Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Arcymistrz jest władcą Sakaar, który fascynuje się grami i lubi manipulować mniejszymi formami życia w Zawodach Czempionów. Jest drugorzędnym antagonistą w filmie Thor: Ragnarok.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Istota, która później została nazwana Arcymistrzem urodziła się 14 milionów lat temu wraz ze swoim bratem Taneleerem Tivanem. Podczas gdy jego brat miał obsesję na punkcie kolekcjonowania przedmiotów wszelkiego rodzaju, Arcymistrz miał obsesję na punkcie manipulowania formami życia w walce ze sobą prawie na śmierć.

Walka Czempionów[]

Władza nad Saakar[]

Pewnego dnia Arcymistrz stał się władcą planety Sakaar. Na planecie Arcymistrz stał się tyranem wobec swojego ludu, ale kochali go tylko dzięki Walkom Czempionów, wydarzeniu gladiatorskiemu, które odbywało się na arenie. Arcymistrz wziął pod swoje skrzydła jedną z Walkirii po masakrze Walkirii w walce z Helą. Brunnhilda stała się nie tylko sługą Arcymistrza, ale także ochroniarzem u boku Topaz. Brunnhilda z powodzeniem schwytała Hulka, po tym, jak ten przybył na Sakaar zaraz po bitwie pod Sokowią, z nadziei na znalezienie miłości przez ludzi w innym świecie. Hulk został później nowym mistrzem w walkach czempionów i od tego czasu stał się naprawdę kochany, chociaż został więźniem.

Zniewolenie Thora[]

Po napotkaniu Heli w Norwegii, Loki prosi Skurge'a o przetransportowanie ich z powrotem do Asgardu. Jednak Hela wyrzuca Lokiego i Thora z mostu Bifrost, powodując ich lądowanie na Sakaar. Ponieważ czas płynie w innym tempem Sakaar, Loki przybywa na dwa tygodnie przed Thorem, chociaż niecały dzień minął dla Thora. Loki udaje się zdobyć przychylność Arcymistrza, stając się jego nowym sprzymierzeńcem, a Thorowi Arcymistrz kazał ogolić włosy i zmusił go do wzięcia udziału w Walce Czempionów. Jednak Arcymistrz informuje Thora, że jeśli wygra z jego mistrzem, zostanie uwolniony.

Hulk kontra Thor[]

Wewnątrz areny Thor odkrywa, że mistrzem Arcymistrza jest nikt inny, jak Hulk, którego nie widział od czasu bitwy pod Sokowią. Thor próbuje go uspokoić kołysanką Czarnej Wdowy, chociaż mu się nie udaje. Thor prawie pokonuje Hulka pod koniec, zanim Arcymistrz sabotuje walkę, aby zapewnić zwycięstwo Hulka.

Po walce na arenie, Thor nadal jest uwięziony przez Arcymistrza. Thor próbował przekonać Hulka i Brunnhildę, by pomógli mu uratować Asgard, ale żadne z nich nie chce. Wkrótce udaje mu się uciec z pałacu i znaleźć Quinjet, który sprowadził Hulka na Sakaar. Hulk podąża za Thorem do Quinjet, gdzie nagranie Natashy Romanoff sprawia, że Hulk przekształca się z powrotem w Bruce'a Bannera po raz pierwszy od dwóch lat.

Ucieczka Thora[]

Arcymistrz rozkazuje Brunnhildzie i Lokiemu znaleźć Thora i Hulka, ale para zaczęła ze sobą walczyć, a Loki zmusza ją, by ponownie przeżyła śmierć swoich Walkirii z rąk Heli. Brunnhilda pokonuje Lokiego i postanawia pomóc Thorowi, zabierając Lokiego, by udowodnić swoją dobrą wolę. Nie chcąc pozostać w tyle, Loki zapewnia grupie środki do kradzieży jednego ze statków Arcymistrza.

Następnie grupa wyzwala innych gladiatorów, którzy dowodzeni przez Korga i Mieka przeprowadzają bunt. Loki próbował zdradzić swojego brata Thora, aby uzyskać nagrodę od Arcymistrza, ale Thor spodziewał się tego i pozostawia go w tyle. Wkrótce Loki zostaje odnaleziony przez gladiatorów.

Po wielkim powstaniu, Arcymistrz zostaje ostatecznie pokonany przez ludzi i konfrontuje się z poddanymi, którzy wciąż walczą z rewolucją rozpoczętą przez gladiatorów. Uznaje rewolucję za remis, zauważając, że był integralną częścią ich powstania, ponieważ bez niego nie mieliby powodów, aby się buntować.

Galeria[]


Advertisement