Ayato Kirishima (霧嶋 絢都, Kirishima Ayato), znany również jako Czarny Królik – powracający antagonista w mandze Tokyo Ghoul oraz jej adaptacji anime. Jest ghulem, a zarazem młodszym bratem Touki Kirishimy. Wychowywał się w 20 Dzielnicy, ale w pewnym momencie zaginął. Dołączył do organizacji ghuli znanej jako Drzewo Aogiri, gdzie pełnił rolę egzekutora. Po upadku Aogiri dołączył do nowo powstałej organizacji znanej jako Koza pod przewodnictwem Kena Kanekiego.

W adaptacji anime głosu użyczyli mu Yūki Kaji i Ayahi Takagaki (młody Ayato) w japońskiej wersji oraz Todd Haberkorn w angielskiej wersji.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Ayato to chudy młodzieniec, o niebieskich oczach i długich, niebieskich włosach, które opadają na jego oczy. Posiada uderzające podobieństwo do swojej siostry i ma szorstki, buntowniczy wizerunek. Nosi czarną skórzaną kurtkę z kapturem, z długimi rękawami i czarne spodnie, a także wysokie do kolan czarne buty. Ayato ma również kolczyk w lewym uchu i zwykle nosi pierścionek na palcu prawej ręki.

W anime Ayato jest najczęściej widziany w czarnej masce z iglicami, a także w czarnym płaszczu z białym futrzanym kołnierzem.

Po przeskoku, Ayato znacznie urósł i jest widoczny w czarnych butach z wysokim obcasem i długiej, czarnej marynarce na ubraniu.

Ayato posiada wiele czarnych masek. Pierwsza ma czerwone oczy i ostry uśmiech, którego używał podczas Sagi Aogiri. Jego obecna i najczęściej oglądana maska ​​nosi wzór królika, przynosząc mu tytuł "Czarnego Królika". Podczas aukcji nosił bardzo podstawową, która pokrywała tylko dolną połowę jego twarzy.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Ayato jest aroganckim, zuchwałym nastolatkiem, z podobną postawą gorącej krwi, podobną do jego siostry, podczas gdy zwykle wykazuje albo groźne spojrzenie, albo groźny uśmieszek na twarzy. Oprócz swoich cech fizycznych, ma wiele podobieństw z Touką, takich jak jego skłonność do używania języka, który często jest nieokrzesany lub niewłaściwy. Ma nawyk wyrzucania ludzi z najprostszych błędów; np. gdy Kaneki nie zwrócił się do niego z żądanym honorem, lub gdy Banjou nie odpowiedział na nieodebrane połączenia. Jednak wydaje się być bardziej surowy w porównaniu do swojej siostry, ale przyznaje, że jest zaskakująco "miększy" niż jego przełożeni z Aogiri. Jest zdecydowanym zwolennikiem poglądu, że "słabi giną i silni przeżywają", który został wywołany śmiercią matki i ojca. Ayato ma głębokie urazy do swojego ojca, Araty, za porzucenie go i Touki, gdy byli młodzi. Ayato nawet oświadczył, że powodem nienawidzenia Kanekiego było jego podobieństwo do Araty. Kaneki zwrócił też uwagę, że Ayato dba głęboko o Toukę podświadomie, jak pokazano, kiedy ją pokonał, zamiast pozwolić jej cierpieć z powodu powolnej, bolesnej śmierci z rąk Yakumo Oomoriego. Później przyjął także pseudonim "Królik", żeby CCG polowało na niego zamiast na Toukę. Ayato również wydaje się mieć słabość do królików.

Trzy lata później nastąpiła redukcja większości manier i przyzwyczajeń, które Ayato kiedyś posiadał, gdy był młodszy; kiedy stał się o wiele mniej hartowany, nieznośny i arogancki, a nawet rozwinął racjonalny, przystępny sposób mówienia. Ayato również miał poczucie troski, a także instynkt chronienia podwładnych, pokazany, gdy odmówił opuszczenia Hinami podczas aukcji i nie wykonał rozkazów Tatary, i poparł Nakiego, gdy był przewrażliwiony przez Gołębie. Jednak nadal zachował kilka swoich starych cech, takich jak bezlitosne mordowanie inspektorów ghuli i angażowanie się w bójki.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.