FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Witam cię. Wchodź śmiało i na własną odpowiedzialność.

—Avery Marx przedstawia się Shadowmanowi


Chodź no do mamy, dziecinko… słodka dziecinko, chodź do mamy! Bo nas jest wielu!

—Avery Marx do Shadowmana


Mama mówi, buziaczki!

—Avery Marx


Avery Marx znany bardziej, jako Home Improvement Killer (Morderca Majsterkowicz), to oszalały i niebezpieczny seryjny morderca oraz jeden z członków tak zwanej Piątki występujących w grze wideo Shadowman z 1999 roku. Dawniej pracował, jako stolarz a teraz jest głównym podejrzanym w sprawie serii przerażających morderstw na terenie Nowego Jorku w tym jego własnej matki. Głosu użyczył mu Simon Phipps.

WyglądEdytuj

Avery to mężczyzna po dwudziestce, o bladej cerze, bardzo krótkich ciemnobrązowych włosach i brązowych oczach. Waży około 68-70 kilogramów i ma około 172 - 182 cm, co czyni go najbardziej smukłym członkiem Piątki. Ponieważ cały czas jest zgarbiony, Avery wydaje się znacznie niższy niż w rzeczywistości. Zazwyczaj ubiera się w niebieskie kombinezon z kilkoma przymocowanymi do nich narzędziami (najprawdopodobniej pozostawionymi po dawnej pracy jako stolarz) i gogle noktowizyjne. Nie nosi żadnych butów.

Jego blada cera i waga są prawdopodobnie wynikiem tego, że prawie cały czas spędzał w ciemnościach i musiał uciekać się do kanibalizmu z powodu braku pracy. Jego oczy są zmrużone ze względu na jego styl życia.

Jego prawdziwa demoniczna forma ujawnia się po zadaniu mu wystarczających obrażeń, podobnie jak inni członkowie Pięciu.

OsobowośćEdytuj

Avery miał ciężkie dzieciństwo gdyż sądząc po dialogach, które wymienia z Shadowmanem, istnieje prawdopodobieństwo, że był on molestowany seksualnie i gwałcony przez własną matkę. Wykazywał też oznaki choroby psychicznej, niskiej inteligencji i opóźnienia umysłowego.

Wydaje się, że jest zdezorganizowany w życiu osobistym, a jednocześnie jest wyjątkowo zorganizowany w swoim MO, co sugeruje, że może mieć zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Jest utalentowanym mordercą i oprawcą, które łamie psychicznie swoje ofiary przed brutalnym morderstwem. Nagrywa je błagających o życie i trzyma magnetofony przypięte do ich zwłok, które są cały czas odtwarzają płacz ofiar, pokazując, że jest sadystyczny. Niektóre z jego ofiar były torturowane w jego kryjówce na Mordant Street, co staje się jasne, gdy Shadowman natrafia na wiele trupów pozostawionych w różnych pokojach jak i kilka skrzyń zawierających niedożywionych ludzi na granicy śmierci kompletnie złamanych psychicznie. Jego cechą 'zbawczą' jest jego przywiązanie do zwierząt, a zwłaszcza kanarków, które hoduje i trzyma wewnątrz opuszczonego hotelu. Czasami jednak Avery traci nimi zainteresowanie i zabija je ze względu na użycie czaszek w swoim MO lub po prostu na zjadanie ich.

Ogólnie mówiąc Avery idealnie pasuje do opisu niezorganizowanego niestabilnego socjopaty. Sądząc po frazie „Mama mówi, jedz swoje mięso!” miewa halucynacje związane z jej głosem i jest kanibalem, co mogło być nawet nawykiem odziedziczonym po jego własnej matce (w niektórych miejscach można zobaczyć ludzkie zwłoki zawieszone na hakach, a na stole w kuchni można zobaczyć kawałek ludzkiego mięsa).

HistoriaEdytuj

The Home Improvement KillerEdytuj

Avery wychowywał się wraz z samotną matką Cassie Marx, najprawdopodobniej w Nowym Jorku. Avery miał ciężkie dzieciństwo gdyż sądząc po dialogach, które wymienia z Shadowmanem, istnieje prawdopodobieństwo, że był on molestowany seksualnie i gwałcony przez własną matkę. Wykazywał też oznaki choroby psychicznej, niskiej inteligencji i opóźnienia umysłowego.

