FANDOMTo ja niesfooooorny brzdąc!

—Powiedzonko Balthazara Bratta


Balthazar Bratt jest głównym antagonistą 8-ego filmu fabularnego Illumination, Gru, Dru i Minionki. Był dziecięcą gwiazdą, która zmieniła się w superzłoczyńcę i arcywroga Feloniousa Gru.

Historia Edytuj

Przeszłość Edytuj

W młodości Balthazar Bratt zagrał postać o imieniu Niecny Bratt w serialu o tym samym tytule, który obracał się wokół niego wykonującego różne złe uczynki (takie jak rabowanie banków, pokonywanie armii, niszczenie miast, itp.) Chociaż serial był lubiany na całym świecie, w trzecim sezonie Bratt osiągnął dojrzałość, a serial stracił popularność i wkrótce potem został zdjęty. Bratt, mając zniszczoną karierę i reputację przez upadek jego serialu, natychmiast zwrócił się ku życiu w zbrodni, uważając się za Niecnego Bratta.

Wojna z Gru i LAZ Edytuj

Po przejściu na złą drogę, Balthazar Bratt szybko awansował na szczyt listy najbardziej poszukiwanych przestępców Ligi Anty Złoczyńców i walczył z nimi przy różnych okazjach, szczególnie z Feloniousem Gru, byłym superzłoczyńcą i najnowszym członkiem LAZ, a także z jego partnerką/żoną, Lucy Wilde.

Próba Kradzieży Brylantu Dumondów Edytuj

Bratt wraz ze swoim pomocnikiem-robotem Clivem (który był również w serialu) okrada liniowiec transportujący największy na świecie brylant, Brylant Dumondów, używając swojej szybko nadmiuchującej się gumy do żucia, aby statek mógł latać. Następnie walczy z Gru i po rozbrojeniu się nawzajem, zaczynają "walkę taneczną", chociaż Gru pozornie go powala. Kiedy Gru przygotowuje się do zwrotu diamentu władzom, Balthazar wstaje, stwierdzając że tylko udawał nokaut i rozwiewa Gru za pomocą keytara, upokarzając go przy okazji. Przed ucieczką Bratta, wielu agentów LAZ roi się wokół liniowca, zmuszając go do ucieczki. Za karę za niezłapanie Bratta, zarówno Gru jak i Lucy są zwolnieni z LAZ przez nową i nadmiernie surową dyrektorkę Valerie Da Vinci.

Odzyskanie Diamentu i Knucie swojej Zemsty Edytuj

Po ucieczce Gru, Bratt udaje otyłego inspektora klejnotów, aby uzyskać dostęp do Diamentu Duponta i odzyskać go z muzeum w Paryżu. Następnego dnia kradzeż diamentu przez Balthazara Bratta jest na pierwszej stronie gazety, denerwując Gru. Później Bratt trenuje "wielki dzień" i ogląda epizod z serialu, w którym Niecny Bratt atakuje miasto za pomocą gigantycznego robota i używa swojej rozszerzającej się gumy do żucia, by wystrzelić miasto w kosmos, z Brattem planującym zrobić to samo z Hollywood, jako zemstę za odwołanie jego własnego serialu.

Przeciwko Gru i Dru Edytuj

W celu odzyskania swojej starej pracy, Gru planuje ukraść Diament Duponta Brattowi z pomocą swojego brata bliźniaka Dru (który uważa, że kradnie to jako akt łotrostwa, a nie bohaterstwa). Po przejściu do sypialni Bratta, starają się uniknąć zbudzenia i ostrzeżenia go, zanim się obudzi i będzie kontynuował pracę nad swoim gigantycznym robotem. Po tym, jak Dru przypadkowo ostrzega Bratta o ich obecności przez niemal niezadławienie się rozszerzającą się gumą do żucia, Gru rzuca gumę w Bratta, przyklejając go do ściany, a oni biorą diament i uciekają z fortecy helikopterem pilotowanym przez Lucy (Balthazar podąża za nimi) i wracają do rezydencji Dru z Diamentem.

Pewnego razu w rezydencji Gru i Dru wdają się w spór o to, w jaki sposób ten pierwszy chce powrócić do LAZ, podczas gdy ten drugi chce kontynuować rodzinną tradycję, sprzeczka kończy się wyparciem Dru, a Gru wychodzi.

