FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Ares


Ares był Olimpijskim Bogiem Wojny, Przemocy i Krwi, oraz najbardziej przerażającym synem Zeusa, który był czczony przez starożytnych Greków i Rzymian (chociaż ta ostatnia cywilizacja dawał mu imię Mars). tysiąclecie temu, Zeus stworzył Amazonki, a zwłaszcza kobietę Wonder Woman, jako nieudokumentowanego "GodKillera" przeciwko własnej mocy Aresa. Ares ostatecznie zaatakował i wygrał wojnę bogów, zabijając wszystkich innych olimpijskich bogów, ale także zmuszano do tymczasowego wycofywania się przez stulecia w tym procesie. Ares spędził wiele lat wpływając na ludzkość, aby stworzyć broń, którą miał nadzieję, że będą niszczyć się nawzajem. Ares pojawił się ponownie podczas I Wojny Światowej, Podając się za Sir Patricka Morgana i nakłonił Dr.Poison do opracowania potężnej i śmiercionośnej gazowej broni, która chciała użyć do zniszczenia ludzkości, rasy, którą wytworzył gorzką zazdrość. W końcu jednak plany Aresa zostały zaprzepaszczone, a Wonder Woman zabija go i kończy wojnę światową oraz jego brutalny wpływ na ludzkość na dobre.

W jego rolę wcielił się David Thewlis, który zagrał także Króla Einona w filmie Ostatni smok.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Ares urodził się tysiąclecie przed Zeusem, Królem Olimpijskich Bogów, jako jeden z wielu pobożnych dzieci tego ostatniego.

Wojna bogów Edytuj

Ares patrzył na ludzką rasę, którą stworzył Zeus, z pogardą i zaczął ją korumpować wojną, pragnieniem krwi i przemocą. Zeus odpowiedział, tworząc nową rasę – Amazonki, która miała chronić ludzkość przed wpływem Aresa, rozpowszechniając miłość i współczucie. Ares jednak gwałtownie zbuntował się, rozpoczynając wojnę bogów na Olympusie, co spowodowało, że zabił innych bogów Olimpijskich za niezgody z jego krwią i ekstremizmem. Ostatecznie, kiedy tylko Zeus zostawił, stanął przed Aresem w walce i pokonał go, ale został śmiertelnie ranny w tym procesie. Zanim zginął Zeus, urodził się Dianę (jako broń, która pewnego dnia uratowała ludzkość, pokonując Aresa) przez Hippolytę i stworzyła chroniony wyspowy raj Themyscira dla Amazonów, by żył, ukryty przed Bogiem Wojny.

Zawładnięcie ludzkością Edytuj

Teraz, jako jedyny ocalały bezo łowy olimpijski Bóg, Ares znowu przeszedł do skorumpowanej ludzkości wojennej, zdecydowanej wytrzeć wyścig, ale to ostatecznie okazało się nieskuteczne. Stąd w pewnym momencie Ares przybył na Ziemię, ukrywając się jako starszy i życzliwy człowiek o nazwisku "Sir Patrick Morgan" i stał się adwokatem brytyjskiej Rady Wojennej. Sekretnie jednak Ares popierał niemieckiego generała Ludendorffa, skłaniając go i Dr Poisona do stworzenia niezwykle śmiercionośnego gazu, które Ares zamierzał wykorzystać do wyniszczenia ludzkości na dobre.

I Wojna Światowa Edytuj

W 1918 r. Ares świadczył o przybyciu Diany do Londynu z Themysciry, ale utrzymywała przebranie, początkowo udając, że nie zna swojej tożsamości. Gdy Steve Trevor zgłosił odkrycie notesu Dr Poison i położenie bazy Ludendorffa do działu wojennego, reszta komitetu zaprzeczyła mu misji, aby powstrzymać ich plany, zdobywając im gniew Diany, którą "Sir Patrick" milczał aby obserwować. Ares miał słowo z Trevorem. Na życzenie komitetu Ares spotkał się później z Steve'em, a resztą rodaków w lokalnym barze, i wykazał poparcie dla rajdu, zapewniając im wystarczającą ilość środków na przewóz w połowie drogi do Belgii, uzyskując wdzięczność. Steve później zdecydował się na infiltrację piłki obchodzącej pierwszą wyprawę Ludendorffa w sprawie nowego wzoru Gazu Poison Przenosząc te informacje dla Etty Candy, Etta przekazywała informacje "Sir Patrickowi", który gwałtownie odmówił mu dostępu, ale był wystarczająco doświadczony, aby wiedzieć, że Trevor będzie chciał go pokonać.

Kusząc Diane Edytuj

Póżniej, Diana i reszta zespołu odkryli duży obiekt bombowy produkujący i ładujący gazy gorące, które mają być użyte przeciwko aliantom, Ares postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Przenosząc się do obiektu, "Sir Patrick" wreszcie przyleciał i przemienił się w Aresa pokazał się dla Diany po tym, jak zabiła Ludendorffa, którego fałszywie uważala za Aresa. Doszedł do porozumienia ze swoimi niedawnymi uczuciami pół-siostry, że ludzkość nie zasługuje na pomoc bogom olimpijskim, lecz zniszczeniem. Ares następnie zaczął podać swoje rozumowanie za wszystko, co do tej pory zrobił. Po odzyskaniu miecza Godkillera z martwego ciała Ludendorffa, Diana usiłowała go uderzyć, ale Ares po prostu wyciągnął rękę i rozłożyli broń, stwierdzając, że miecz nie jest Godkillerem; Diana była sama.

