Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Uwaga!
Ten złoczyńca jest Prawie Czystym Złem. Oznacza to, że ten złoczyńca jest wyjątkowo nikczemną postacią, aczkolwiek z różnych powodów nie jest wystarczająco nikczemny, aby kwalifikować się jako pełnoprawne Czyste Zło. Może się on nie kwalifikować dlatego, że, pomimo popełnionych okrucieństw i złego charakteru, ma pojedynczą, minimalnie pozytywną cechę lub dokonał co najmniej jednego dobrego czynu, ewentualnie, nie spełnia on wystarczających warunków jako Czyste Zło w porównaniu z innymi całkowicie nikczemnymi złoczyńcami w tym samym dziele. Zawsze się to jednak może zmienić, jeśli np. na skutek nowych wydarzeń lub popełnionych nowych czynów w fabule, złoczyńca może zostać uznany za pełnoprawne Czyste Zło.


Arnold Ernst Toht, znany po prostu jako Toht - drugorzędny antagonista kultowego filmu Poszukiwacze zaginionej Arki. Był sadystycznym i bezwzględnym nazistowskim agentem Gestapo.

W jego rolę wcielił się zmarły Ronald Lacey.

Biografia[]

Podczas wysiłków nazistów, aby zlokalizować Arkę Przymierza, Toht został wysłany do Nepalu przez Trzecią Rzeszę, aby zdobyć medalion do laski Ra od Marion Ravenwood. Toht i jego podwładny Otto zatrudnili trzech popleczników z ulic Katmandu w Nepalu, a następnie podążyli za Indianą Jonesem do baru w Patanie, gdzie próbowali zdobyć medalion.

Wszyscy poplecznicy, którzy weszli do baru z Tohtem, zginęli podczas walki z Jonesem i Ravenwood, podczas której bar został podpalony. Toht zauważył, że medalion leżał na ziemi podczas potyczki, ale kiedy próbował go podnieść, mocno poparzył rękę, ponieważ leżało zbyt blisko ognia. Krzycząc z bólu, wybiegł na zewnątrz i zanurzył rękę w śniegu. W końcu uciekł z poważną blizną po oparzeniu na dłoni. Z tej blizny naziści byli w stanie stworzyć jednostronną reprodukcję medalionu. Jednak brakujące informacje z drugiej strony okazałyby się kluczowe dla znalezienia miejsca spoczynku Arki, Studni Dusz.

Toht spotkał się później z pułkownikiem Dietrichem, Goblerem i René Belloqem w Kairze, salutując „Heil Hitler” odsłaniając jego pokaleczoną dłoń. Sfrustrowany niezdolnością Belloq do wydobycia użytecznych informacji z Ravenwood (która została schwytana wkrótce po tym, jak przybyła do Egiptu z Jonesem), interweniował Toht. Jednak jego własne przesłuchanie okazało się równie bezowocne. Kiedy naziści w końcu dogonili Jonesa w Studni Dusz, Toht wrzucił Ravenwooda do studni, ponieważ już jej nie potrzebowali. Toht odszedł, chichocząc z radości, gdy Jones i Ravenwood zostali zamknięci w studni.

Później towarzyszył Belloqowi i jego kolegom nazistom w próbach dostarczenia Arki w bezpieczniejsze miejsce, ponieważ jego obowiązkiem było nadzorowanie dostarczenia artefaktu pożądanego przez Hitlera. Jednak Jonesowi udało się ukraść im arkę. Toht i pozostali poszli za nim i następnego dnia wraz z Marion odzyskali Arkę, zabierając ich obu na małą wyspę Morza Egejskiego na północ od Krety. Jones ruszył za nimi w nadziei na uratowanie Marion, ostatecznie ujawniając się w drodze do Tabernakulum. Podczas impasu, który nastąpił, Toht spokojnie stał z boku, podczas gdy Belloq sprawdził blef Jonesa, zmuszając go do poddania się.

Tego wieczoru Toht stał z Belloqem i Dietrichem w Tabernakulum na uroczystym otwarciu Arki. Początkowo Arka wydawała się mieć tylko kurz i piasek, ku przerażeniu Belloqa i niezadowoleniu Dietricha. Z drugiej strony Toht był rozbawiony, ponieważ nigdy do końca nie wierzył w nadprzyrodzone aspekty swojego zadania. Jego śmiech został zastąpiony zdumieniem, gdy Arka wyzwoliła swoją prawdziwą moc, zaczynając od pojawienia się dziwnych duchów. Kiedy duchy roiły się wokół zgromadzenia, Toht odwrócił się i zobaczył, że jeden z nich się zbliża; na jego oczach przemienił się w potwornego Anioła Śmierci z twarzą czaszki i wył na niego. Kiedy przerażony Toht wrzeszczał na widok prawdziwej mocy Arki, jego twarz została stopiona z czaszki przez żar płomieni Arki, zabijając go. Jego zwinięte szczątki zostały następnie zmiecione i spalone przez kolejną burzę ogniową.

Advertisement