Cały świat ogarnie strach. Wszystko pochłonie szaleństwo. Ten świat, który sobie wyobrażam, będzie rajem, Meduso. Stanę się matką wszystkich rzeczy.

—Arachne w 58 rozdziale mangi


Arachne Gorgon jest drugorzędną antagonistką w mandze i anime Soul Eater. Jest ona starszą siostrą Medusy i Shauli. Jest także twórczynią Magicznej Broni, a zatem jest wrogiem zarówno DWMA, jak i wiedźm.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczyła jej Michiko Neya, a w wersji angielskiej Stephanie Young.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Arachne ma wyjątkowo bladą i nieskazitelną cerę, przez co wygląda na prawie całkowicie zbudowaną z porcelany. Ma krągłą sylwetkę, bardzo duże piersi, cienką talię i szerokie biodra. Jej rysy twarzy składają się z długich czarnych włosów, ułożonymi na górze w charakterystyczny sposób, z dwoma długimi pasmami, które otaczają każdą stronę jej twarzy, oraz oczu, które mają zarówno całkowicie szare tęczówki i źrenice, z których każdy zawiera czarny wzór pajęczyny.

Jej strój składa się po prostu z długiej czarnej sukienki bez rękawów; jednak ta suknia jest niesamowicie długa, ponieważ całkowicie zakrywa jej stopy, kończąc się na ośmiu małych kawałkach tkaniny, podobnych do nóg pająka. Wąski czarny pasek otacza jej szyję z małym godłem pająka, który leży z przodu i ośmioma przedłużeniami wystającymi z tyłu, z czterema wystającymi z każdej strony. Między opaską a sukienką rozgałęzia się pajęcza siatka, rozciągając się w dół od wspomnianego godła pająka. Nosi parę długich „rękawów”, całkowicie oddzielonych od sukienki, kończąc się tuż za łokciami. Każdy z tych „rękawów” ma również cztery wypukłości, pojawiające się na końcach znacznej ilości wystających tkanin. Nosi także dwa pająki, które zwisają jej z uszu.

Dusza Arachne pojawia się w fioletowym odcieniu z ciemniejszą purpurową aurą otaczającą ją z różnymi jasnymi wąsami wystającymi z duszy. Po zabiciu wygląda jak dusza z nogami pająka i jakąś formą poszycia. W anime wygląda jednak jak typowa, fioletowa dusza.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Arachne, utrzymując swój arystokratyczny i spokojny styl, w większości przypadków jest złowrogą osobą, która woli manipulować innymi do wykonywania za niej brudnej roboty. Ma tendencję do mówienia w wyrafinowany sposób. Arachne rzadko okazuje negatywne emocje, szukając jakiejkolwiek przewagi i rozwiązania sytuacji w pragmatyczny sposób. Jej pragmatyczny sposób myślenia dotyczy nie tylko na innych, ale nawet jej samej, wskazując Mace podczas walki z Meisterem i jej partnerem, że jej porażka była bezpośrednio wynikiem poświęcenia jej siły ataku, stając się samym Szaleństwem, odrzucając pojęcie odwagi. Arachne wydaje się też lubić przedstawianie siebie jako dowódcza i matczyna postać, a Arachnofobia nawet uważa ją za „absolutną figurę matki” do tego stopnia, że ​​jest obiektem kultu i pragnie mocy, by stać się „Matką Wszystkich Rzeczy”.

Nie oznacza to jednak, że Arachne nie ma zauważalnych wad, ponieważ wciąż potrafi wykazać się arogancją i małostkowością, na przykład kłótnią z siostrą i wolałaby bawić się ze swoimi osobnikami i zabijać ich niż zabijać od samego początku. Wykazała również gniew wobec wybranych osób, które mogą powstrzymywać się nawet przez osiem wieków. W sumie, pomimo jej celów, całkiem oczywiste jest to, że Arachne niewiele dba o rzeczywiste uczucia innych i ogólnie wolną wolę, pozwalając zabić Cronę na ich reakcję odrzucenia jakiejkolwiek „miłości”, którą mogliby otrzymać od Arachne. W anime Arachne nie martwi się nawet o swoich wyznawców i służących, takich jak Giriko.

Sama Arachne preferuje wysokiej jakości zabiegi, ponieważ kamerdyner zbiera tylko pojazdy z górnej półki, woli fantazyjne wejścia (takie jak czerwony dywan) i pije najlepszy szampan. Nawet jej zwolennicy podają jej szampana z drabiną w jej pokoju Królowej Pająków, pomimo niebezpieczeństwa i wysokości, na jakiej zwykle siedzi.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.