Ares nadal próbował i skłonił Dianę do dołączenia do jego strony, mówiąc, że chce, aby ludzkość pozbyła się, ponieważ widział wewnętrzne zło w twórczości Zeusa, szeptając do uszu śmiertelników, którzy pragną zniszczenia. Z jego punktu widzenia ludzkość sama zdecydowała się rozpocząć wojnę z ideami, które posadził w ich głowach; sam nie miał z tym nic wspólnego. Nawet wpływ Lasso Prawdy nie zniechęcił go; to tylko usprawiedliwiało go, gdy użył piorunów Zeusa, aby osnowić Lasso i pokazać żywe iluzje Diana świata w pokoju przez koniec ludzkości. Pomimo starań, Diana zdecydowała się ostatecznie, że nie może być częścią planu Aresa.

Pojedynek Edytuj

Wtedy Bóg Wojny żałował zabójstwo bratniej siostry w walce, rozpoczynając od niszczenia wieży i wysłania Dony. Widząc, że przeżyła, zaczął telekinetycznie próbować uderzyć ją metalowymi płytami na ziemię, ale zlekceważyła te wysiłki. Ares zauważył naiwność swojej siostry, próbując pobić go laską prawdy, po prostu tworzył silne wiatry, aby ją odepchnąć i unikając wrzucania płyt, unosząc się w powietrzu. Potem próbował zmiażdżyć Dianę podniesionym fragmentem betonu, ale łatwo uniknęła go i uderzyła bransoletami. Potem Ares zatrzymał pudełko z ładunkami wybuchowymi, ale Diana wywołała eksplozję, po prostu rzucając kolejne pudełko, tymczasowo wyczerpując obydwoje.

Po tym, jak obaj wyzdrowieli, Ares zaczął poważnie walczyć, manipulując metalem wokół niego w prowizoryczny pancerz, wraz z hełmem Spartan-esque, i nonszalancko wyszedł z piekła, gdy ujawnił prawdę samego siebie. Diana rzuciła się do niego, Ares odpowiadając, rzucając ogromne kawałki metalu i walcząc z nią z surowymi mieczami. Nawet gdy walczyli, Bóg Wojny mówił dalej, jak ludzkość umrze, a żaden z nich nie osiągnie przewagi na drugim, dopóki Ares nie dławi Diani i wrzucił ją do wielkiego zbiornika, owijając ją stopami.

Śmierć Edytuj

Ares stanowczo zagroził Dianie i próbowała zmusić ją do poddania się, ale Diana była świadkiem bezsensownego samobójstwa Steve'a, wysadzając płaszczyznę gorczycy, powodując, że wyrzuciła fala uderzeniowa, która rzucała Aresa. Bóg z wojny zaczął z wielkim gniewem walczyć z żołnierzami niemieckimi, a ponownie zaczął swoją skromność z przekonaniem, że Diana wreszcie widziała z jego punktu widzenia i nadal wykazywała słabość ludzkości i przyspieszyła przemoc, nawet stwierdzając, że jest heroiczny Trevor poświęcenie, gdy opuszczał Dianę. Rzuciła pięści w twarz Aresa, tylko po to, aby popchnąć ją do tyłu i wezwać samochód Dr. Poisona, rzucając szalonego naukowca jako użycie jako ostateczny kontrargument Diana. Wściekała się, Diana prawie zmiażdżyła Poisona ze zbiornikiem, dopóki nie spojrzała na ostatnie słowa Steve'a. Poison uciekł, gdy Diana podeszła do swego pół-brata, mówiąc, że chociaż ludzkość jest rzeczywiście wszystko, co mówi Ares, są też bardziej niż się spotykają z okiem.

Rozzłoszczony Ares zwołał kolejną kadrę potężnych mieczów i rzucił się na Dianę, ale każdy miecz, który usiłował dotrzeć do niej, rozpłynął się, pokazując, że wreszcie dotarła do jej Olimpijskiej Bożej mocy poprzez emocje. Uznała, że ​​wydała kolejną falę uderzeniową, która uziemiła Aresa i zdjęła hełm. Wściekły, Bóg Wojny wezwał piorun, stwierdzając, że ludzkość nie zasługuje na miłość Diany, ale Diana blokowała i pochłaniała energie, przeciwstawiając się temu, że nie chodzi o to, że zasługuje na jej miłość, ale o to, że wierzy w przyczynę, a jej ostatecznie miłość. Wreszcie na krawędzi szaleństwa z powodu odrzucenia swojej przyczyny, Ares wezwał jeszcze potężną śrubę i wysyłając całą jego intensywność u swojej siostry, która dzięki jej bransoletkom pochłaniała energię. Teraz Ares z trudem zdziwiła się, kiedy skierowała piorun na niego, niszcząc go raz na zawsze, tym samym kończąc istnienie bogów olimpijskich.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.