FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Sprawiedliwość? Nie ma drugiego takiego słowa, równie uwielbianego przez ludzi. To wspaniałe słowo. Ale... nie ćwicząc własnej siły, pragniesz śmierci innych z cudzej ręki. Ta sprawiedliwość, o której mówisz, pachnie paskudnie. Ja czuję jedynie zapach krwi. Nie sądzisz?

—Balalaika do Rocka


Sofiya Pavlovena znana też jako Balalaika jest szefową rosyjskiej mafii o nazwie Hotel Moskwa oraz antagonistką z mangi i anime Black Lagoon. Była wychowywana przez dziadka, który był wysokiej rangi wojskowym szefem ZSRR. Ojciec Balalaiki został prawdopodobnie skazany przez ZSRR lub z niego uciekł.

Przeszłość

Przed dołączeniem do mafii, Balalika była kapitanem armii radzieckiej, spadochroniarzem Vozdushno-Desantnye Vojska i weteranką wojny w Afganistanie. Będąc znakomitym strzelcem i snajperem, otrzymała swój znany przydomek.

Balalaikę można łatwo rozpoznać po śladach oparzeń i bliznach, które ma na prawej części twarzy, szyi, piersiach i nogach, które otrzymała w Afganistanie, dzięki czemu zyskała przydomek „Fry-Face”.

Zwykle pokazuje się ją, jak pali cygaro, w przeciwieństwie do innych postaci, które palą papierosy. Biorąc pod uwagę jej udział w wojnie radzieckiej w Afganistanie oraz brak możliwości wzięcia udziału w letnich igrzyskach olimpijskich w Los Angeles w 1984 r., można powiedzieć, że obecnie jest ona pomiędzy 31 a 35 rokiem życia.

Balalaika przybyła do Roanupuru w 1993 r., co doprowadziło do konfliktu na dużą skalę z już ustanowionymi triadami pod przewodnictwem Changa. Żeby nie doprowadzić do zniszczenia mista, pośrednik o imieniu Dutch zawarł pokój między rywalizującymi organizacjami przestępczymi.

Podczas operacji zagranicznych z Tajlandii wykorzystuje rosyjski statek towarowy Maria Zeleska jako ochronę prawną od policji i różnych organów ścigania.

W Japonii używa pseudonimu Vladilena N. Vasilinov, aby walcować głośno przez barykadę organów ścigania, twierdząc, że jest objęta immunitetem dyplomatycznym w historii Fugiyama Gangsta Paradise. Używa także swojego imienia Jane Doe Caxton w El Baile de la Muerte.

Charakterystyka

Wygląd

Balalaika jest wysoką blondynką o niebieskich oczach z bliznami na twarzy, szyi, piersiach i nodze. Jej włosy są bardzo długie, schodzące do podstawy kręgosłupa i są spięte ogromnym kucykiem. Zwykle ma na sobie czerwoną spódniczkę z czarnymi pończochami i czarne szpilki. Jej paznokcie są długie i pomalowane na różowo. Ma również różową szminkę. Zawsze, gdy podróżuje, nosi rosyjski, wojskowy płaszcz z insygniami sowieckiego/rosyjskiego kapitana.

Osobowość

Ze względu na przywództwo Balalaiki podczas walk w Afganistanie, jej ludzie patrzą na nią jak na swojego zwierzchnika i zrobią dla niej prawie wszystko. Jako oficer wojskowy jest wykwalifikowanym strategiem i dobrze zorganizowaną wojowniczką, zdolną do dbania o siebie, mimo że wszyscy jej żołnierze, w tym Borys, często się o nią martwią. Chociaż okazuje się być czasami cyniczna, jest również pragmatyczną, oportunistyczną i profesjonalną bizneswoman. Jest także bezwzględna i chętna do podjęcia wszelkich środków, aby uzyskać to, czego chce. Często zatrudnia Dutcha i Lagoon Company, najprawdopodobniej dlatego, że podzielają między sobą wzajemny szacunek.

