Gdy zaklęcie zostanie ukończone, na tej wyspie nie będzie żywej duszy, gdy się zatopi.

—Aya Tokoyogi


Akademia Saikai... Mamy głębokie więzy z tym miejscem, prawda, Natsuki? Co sprawia, że jest to idealne miejsce, by służyć jako fundament dla mojego własnego świata.

—Aya Tokoyogi


Czy myślisz, że ten świat jest prawdziwy? Nie, to tylko iluzja i kłamstwo. Ten świat został stworzony przez boską moc w ciągu zaledwie pięciu minut. Jest to tylko jedno z podejrzeń, jednak istnieje sposób na przetestowanie go. Moc tej boskiej siły, która ma zdolność do zmiany rzeczywistości. Pragnę tej mocy. Przepisać świat według mojego pragnienia. Śmierć miliardów jest nieistotna.

—Aya Tokoyogi


Aya Tokoyogi, znana również jako Wiedźma z Notarii – główna antagonistka w serii Strike the Blood.

Ze względu na jej rolę w Light novel i jej adaptacji anime, jest uważana za najbardziej złego i okrutnego złoczyńcę w Strike the Blood; podczas gdy większość innych głównych złoczyńców w serialu to wiedźmy lub potwory, które popełniają zbrodnie tylko za pieniądze lub moc, Aya jest jedną z jedynych postaci, która popełnia okropności i popełnia wszystkie swoje okrucieństwa i zbrodnie bez powodu i z własnej woli, takie jak chęć zatopienia wyspy wraz z 500 000 ludzi.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Aya jest niezwykle sadystyczną i okrutną postacią, czerpiąc przyjemność z powodowania śmierci niewinnych tylko dla jej samo satysfakcji, szczególnie na masową skalę. Nie miała też wielkiego współczucia dla bliskich jej osób, gdy próbowała zabić własną córkę, która przez dziesięciolecia próbowała wymyślić sposób na uwolnienie jej z więzienia w Dystrykcie Potworów. Najlepszą demonstracją było to, że po prostu przebiła ciało Natsuki demonicznym ostrzem, używając swojej córki jako wabika i śmiała się wyrafinowanie, gdy zobaczyła, że ​​jej córka umiera. Aya lubi też sprawiać ludziom cierpienie, zanim ich zabije, przez większość psychologicznych tortur poprzez uczucia ludzi, dlatego nie zabija ona wprost swoich wrogów. Niezwykłym faktem jest to, że psychicznie torturowała każdą osobę, aby walczyć z nią.

Jest osobą samolubną i ma suche poczucie humoru, jest zawsze spokojna, zimna i niewrażliwa na wszelkiego rodzaju rzeczy. Rzadko zaskakuje ją i prawie nie zmienia wyrazu twarzy na rozpacz, strach, złość, chciwość lub inne uczucia. Aya jest bardzo niewrażliwa i nie dba o nikogo oprócz siebie, a także tylko o swoje moce, jest zdolna do popełniania okrucieństw i strasznych rzeczy po to tylko, by uzyskać pełną moc. Osobowość Ayi jest całkowitym przeciwieństwem jej córki.

Odnosi się do swojej córki jako lalki i jednorazowego produktu, jak cała ludzkość. Zwykle jest w stanie reagować na każdą sytuację równomiernie i tylko traci swój temperament, nawet gdy jej pełna moc nie wystarcza przeciwko wrogowi.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Jej przeszłość jest nieznana, popełniła również zbrodnie, które są całkowicie nieznane, ale muszą mieć solidne podstawy dla jej okropnych okrucieństw, przez które został zamknięta w więzieniu dla potworów. Przed uwięzieniem stworzyła własnego klona - Yuumę Tokoyogi.

Stworzyła klona siebie, która została zaprogramowana w celu złamania pieczęci Bariery Więzienia Demonów, aby uwolnić ją po tym, jak została aresztowana. Yuuma została stworzona właśnie w tym celu, więc po uwolnieniu Ayi, Yuuma byłaby niepotrzebna, a ona byłaby niczym więcej niż zbędnym przedmiotem - po uwolnieniu dźgnęła Yuumę po tym, jak powiedziała, że ​​jest bezużyteczna, wykorzystując ją jako przynętę, by móc zabić Natsuki. Następnie próbowała uchwycić Natsuki, aby użyła swojej magii, by zniszczyć rdzeń wyspy, jednak Natsuki udało się przenieść w inne miejsce, tworząc nowy "klon", który był dziecinną częścią jej głowy i wylądował w środek miasta, by uciec przed demonicznymi sojusznikami Ayi.

Aya wykorzystała więźniów, którzy uciekli z więzienia, by znaleźć Natsuki. Pomimo wysiłków więźniów, zostali oni zgładzeni jeden po drugim i zostali odesłani do więzienia. Aya próbowała później zrobić to samo. Użyła jednej z książek magii Natsuki, aby złamać i zniszczyć rdzeń wyspy, z ponad 500 000 osobami na wyspie, mimo że jej plan był prawie udany, została pokonana przez Akatsukiego, który był pożywiony krwią Yuumy, która również miała biologiczne cechy Ayi, przez co Akatsuki stał się silniejszy.

Pod koniec walki odmówiła powrotu i poddania się. W jeszcze jednym ruchu, spróbowała zniszczyć świat, oddała własną duszę Demonom Książki jako ostatnią kartę atutową, jednak demon został również łatwo pokonany przez broń Himeragi i na koniec Aya została pokonana na ostatecznie. Na resztę życia została odesłana do najgłębszego miejsca w więzieniu.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.