FANDOMBald jest antagonistą w mandze i anime Fullmetal Alchemist. Podczas podróży bracia Elric dowiadują się, że ich pociąg został porwany przez bandytów pracujących dla Balda. Zamierza wziąć generała Hakuro i jego rodzinę jako zakładników, próbując pośredniczyć w uwolnieniu schwytanego lidera swojej grupy.

Biografia

W drodze do Amestris grupa o nazwie Błękitna Brygada organizuje się, by działać przeciwko rządowi Amestris w aktach terroryzmu. Ich przywódca został schwytany przed głównymi wydarzeniami w fabule. Bald i jego współpracownicy porywają pociąg cywilny przewożący generała Hakuro i jego rodzinę, aby utrzymać ich jako zakładników w ich interesach. Gdy Hakuro protestuje, Bald odsłania swoje metalowe ramię i broń, odstrzeliwując dużą część lewego ucha Hakuro.

Elricom udało się pokonać kilku ludzi Balda w pociągu, zanim ostatecznie staną twarzą w twarz z samym terrorystą. Edward i Bald walczą ze sobą, zauważając, że obaj mają protezy, chociaż proteza Balda jest wyposażona w pistolety i ukryty nóż. Pomimo wysiłków Balda zostaje on pokonany i zatrzymany, dopóki pociąg nie dotarł do East City. Roy Mustang zdaje się nadzorować schwytanie Balda, ale tylko po to, by terrorysta spróbował zaatakować życie Mustanga za pomocą swojego sekretnego ostrza. Mustang łatwo przytłacza terrorystę swoją płomienną alchemią i widzi, że Bald zostaje aresztowany. W nagrodę za pokonanie Balda, Edward i Alphonse są kierowani do Shou Tuckera z nadzieją, że nauczą się czegoś, co pomoże im przywrócić ich ciała.

W anime z 2003 roku wydarzenia następują tak jak w mandze, ale z istotnymi zmianami. Wydarzenie to nie jest w drodze do East City, ale gdy Elricowie wsiadają do pociągu jadącego do Centrali na egzaminy na Państwowego Alchemika. W usuwaniu ludzi Balda pomaga im Maes Hughes, a walka trwa tak jak w oryginale. Tym razem pokazano, że sam Mustang zaplanował obecność Elriców na pokładzie pociągu, aby powstrzymali Balda, a co za tym idzie, zrobili wrażenie na Hakuro na tyle, że poleciłby Elriców na egzamin pomimo ograniczeń wiekowych.

Zarówno Bald, jak i cały jego wątek, nie występuje w anime Brotherhood, mimo że całe to zdarzenie oryginalnie w mandze miało miejsce.

Ciekawostki

  • Zdjęcie Balda przedstawiające jego ramię można zobaczyć przed sklepem z protezami w Rush Valley w 17 rozdziale mangi - Boomtown of the Broken Down.
  • Scena porwania pociągu przez gang Balda to kanoniczne wprowadzenie do Roya Mustanga i jego żołnierzy.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.