Siedząc w ciemności, miałem okazję pomyśleć o wielu rzeczach, w tym o naturze samego świata. I po długim zastanowieniu zdałem sobie sprawę: kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, ten świat jest niepoznawalnym miejscem. Na powierzchni wszystko wydaje się racjonalne, uporządkowane. Ale co kryje się poza tą cienką osłoną rozumu? Stabilność i rzeczywistość? Czy chaos i szaleństwo? Z czego naprawdę jesteśmy zrobieni? Czy nasze życie naprawdę ma sens? A może jesteśmy niczym więcej niż pustymi naczyniami? To pytania, na które nigdy nie możemy odpowiedzieć, ponieważ nie możemy mieć nadziei, że wyjdziemy poza kruchą warstwę skóry na świecie. Żyjemy więc w naszym życiu pełnym niepewności, nigdy nie wiedząc, kim naprawdę jesteśmy, ani co przyniesie przyszłość. Wszystko, co możemy zrobić, to wyobrazić sobie. Życie staje się nierozwiązywalną tajemnicą, w której czeka nas wiele zwrotów akcji. I to wystarczy, aby napełnić każdą duszę przerażeniem!

—Asura


Asura jest głównym antagonistą oraz najpotężniejszym i najniebezpieczniejszym złoczyńcą w mandze i anime Soul Eater. Jest on synem Lorda Śmierci i starszym bratem Death the Kida.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Toshio Furukawa, a w wersji angielskiej Chris Patton.

Charakterystyka

Wygląd

Asura jest przedstawiony jako bardzo wysoki, chudy, blady młody mężczyzna. Zanim został Kishinem, nosił liczne długie białe szaliki, otaczające całą szyję i dużą część głowy, oraz od pięciu do sześciu koszul na ciele, każda w innym stylu i kolorze. Nawet ta znaczna ilość odzieży jest pokryta kolejną warstwą; składający się z czerwono-czarnej marynarki w prążki, a także wyjątkowo długiej pary ciemnych spodni, zakopujących czarne buty noszone pod spodem z masy materiału.

Asura przyjął symbol trzech pionowych oczu, ponieważ on również ma trzecie oko na czole. Każde pasmo ciemnych włosów na głowie nie tylko wygląda jak oko, ze względu na obecność białych znaków, ale nawet jego źrenice mają ten sam kształt oka. Ten charakterystyczny symbol oka jest wytatuowany na grzbiecie każdej dłoni, a długi szalik, który obejmuje jego głowę, jest ozdobiony wieloma czarnymi obrazami tych pionowych oczu, owiniętymi w bardzo szczególny sposób, tak aby wyświetlać tylko trzy z przodu. W anime jego tęczówki są czerwone.

Z powodu okoliczności związanych z jego uwięzieniem i późniejszym przebudzeniem Asura pozostał bez jednego elementu ubrania, starego lub nowego. Aby zrekompensować tę pilną potrzebę, wykonał różne owinięcia ze swojej skóry, aby zakryć swoje nagie ciało, a nawet uformować je, aby stworzyć długie szale, które pierwotnie nosił z tymi samymi trzema charakterystycznymi oznakowaniami podobnymi do oczu.

Osobowość

Jako fizyczne ucieleśnienie strachu, zachowanie Asury jest niezwykle niepojęte; w jednej chwili ma pozornie spokojną i chłodną postawę, a w następnej jest zarówno maniakalny, jak i bezsensowny. Co ciekawe, widoczne jest to, gdy Asura zakrywa twarz i ma tendencję do nieregularnego działania i staje się nieprzewidywalny, co czyni go szczególnie niebezpiecznym. Jednak gdy jest bez maski, to jest prawie na odwrót. Wykazuje znacznie spokojniejszą i „rozsądną” postawę, a nawet sarkazm.

Według jego ojca i mistrza, Śmierci, Asura był podejrzaną osobą. Owinięty szalikiem i ubrany w pięć lub sześć warstw ubrań, Asura nigdy nie otworzył serca przed nikim, ani nigdy nikomu nie ufał. Pomimo tego, że jest najsilniejszym z Ośmiu Legionów Shinigami, Śmierć komentuje, że zawsze się czegoś bał i zaczął mieć obsesję na punkcie władzy, co spowodowało, że złamał zasady polowania na dusze poza Listą Shinigami. Niektóre z jego lęków obejmowały własnego partnera Vajrę i „strach przed śmiercią”, pomimo jego statusu nieśmiertelnego Boga Śmierci. Może on również obawiać się swojego ojca, co jest poparte jego niechęcią do walki z nim dalej, a w anime nawet Arachne oskarżyła Asurę o to. W jednym przypadku wygląd Eruki Frog zaskoczył Kishina.

