Azazel jest (wraz z Jinem Kazamą) głównym antagonistą w grze Tekken 6. Chociaż pierwotnie był bezimienny, został nazwany „Azazel” 26 listopada 2007 roku.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Chociaż niewiele wiadomo o historii Azazela, jest on znany jako ostateczne zło, które obudzi się, gdy „dwie złe gwiazdy” zderzą się w bitwie. Pomimo wysiłków wielu osób, Azazel zostaje ostatecznie zbudzony w wyniku przelania się mrocznej energii wytwarzanej przez Jina Kazamę i Kazuyę Mishimę, pogrążając świat w chaosie, aby go zbudzić i zniszczyć. Po przebudzeniu, Azazel i jego demony stają naprzeciw byłego przywódcy Tekken Force i przywódcy rebeliantów Larsa Alexanderssona oraz Ravena i przegrywają z nimi. Następnie Azazel wyśmiewa Larsa i wyjawia, że ​​jest znany jako „Prostownik Wszystkich Rzeczy”, został stworzony w wyniku grzechów ludzkości i nadszedł czas, aby zniszczył ją, żeby mógł rządzić, ale będąc zbyt rannym, aby kontynuować bitwę, najprawdopodobniej dokonuje na sobie samozniszczenia.

Jednak okazuje się, że był to podstęp, aby zdobyć więcej siły. Po walce Jina i Larsa przed świątynią, podczas której Jin w pełni wyjaśnia swoje motywy Larsowi, Azazel wyłania się z ziemi pod nimi, silniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Jin jednak wzmacnia się wraz z Genem Diabła i zbliża się do Azazela, który strzela w Jina niezliczonymi wiązkami energii, tylko po to, by się odbiły. Bez ostrzeżenia Jin uderza pięścią prosto w pierś Azazela i obaj spadają w otchłań poniżej. Wynik bitwy nie został pokazany, ale można bezpiecznie założyć, że Azazel został zniszczony raz na zawsze.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Azazel nie jest człowiekiem, a raczej potężnym potworem, około dwa razy wyższym i trzykrotnie masywniejszym (nie licząc ogona) niż postać z Tekkena średniej wielkości i jest ograniczony przez lód i łańcuchy. Ze względu na swoją wielkość, Azazela nie można chwytać, ale on może za to rzucać przeciwnika. Mimo to Azazelem można żonglować.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.