FANDOMArmia Ghuli braci Valentine – wspierający antagoniści w serii Hellsing. Są to Ghule uzbrojone w sprzęt wojskowy, które zostały wykorzystane przez Luke'a i Jana Valentine do szturmy na siedzibę Hellsing. W wyniku szturmy wszystkie Ghule zostały zabite.

Historia

Braciom Valentine przydzielono zadanie zabicia całej Konwencji Dwunastu i zniszczenia centrali Hellsing w tym procesie. W tym celu otrzymali dowództwo nad liczną uzbrojonych Ghuli oraz kilka ciężarówek podróżnych. Udając najpierw zagubionych turystów, zaatakowali personel Hellsing przy wejściu do kompleksu, pozwalając swoim wojskom wkroczyć do kompleksu.

Ich brutalny atak zaskoczył siły Hellsing, pozostawiając większość z nich zabitych i pożartych przez Ghule pod dowództwem Jana Valentine. Pomimo postawienia odważnego oporu, wkrótce stało się oczywiste dla ludzkich obrońców, że nie mają nadziei na pokonanie znacznie większej i lepiej uzbrojonej siły Ghuli. Jednak armia Jana napotkała Waltera C. Dorneza i Seras Victorię na korytarzu prowadzącym do sali konferencyjnej. Szybkie ataki Dorneza za pomocą ostrych jak brzytwa drutów dosłownie przecinały wielu sługusów Jana, a reszta szybko zginęła pod ostrzałem broni Victorii. Podczas gdy początkowe siły bojowe zostały skutecznie zniszczone, zapewniły Janowi jedną ostateczną przewagę; żołnierze Hellsing, zabici przez Ghuli, z kolei stali się sami Ghulami.

Wykorzystując szok Waltera i Victorii jako okazję, Jan zdołał wymknąć się ostatnim obrońcom i rzucił się do sali konferencyjnej. Walter ścigał wampira, pozostawiając Seras do walki z Ghulami. Pomiędzy zdumieniem nad posiłkami i ich liczbą, ghule szybko zdołały przygwoździć Victorię. Na nieszczęście dla nich ich atak sprawił, że adeptka w krótkim czasie oddała jej żądzę krwi, angażujące moce, których nigdy wcześniej nie użyła, by całkowicie rozerwać napastników na kawałki. Podczas gdy ona ostatecznie wyrwała się z tego stanu furii, były personel Hellsing został skutecznie zneutralizowany. Integra Hellsing próbowała zmusić Waltera do pozbycia się umierających upiorów, ale sir Hugh Irons kazał jej osobiście zabić dziesiątki Ghuli za pomocą rewolweru, argumentując tym, że powinna ponieść odpowiedzialność.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.