Ponadto sam Asura przyznaje, że jego własne dzieło Śmierci było nieodpowiedzialne i uważa ludzkość za nic więcej niż marionetki Śmierci, stwierdzając, że to, co uważa się za normalne i szalone, rodzi się z kaprysów Śmierci. Uważał także Śmierć i tych, którzy chcą stać się tak zwanym „Prawdziwym Bogiem Śmierci”, jak Death the Kid, za tyranów. Pomimo sprzecznych i niemoralnych poglądów wydaje się, że nie rozumie tych, którzy posiadają silną wolę, nawet w obecności kogoś potężniejszego, co powoduje jego uzasadnione zamieszanie.

Pomimo jego złych zamiarów, Asura wydaje się także posiadać dziwne, ukryte poczucie humoru. Kiedy po raz pierwszy się obudził, zamiast złowieszczego lub upiornego komentarza jako pierwszych słów od około 800 lat, Asura antyklimatycznie komentuje coś o tym, że jego nagość jest niewygodna, ponieważ w tym czasie nie miał na sobie ubrania. Ponadto, przed wyjściem z Opieczętowanej Świątyni, Asura dostrzega Free stojącego przed nim, której zdaje się chwalić za jego muskularny wygląd, podziwiając go, a następnie rzucając się przez sufit. Nawet Free jest oszołomiony komentarzem Asury, zastanawiając się, czy naprawdę został do niego skierowany. Ponadto, przed ucieczką z Miasta Śmierci, Asura wydaje się być rozbawiony tym, jak bardzo zmienił się wygląd i głos Shinigami. Podczas rozmowy ze Śmiercią Asura mówi bardzo uprzejmie i formalnie, pokazując, że może okazywać szacunek swojemu byłemu panu. Ma również stałe pojęcie „przyznawania się” do „strachu” przed innymi, mimo że jego działania pokazują co innego.

Umiejętności

Określany jako najsilniejszy i najbardziej przerażający członek Ośmiu Legionów Shinigami, Asura jest przerażająco potężną istotą, posiadającą ogromną boską moc, która przewyższa nawet inne osoby o podobnym boskim statusie, takie jak Excalibur, Great Old One i Eibon, wraz z nim być może jest drugą najsilniejszą postacią w całej serii Soul Eater, wykazując, że łatwo obezwładnia wszystkich, którzy z nim walczą, z wyjątkiem samej Śmierci, który wydaje się jego jedynym przełożonym, ale nawet wtedy Śmierć nie pokonał go bez zaciętej walki. Kolejnym świadectwem jego mocy było to, w jaki sposób jego moc okazała się zdolna do wpływania na cały świat, a nawet powoli rozwiązywać kosmiczne aspekty, takie jak porządek.

Chociaż pożarł swojego partnera, Asura może nadal używać Vajry, częściowo odzyskując broń z ust. Po zostaniu Kishinem Asura zyskał Długość Fali Szaleństwa, wieczną energię szczątkową. Ponieważ szaleństwo Asury jest reprezentowane przez strach i przerażenie, wypacza to postrzeganie otaczających go ludzi do tego stopnia, że ​​doprowadza ich do szaleństwa, jeśli są zbyt długo narażeni. To samo szaleństwo, gdy jest skoncentrowane na określonym obszarze, może produkować Klaunów, którzy szerzą szaleństwo dalej. Napełniony Czarną Krwią Asura może leczyć wszelkie obrażenia, w tym odcięte kończyny. Daje to również Asurze empatyczny związek z Croną, gdy łączyła ich Czarna Krew i służyła jako katalizator ich ostatecznego zjednoczenia z Asurą posiadającym Cronę.

Podczas walki Asura może dolecieć do wroga, wykorzystując długość fali swojej duszy do wytworzenia wokół niego wirującego strumienia powietrza, zamieniając się w człowieka. Ten atak był wystarczająco silny, aby przebić się przez tarczę Śmierci i wydmuchać dziurę w jego ciele.

  • Skompresowane wiązki długości fali duszy: Atak ten nie jest jeszcze nazwany, ale rozpoczyna się od złożenia Asury w podobny sposób do modlitwy, po czym tworzy małe kule energii duszy, które stają się dwoma okrągłymi symbolami podobnymi do oczu, uwalniającymi bardzo potężny strumień energii. Asura broni się za pomocą swoich chust na skórę.
  • Apaszki ze skóry: Szaliki te są wykonane ze skóry Asury, co daje mu pełną kontrolę nad nimi. To pozwala mu używać ich jako dodatkowych kończyn lub chronić się przed atakami.
  • Tarcza: W drugiej walce między Asurą a Śmiercią w anime widziano go przy użyciu tarczy podobnej do Śmierci, w postaci czerwonego koła. Jest wypełniona wieloma symbolami, najprawdopodobniej pochodzenia hinduskiego lub buddyjskiego.

Ciekawostki

  • Wyróżniający się symbol Asury z trzema pionowymi oczami został oparty na symbolu związanym z postacią „Emine” i jego Hakutaku we wcześniejszej serii Atsushiego - B. Ichi.
  • Jego zdolność do wywoływania masowego strachu i manipulowania umysłami innych jest podobna do Parallaxa.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.