Po skończeniu edukacji, Marx zaczął pracę, jako stolarz, jednak szybko opuścił ten zawód i rozpoczął mordowanie ludzi a Avery, jako pierwszą ofiarę wybrał swoją matkę, którą zabił w brutalny sposób.

Po dokonaniu zabójstwa, Avery przerobił opuszczony hotel na Mordant Street w dzielnicy Queens w Nowym Jorku, jako swój dom i bazę operacji. W swoim domu hodował kanarki, których gniazda znajdowały się w całym budynku. Marx wykazywał zachowania mizoginistyczne z silnym naciskiem na matkowanie, które opierało się niemal o psychozę. Avery żył, jako oszalały odludek – introwertyk.

Przez okres dwóch lat, Avery zamordował 12 osób (chociaż liczba ta jest niepotwierdzona, bo tylko tyle ciał policja zdołała odnaleźć) w bardzo specyficzny sposób co odzwierciedla jego przydomek. Avery słynął z tego, że wkradał się do domów swoich ofiar późną nocą po czym odcinał prąd i zasilanie a następnie zaczął stalkować swoje ofiary w ich domach używając noktowizora oraz dwóch pistoletów na gwoździe. Po długich torturach i dręczeniu psychicznym Avery w końcu zabijał swoje ofiary zostawiając na miejscu zbrodni czaszkę kanarka wraz z zawinięta w środku kartką z ze swoim symbolem oraz elegancko napisaną poezją, która głosiła:

From the east the idiot monster cometh,

With nails to announce its blasphemous intent,

In still dark chambers it awaits the Shadow,

Ebon body scar the power,

Dark Messiah with hideous strength.

FOR WE ARE MANY.

(tłum. Ze wschodu potworny głupiec nadchodzi,

Z gwoździami by ogłosić swe bluźniercze zamiary,

W mrocznych komnatach wciąż oczekuje w Nocy,

Naznaczyć blizną na ciele mocy,

Mroczny Mesjasz ze szkaradną siłą.

BO NAS JEST WIELU)


Avery Marx używał też skóry i organów wewnętrznych swoich ofiar aby dekorować swoją kryjówkę i robić z nich meble gdyż w całym hotelu, można znaleźć, krzesła, stoły a nawet budki dla kanarków z naszytą skórą a nawet dywany, które w całości zrobione są z ludzkiej skóry pozostawiając w ciemnych pomieszczeniach rozkładające się ciała bez skóry wraz z nagraniem z którego można usłyszeć płacz i krzyki torturowanych osób przez Avery’a. Dodatkowo całe poddasze, na którym mieszka Avery jest zalane krwią.

ZabicieEdytuj

W którymś okresie swojego życia, Avery został zrekrutowany przez Legion, który stał się pół-demonem, którego nie można zabić w normalny sposób, aby rozpocząć apokalipsę na Ziemi wraz z czwórką innych seryjnych zabójców.

Shadowman przybywa do jego opuszczonego hotelu by zabić Avery’a i powstrzymać jego szał zabijania. W głównym holu, Avery przedstawia mu się i każe rozgościć, po czym znika z pola widzenia. Shadowman eksploruje cały hotel w ciemnościach uważając jednocześnie na Avery’a, który okazjonalnie pojawia się i atakuje bohatera. Shadowman odkrywa też zwłoki innych ofiar oraz meble, znajdujące się w całym hotelu, po czym dochodzi do wniosku, że Avery zabił więcej niż 12 osób. Po dotarciu na strych, Shadowman i Avery stoczyli walkę na śmierci i życie. Pomimo bycia pół-demonem Avery padł z rąk Shadowmana, który zakończył jego krwawą rzeź na niewinnych ludziach.

CiekawostkiEdytuj

  • Avery Marx jest oparty na mordercy Edzie Geinie, człowieku, który zmieniał zwłoki swoich ofiar w meble i inne przedmioty i był zbyt a nawet niemal do szaleństwa przywiązany emocjonalnie do swojej matki.

GaleriaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.