FANDOMApostołowie – dawni ludzie, którzy w chwili ostatecznej rozpaczy wykorzystali Behelity do poświęcenia czegoś lub kogoś, kogo doceniali, aby przekroczyć swoje człowieczeństwo, stając się w tym procesie podobnymi do potworów sługami Ręki Boga. Każdy Apostoł otrzymuje demoniczne ciało zdolne do transformacji. Co 216 lat gromadzą się w miejscu wybranym na ceremonię Zaćmienia, gdzie mogą się odżywiać ofiarami.

Wiadomo, że niektórzy apostołowie przeciwstawiają się woli Ręki Boga, zwłaszcza Wyald i cesarz Ganishka, z powodu ich niesfornej natury lub głodu władzy. Podczas gdy jedno „przykazanie” nałożone na wszystkich Apostołów brzmi: „Czyńcie tak, jak chcecie”, czyny Apostołów nie otrzymują ochrony przez to przykazanie, umożliwiając apostołom, którzy są lojalni wobec Ręki Boga, dokładne karanie zbuntowanych apostołów.

Wygląd Edytuj

Formy Apostołów różnych Apostołów różnią się znacznie od wypaczonych wersji zwierząt do demonicznych i piekielnych potworów z ich ludzkimi formami pojawiającymi się gdziekolwiek na ciele. Większość, ale nie wszyscy Apostołowie, jest znacznie większa niż przeciętny człowiek; silniejsze, takc jak Irvine i Locus, są bardziej średni. Cechy ich prawdziwej formy są często odzwierciedlone w ich ludzkiej postaci; na przykład małpia twarz Wyalda. Bardziej wyrafinowani Apostołowie, tacy jak Locus, Irvine i Grunbeld, utrzymują większość swojego dawnego ludzkiego życia. Tylko dwa wyjątki (Rosine i tak zwane Jajko Doskonałego Świata) preferują formy inne niż ludzkie. Kiedy Apostoł zostaje zabity, jego ciało powraca do swojej pierwotnej ludzkiej postaci, zanim stało się Apostołem, a wszystkie obrażenia pozostające na ciele ludzkim są analogiczne do rannych części ciała Apostoła.

Transformacja Edytuj

Prawie każdy Apostoł pojawia się w serii w ludzkiej postaci, ale wszyscy są w stanie przekształcić się w coś, co jest zazwyczaj większe niż ich poprzednia forma. Czynność taka nie wydaje się bolesna w najmniejszym stopniu dla każdego Apostoła i różni się w zależności od różnych Apostołów. Niektóre są natychmiastowe, podczas gdy inne wymagają zrobienia specjalnej postawy lub akcji przed zmianą formy. Należy również zauważyć, że zmiana formy nie jest trwała, a Apostołowie zawsze mogą powrócić do swoich ludzkich form, kiedy tylko chcą.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.