Balalaika uważa siebie i swoich ludzi za żołnierzy, którzy stracili szansę na śmierć w Afganistanie. O ile niektóre z jej działań można interpretować jako próby osiągnięcia honorowej śmierci w walce dla swoich ludzi, to status Balalaiki jako postaci wojskowej jest hamowany przez jej rolę w zbrodniczych przedsięwzięciach. Zgodziła się na pakt z Triadą Hong Kongu należącą do Changa w 1993 roku i wycofała się z angażowania amerykańskich żołnierzy Caxtona do bitwy po tym, jak Chang przypomniał jej o nie zakończonej walce. Przypuszczalnie Balalaika zdecydowała się na przyszłą bitwę z Changiem nad obecną okazją do zaangażowania jednostki amerykańskiej, bo uważa ją za "folię" dla swojej zhańbionej jednostki radzieckiej. Możliwe jest również, że Balalaika po prostu postanowiła współpracować z Changiem, aby zachować ich wspólne zainteresowanie, utrzymując miasto Roanapur w stabilnej pozycji.

Ze względu na to, że jej siły składają się w całości z byłych członków VDV, Spetnaz i Red Army Forces, stanowią one znaczną przewagę nad innymi organizacjami przestępczymi, ponieważ mają szkolenie wojskowe, doświadczenie bojowe i dyscyplinę, która jest niespotykana wśród reszty kryminalnego świata Roanapuru. Widać to wyraźnie, gdy wykonują serię złożonych nalotów, aby osłabić możliwości i koordynację Yakuzy.

Balalaika jest również jedną z niewielu osób, które zdobyły szacunek Revy, która nazywa ją „Siostrą”. Z drugiej strony Balalaika wydaje się również cenić Rocka, czasami opierając się na jego wiedzy i umiejętnościach biznesowych, a także zatrudniając go jako tłumacza, a nawet flirtując z nim. Jest bardzo niejasne, jaki jest jej związek z Rockiem.

Ciekawostki

  • W anime stwierdziła, że nie lubi zimnych blintzesów (rodzaj naleśników).
  • W pierwszej ankiecie popularności Balalaika zajęła 2 miejsce z 677 głosami.
  • Pomimo tego, że jest bardzo potężną osobą i przywódczynią jednego z głównych syndykatów przestępczych w Roanapurze, nikt oprócz Triady Changa i Lagoon Company nie darzy jej szacunkiem. Wydaje się, że jest przyzwyczajona do tego rodzaju zachowań wobec niej, prawdopodobnie dlatego, że ona i Hotel Moskwa są uważani w mieście za osoby z zewnątrz.
  • Uważa siebie i swoją jednostkę za żołnierzy, którzy stracili szansę na śmierć podczas wojny. To samo zachowanie można zaobserwować u japońskich samurajów, którzy wierzyli, że nie ma większego honoru niż śmierć w bitwie twarzą w twarz z wrogiem. Ale ponieważ opuścili armię sowiecką, Balalaikę i Hotel Moskwa można opisać jako Ronin - wyrzutki japońskich żołnierzy samurajów, którzy albo zostali zmuszeni, albo sami postanowili służyć sobie, zamiast mistrzowi (w przypadku Balalaiki i Hotelu Moskwa, ich „panem” może być ZSRR, Armia Czerwona, a nawet konkretny generał lub major).
  • Chociaż jej nienawiść do amerykańskich żołnierzy została pokazana w jej rozmowie z Caxtonem, nigdy nie widziano, by wspominała tę samą nienawiść do Dutcha, który jest rzekomo weteranem amerykańskiej wojny w Wietnamie. Chociaż w OVA Roberta's Blood Trail ujawniono, że Dutch uratował życie Balalaice po strzelaninie z Changiem w dokach.
  • W anime stwierdziła, że słucha, a przynajmniej jest świadoma amerykańskiego zespołu nowej fali „Oingo Boingo”, wspominając piosenkę „No One Lives Forever”.
  • Balalaika to tradycyjny rosyjski instrument z drewnianym korpusem w kształcie trójkąta i trzema lub rzadko czterema, a nawet sześcioma strunami. „Balalaika” jest też podobno slangowym określeniem karabinu snajperskiego Dragunowa.
  • Balalaika i Integra z mangi i anime Hellsing, są bardzo podobnymi postaciami, nie tylko pod względem wyglądu, ale także osobowości oraz tym, że obie stoją na czele ważnych organizacji.

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.