami.

—Anty-Wanda przedstawiająca się Timmy'emu.


Anty-Wanda Anty-Venus Anty-Fairywinkle Anty-Cosma to Anty-Wróżkowa odpowiedniczka Wandy. Jest ona żoną Anty-Cosma oraz matką Foopa. Cała trójka pojawia się jako jedni z głównych antagonistów serii i zachowują się jak przeciwieństwa Cosma, Wandy i Poofa. W wersji angielskiej, głosu użyczyła jej Susan Blakeslee a w wersji polskiej głosu użyczyła jej Anna Apostolakis-Gluzińska.

Postać

Ponieważ wszyscy Anty-Wróżkowie są dokładnymi przeciwieństwami Wróżków, Anty-Wanda jest dokładną alternatywą wszystkich cech charakteru jakie posiada Wanda.

Podczas gdy Wanda jest mądra ale i bardzo porywcza, to Anty-Wanda jest niesłychanie głupia ale i bardzo radosna zupełnie jak Cosmo. Jej IQ jest tak niskie, że nie wie jak właściwie jeść dlatego używa stóp do jedzenia oraz tak jak Cosmo, bardzo często psuje plany Anty-Cosma nie zdając sobie z tego sprawy.

Po tym gdy została uwolniona z więzienia chronionego przez samego Jorgena Von Pytona, ona jak i cała rasa Anty-Wróżków przeniosła się do Świata Anty-Wróżków, gdzie mieszka ze swoim mężem i synem w zamku Anty-Cosma. Po dziś dzień, Anty-Wróżkowie stanowią zagrożenia dla Wróżków jak i ludzi.

Opis

Tak jak wszyscy Anty-Wróżkowie, Anty-Wanda jest cała w kolorze niebieskiego i czarnego oraz ma skrzydła nietoperza jak inni przedstawiciele. Jednak zamiast kłów, ma wystające, "wieśniackie" zęby. Jej strój jest taki sam jak Wandy a różni się kolorystycznie ponieważ nosi granatową koszulkę oraz ma czarną koronę. W przeciwieństwie do Wandy, Anty-Wanda mówi z wieśniackim akcentem i często używa prostych sformułowań. Jej mężem jest Anty-Cosmo a jej syn to Foop. Mieszka wraz z mężem i synem w Zamku Anty-Cosma.

Osobowość

Będąc przeciwieństwem Wandy, Anty-Wanda jest o wiele głupsza, radośniejsza i lekkomyślna.

Z powodu swojej niskiej inteligencji, Anty-Wanda bardzo często psuje plany Anty-Cosma, która często mówi innym o jego planach. Nie jest wiadome czy Anty-Wanda jest prawdziwym zagrożeniem dla innych ponieważ zazwyczaj robi to co jej mąż. Nie jest też zupełnym przeciwieństwem Wandy, ponieważ obydwie kochają swoje dzieci.

Historia

W odcinku Zabobony i Przesądy Anty Wróżkowie zostają wspomnieni po raz pierwszy. W Piątek 13, niektórzy Anty-Wróżkowie zdołali przeniknąć na ziemię aby móc siać zamęt i zniszczenie za pomocą swojej czarnej magii przywołując pecha a dzięki byciu niewidzialnymi mogli robić co chcą. Timmy Turner widząc co się dzieje, poprosił Cosma i Wandę by Ci zaprowadzili go do Anty-Wróżków. Tam życzył sobie aby wszyscy Anty-Wróżkowie przebywający w Świecie Anty-Wróżków znaleźli się w Świecie Wróżków. Po spełnieniu życzenia, Timmy spotkał Anty-Wandę i jej męża Anty-Cosma. Będąc przeciwieństwem Wandy, Anty-Wanda była niesamowicie głupią ale i radosną Anty-Wróżką. Po krótkim wyjaśnieniu tego co zrobił Timmy, Anty-Cosmo sarkastycznie pogratulował mu dodając, że stał się niesamowicie głupim bohaterem Anty-Wróżków. Co gorsza udało im się wydostać ze Świata Wróżków na Ziemię jednak sprytny plan Timmy'ego pozwolił uwięzić Anty-Cosma oraz innych Anty-Wróżków z powrotem w więzieniu.

W odcinku Wspaniały Plan, gruczoł jarzmowy Cosma zaczyna szwankować przez co potrzebuje transplantacji a jedyną osobą która może być dawcą jest Anty-Cosmo. Okazuje się, że Anty-Wanda znajduje się w tym samym więzieniu co Anty-Cosmo oraz z powodu swojej własnej głupoty niweczy plan ucieczki Anty-Cosma z więzienia.

Później Anty-Wanda zostaje uwolniona z więzienia wraz z innymi Anty-Wróżkami dzięki staraniom Anty-Cosma oraz doktora Calamitous'a. Jednak Anty-Wanda zostaje schwytana wprost w pułapkę na motyle wewnątrz hiper-kostki wraz ze swoim mężem i pobratymcami po tym jak plan Anty-Cosma został zniweczony.

Po tym, jak ona i większość jej rasy uciekła z więzienia w Świecie Wróżków, Anty-Wanda zamiekszała w Świecie Anty-Wróżków w mrocznym zamku Anty-Cosma. W odcinku Wróżkowy Dzidziuś, Anty-Wanda jak i inni Anty-Wróżkowie spiskowali wraz z Chochlikami nad tym jak porwać nowonarodzonego syna Cosma i Wandy, Poofa aby móc okiełznać jego olbrzymią magię przed Wróżkami i wykorzystać ją do swoich zamiarów.

