Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Att-lass – wspierający antagonista w filmie Kapitan Marvel z 2019 roku. Jest wojownikiem Kree oraz członkiem Starforce - drużyny, która służy Najwyższej Inteligencji.

W jego rolę wcielił się Algenis Perez Soto.

Biografia[]

Śledzenie Skrulli[]

Z rozkazu Najwyższej Inteligencji, Att-Lass miał za zadanie pomóc Yon-Roggowi i pozostałym członkom Starforce w uratowaniu szpiega Kree Soh-Larra z rąk Skrulli (dowodzonych przez Talosa). Podczas podróży Att-Lass żartował, ale Korath nie śmiał się z tego, na co Att-Lass odpowiedział, że Korath nigdy się nie śmieje. Wkrótce jednak dowiedzieli się, że to pułapka mająca na celu zwabienie Vers w ręce Skrulli, ponieważ zamierzają uzyskać dostęp do jej wspomnień. Jednak Vers udaje się uwolnić z pułapki i rozpoczyna walkę ze Skrullami. Spowodowało to samozniszczenie statku Skrulli, zmuszając Vers, Talosa i wielu Skrulli do ewakuacji na Ziemię.

Po otrzymaniu połączenia od Vers o jej obecnej lokalizacji na Ziemi, Yon-Rogg zamierza ją uratować. Jednak Vers szybko dowiedziała się, że była kiedyś pilotem Ziemi o imieniu Carol Danvers i że Skrulle stracili swoją ojczyznę przez Kree, ponieważ odmówili poddania się rządom Kree i po prostu chcą znaleźć nową planetę, aby żyć bezpiecznie przed Imperium Kree. Vers dowiedziała się również, że przed śmiercią Mar-Vell stworzyła olbrzymi statek kosmiczny (napędzany przez Tesseract), który może służyć do schronienia uchodźców Skrulli. Przypomniała sobie również, że była świadkiem zabicia Mar-Vell przez Yon-Rogga, zanim zniszczyła silnik, który wymazał jej wspomnienia. Jest nawet przerażona, gdy dowiedziała się, że Att-Lass wraz z innymi członkami Starforce są zaangażowani w fabułę przez cały czas.

Finałowa walka[]

Wściekła na to, że została użyta przez Imperium Kree, Vers przyłączyła się do Skrulli i pomagła im znaleźć kolejnych Skrulli, którzy schronili się w statku Mar-Vell unoszącym się wokół orbity Ziemi. Jednakże Yon-Rogg i Starforce udaje się wytropić statek i pojmać Vers oraz Skrulle.

Att-Lass obserwuje następnie, jak Vers jest przesłuchiwana przez Najwyższą Inteligencję, która szydzi z jej porażki. Vers jednak udaje się uwolnić z implantu, który został użyty do stłumienia jej mocy, pozwalając uwolnić Fury'ego, Marię i Skrulle z niewoli i ewakuować się z powrotem na Ziemię. Po tym, jak to zobaczył, Att-Lass próbował podjąć walkę przeciwko Vers, ostrzegając ją, by nie zmuszała go do zabicia jej. Jednak Vers odmówiła i pokonał Att-Lassa oraz pozostałych.

Po tym, jak Vers udaremniła atak Ronana na Ziemię, zleciła pokonanemu Yon-Roggowi przekazanie Najwyższej Inteligencji wiadomości o tym, że zakończy ludobójczą wojnę. Nie wiadomo, co stało się z Att-Lassem później, albo został zabity przez Vers, albo wycofał się z powrotem do Hali z innymi żyjącymi członkami Starforce w hańbie, prawdopodobnie potem został surowo ukarany przez Najwyższą Inteligencję.

Advertisement