Złoczyńcy Wiki
Advertisement

Nieważne, jak bardzo małpa ewoluuje, to wciąż jest małpa.

Baby wyrażający się pogardliwie o Saiyanach


Baby (jap. ベビー, Bebī) – jeden z głównych antagonistów serii Dragon Ball GT. Został stworzony wskutek połączenia DNA króla rasy Tsufurian z korpusem robota. Jego jedynym celem jest eksterminacja rasy Saiyan w odwecie za wyniszczenie Tsufurian.

Głosu użyczył mu Yūsuke Numata.

Historia

Baby był jednym z pasożytniczych robotów, stworzonych podczas wojny Saiyan z Tsufurianami. W okolicach roku 730. zostały one rozrzucone po całym Wszechświecie, aby móc w zemście dokonać zniszczenia Saiyan. Jednak tylko Baby'emu udało się przetrwać oraz niemalże osiągnąć cel.

W roku 740. Baby, będąc jeszcze w inkubatorze, tworzy robota, znanego później jako Doktor Mu, oraz przekazuje mu plany skonstruowania maszyn-mutantów. Jednocześnie osiada na planecie M-2, która staje się bazą maszyn-mutantów, a także jego tymczasowym schronieniem.

Po raz pierwszy Baby staje do walki z Goku, gdy ten przybywa na planetę M-2 aby zdobyć Smoczą Kulę. Pomimo wszelkich wysiłków Trunksa, które miały doprowadzić do jego śmierci, Baby wybudza się z hibernacji i niszczy inkubator. Tym samym również karci doktora Mu, przypominając mu jego pochodzenie. Po przegranej pierwszej potyczce z Goku Baby ucieka z planety M-2, jednocześnie niszcząc swojego sługę i odnajdując w jego szczątkach Smoczą Kulę. Zyskując przewagę, Baby zastawia pułapkę na Saiyan w szpitalu na planecie Pital, gdzie przejmuje ciało nieznanego kosmity. Gdy tylko nadarza się okazja, Baby przejmuje ciało Trunksa, jednak mocny upór zmusza Baby'ego do ucieczki. Po drugiej nieudanej próbie zabicia Saiyan kieruje się na Ziemię.

Na Ziemi Baby przejmował kontrolę nad kilkoma osobami zanim trafił na Gotena, nad którym przejął kontrolę gdy ten walczył z wcześniejszymi ofiarami. Później ofiarą Baby'ego padł Gohan, a na końcu Vegeta. Właśnie ciała Vegety Baby używał do walki z Goku, dwukrotnie podczas walki dokonując transformacji, korzystając z energii dostarczonej mu przez opętanych Saiyan, a następnie Ziemian. Pokonawszy Goku, baby użył Smoczych Kul do wytworzenia nowej planety Tsufru, na której zorganizował własną siedzibę, a później rozpoczął przesiedlanie tam Ziemian.

Po przesiedleniu Ziemian oraz pokonaniu Uuba, Baby staje do kolejnej walki z Goku. Początkowo pokonuje go bez problemu, jednak gdy ten przybiera formę Złotej Małpy, a następnie przechodzi w stadium Super Saiyanina 4, zaczyna przegrywać. Z pomocą przychodzi mu sztuczny generator fal, który wywołuje przemianę opanowanego przez Baby'ego ciała Vegety do formy Złotej Małpy. Udana transformacja pozwoliła Baby'emu przewyższyć Goku, który podczas walki wyczerpywał swoje siły. Jednak tuż po tym, jak bliscy Goku oddają mu swoją energię, a Uub dokonuje dywersji wewnątrz ciała Vegety, siły Baby'ego drastycznie spadają, co pozwala Goku z łatwością powalić Baby'ego, a następnie odciąć ogon Vegety. Kiedy Vegeta wraca do swojej zwyczajnej formy, Baby nie mogąc dłużej pozostać w jego ciele opuszcza je, a następnie przejmuje jeden ze statków i odlatuje. Zanim oddala się na bliską odległość, Goku używając 10-krotnej Kamehamehy wysyła statek Baby'ego prosto na Słońce, gdzie ulega spaleniu.

Cechy

Baby należał do tzw. maszyn-mutantów – robotów z zaimplementowanym DNA żywej istoty, posiadających wolną wolę i zdolność do przybierania dowolnych kształtów. Może on również przejmować ciała dowolnej istoty żywej poprzez dostanie się do jej organizmu.

Baby jest skrajnym arogantem i egoistą. Był również dziecinny, często miewał wybuchy złości. Jak na ironię, uważał Saiyan za rasę barbarzyńców, a sam, udając całkowicie dziką istotę, dokonał masakry wśród swoich poddanych będąc w stadium Złotej Małpy, jak sam potem powiedział, tylko aby przetestować swoje umiejętności. Pomimo że nie obchodził go los innych osób, umiał docenić każdy rodzaj pomocy.

Ciekawostki

  • Pierwotnie Baby miał być finałowym złoczyńcą w serii Dragon Ball GT, dlatego jego historia jest najdłuższą ze wszystkich pojawiających się w serii.
  • W oryginalnym dubbingu japońskim głos Baby'ego jest słyszalny kiedy przemawia będąc w ciele innej osoby. Natomiast w dubbingu amerykańskim w takiej samej sytuacji głos Baby'ego jest słyszalny wraz z głosem postaci, której ciało przejmuje.
  • Baby był jedynym złoczyńcą w uniwersum DB, którego Goku chciał świadomie zabić.
Advertisement