W odcinku Anty-Poof, Anty-Wanda zaczyna miewać bardzo dziwne zachcianki oraz dodatkowo mocno przytyła. Anty-Cosmo ingnoruje dziwne zachowanie żony ponieważ jest rozżalony i wściekły faktem, że Wróżkowie są doceniani przez wszystkich za to co robią podczas gdy Anty-Wróżkowie nie są doceniani za to co zrobili. Dodatkowo Anty-Cosmo jest zirytowany faktem, że pośród Wróżków i Anty-Wróżków nie ma równości i wyczarowuje tablicę na której ukazane jest, że Poof nie ma swojego Anty-Wróżkowego odpowiednika. Jednak kiedy Anty-Wanda wymiotuje na niego tak zwanym "Anty-Pawiem" Anty-Cosmo dochodzi do wniosku, że Anty-Wanda jest w anty-wróżkowej ciąży i spodziewa się ich dziecka. Po tym Anty-Wanda urodziła ich syna i Anty-Wróżkowego odpowiednika Poofa, Foopa. Już od chwili narodzin, Foop jest jeszcze bardziej diaboliczny i zdradziecki niż Anty-Cosmo jednak to nie przeszkadza Anty-Wandzie. Foop pyta się Anty-Wandy gdzie może znaleźć najbliższe źródło magii a ona pokazuje mu Wielką Anty-Wróżkową Różdżkę i mówi, że może wykorzystać jej całą moc. Foop dziękuje matce i udaje się wyssać całą magię ze źródła mocy wszystkich Anty-Wróżków. Foop po wyssaniu całej magi z Wielkiej Anty-Wróżkowej Różdżki, zamienia cały Świat Anty-Wróżków w kolorowe miejsce a jego mieszkańców w troskliwe na co Anty-Wanda reaguje płaczem, że jej synek jest taki młody a jednocześnie już taki zaradny. Kiedy Foop zostaje powstrzymany, Anty-Wanda łapie go w ręce i przeprasza za jego zachowanie, mówiąc, że mimo iż próbował wszystkich zniszczyć to jest niesamowicie słodziutki. Po wszystkim Foop został zamknięty w Abracatraz gdzie miał przejść proces resocjalizacji. Anty-Wanda i Anty-Cosmo złożyli mu wizytę przemycając w torcie pilnik do paznokci pozwalając mu na ucieczkę.

W odcinku Balans Mąki, Anty-Wanda i Anty-Cosmo jak co roku wystartowali w konkursie piekarniczym odbywającym się od tysiąca lat mając nadzieję na wygranie go i przejęcie wszystkich chrześniaków. Anty-Cosmo knuje aby ukraść przepis z piekarni Babci Bum-Bum i użyć go by wygrać jednak Anty-Wanda mówi mu, że nie potrzebują tego przepisu gdyż jej Tort z Wyrprutego Szczura na pewno wygra na co Anty-Cosmo mówi, że nikt nie chce deseru z drapieżnika, który poluje na myszy w ściekach. Po tym gdy Timmy przypadkowo zaaplikował sobie przepis do głowy, Anty-Cosmo porywa go aby wydobyć przepis i wygrać zawody. Jednak zamiast Timmy'ego, Anty-Cosmo i Anty-Wanda porwali Cosma, a Anty-Wanda nie była na tyle rozgarnięta by dostrzec, że przepis, który znalazła nie miał składników co poskutkowało ich przegraną.

Związki

Z Anty-Cosmem

Anty-Cosmo i Anty-Wanda
Mój Anty-Cosmo miał jednak rację, że będziesz tak zajęty maltretowaniem worków z praniem, że nie przyjdzie ci do głowy zajrzeć tutaj!

—Anty-Wanda w stosunku do inteligencji Anty-Cosma w odcinku Wspaniały Plan.


Anti-Wanda myśli o swoim mężu podobnie jak Cosmo myśli o Wandzie, czyli inteligentny i niezawodny małżonek. Anty-Cosmo dokładnym jest przeciwieństwem Cosma i jest w większości podobny do Wandy jeśli chodzi o jej osobowość i zachowania. Oboje mają te same problemy, co Cosmo i Wanda, ale mimo to kochają się i troszczą o siebie nawzajem.

Z Foopem

Anty-Wanda i Foop
Oh! Wypowiedział swoje pierwsze słówka! Nasz maluszek!

—Anty-Wanda o Foopie w odcinku Anty-Poof.


Od pierwszego dnia narodzin Foopa, związek Anty-Wandy ze swoim synem był raczej neutralny. Po tym, jak go przytuliła, od razu odpyskował jej, że od razu przynudza na co Anti-Wanda zwróciła uwagę, że jest uszczypliwy. Jednak koniec końców Foop był jej wdzięczny za to, że Anty-Wanda pomogła mu znaleźć najbliższe magiczne źródło mocy czyli Wielką Anty-Wróżkową Różdżkę. Nie była na niego zła, kiedy zmienił ją w Troskliwego Misia a wręcz była z niego dumna. Pod koniec odcinka złapała go, gdy zasnął po walce z Poofem i dała mu butelkę mleka, kiedy płakał. Ona i Anti-Cosmo próbowali pomóc Foopowi w ucieczce z Więzienia Abracatraz, wkładając do ciasta w pilnik do jego więziennego kojca. Później Foop uciekł z więzienia bez żadnej pomocy i był już widywany z rodzicami. Jednak w odcinku Miłosny Trójkąt, Foop docenił fakt, że jego mama zapakowała mu na drugie śniadanie antidotum na jad węża wraz jego ulubionymi nuggetsami z kurczaka co oznacza, że nadal może mieszkać z rodzicami. Zakłada się, że jej związek z Foopem jest taki sam, jak każdej innej matki i dziecka.

Przeciwieństwa

Stub Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!

Ciekawostki

Stub Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.