Tymczasem Bratt przebiera się za Lucy (związując i zakneblowując prawdziwą Lucy i wpychając ją do szafy), zabiera diament i porywa Margo, Edith i Agnes (wraz z nowym zwierzakiem Agnes, kozą z jednym rogiem, Lusią). Gru ma zamiar wyjść, kiedy znajduje Lucy w szafie, a ona gorączkowo mówi mu, że Bratt zabrał dziewczynki. Gru pędzi do Dru, który wciąż dąsa się z powodu kłótni. Ale dowiedziawszy się, że jego siostrzenice zostały porwane przez Bratta, Dru natychmiast przestaje się gniewać na swojego brata, a on, Gru i Lucy wsiadają na poduszkowiec i lecą do Hollywood, by powstrzymać Bratta i uratować dziewczynki. Po drodze prawie zderzają się z samolotem, który zbudowały Minionki (aby uciec z więzienia) i Minionki postanawiają za nimi podążać.

Atakowanie Hollywood Edytuj

W Hollywood, gigantyczny robot Bratta wynurza się z oceanu i zaczyna atakować miasto, strzelając swoją rozszerzającą się gumą wszędzie w mieście, kilka osób panicznie się boi i ucieka. Edith żąda od Bratta uwolnienia jej i sióstr, a Bratt stosuje się do tego przez przypadkowe umieszczenie dziewcząt (i kozła) na półce budynku, aby dać im doskonały widok na zniszczenie, którego jest przyczyną. Po wystrzeleniu wystarczającej ilości gumy, Bratt wykorzystuje laserowe działo swojego robota, aby oddzielić Hollywood od ziemi i pozwolić mu odlecieć. Gru, Dru i Lucy przybywają do Hollywood, aby zobaczyć robota atakującego miasto, a Dru rozumie plan Bratta ze względu na oglądanie Niecnego Bratta. Minionki spadają na spadochronach ze swojego samolotu na rozwijającą się gumę, rozpaczliwie próbują ją rozerwać, ale jest zbyt mocna i wytrzymała. Podczas gdy Lucy ratuje dziewczynki, Gru i Dru strzelają do robota Bratta kilkoma pociskami. Niestety, okazują się nieskuteczne, a Bratt ma swoje Lalko-Boty (zmodyfikowane lalki Niecnego Bratta), które niszczą samolot Gru i Dru, a dwaj bracia wyskakują z samolotu, zanim się rozbije, a następnie eksploduje. Dru używa ssania na swoim kostiumie szpiegowskim, by wylądować na klatce piersiowej robota (niezauważony przez Bratta), podczas gdy Gru cięzko ląduje na ziemi, traci przytomność. Widząc nieprzytomnego Gru, Bratt zaczyna ostrzał laserem w jego stronę, ale zanim belka dochodzi do Gru, Dru niszczy generator robota, powodując jego upadek.

Ostateczna Walka Taneczna i Porażka Edytuj

Próbując przeszukać szczątki swojego brata, Gru staje twarzą w twarz z rozwścieczonym Brattem i zanim ten drugi będzie mógł użyć swojego keytara, by go rozwiać, Gru proponuje walkę taneczną i Bratt stosuje się do tego, zgodnie z muzyką "Into the Groove" Madonny. Po krótkiej walce tanecznej Gru chwyta klawiaturę Bratta i używa jej, aby go rozwiać i upokorzyć w podobny sposób, jak wcześniej zrobił to Bratt, pozostawiając Bratta nagiego i unoszącego się w gumie, gdy roi się od helikopterów LAZ. Dalsze losy Bratta są nieznane, ale najprawdopodobniej zostanie aresztowany, albo guma, w której się unosił, mogła wystrzelić, powodując jego śmierć.

Cytaty Edytuj

Troche szkoda, że Gru już nie będzie mnie próbował powstrzymać. A nie wcale nie. Nie cierpię tego głupka! A już tymbardziej Hollywood! Tym razem ja zdejmę z anteny je! I WSZYSTKICH WSTRĘCIUCHÓW, KTÓRZY MNIE ODRZUCILI!

—Bratt szuka zemsty na Hollywood za odwołanie swojego programu

(Jako Lucy Wilde) Byłeś bardzo niesforny, Gru. Wezmiesz resztę walizek, dobrze. No dziewczynki hop, hop! Let's get physical, physical! Zmiana planów słonka. Zamiast polecieć do domu... (Sciąga maskę Lucy Wilde, by ujawnić się jako Bratt) POLECIMY DO HOLLYWOOD! (Dziewczynki i Lusia sapią z przerażenia, a Bratt śmieje się złowieszczo) I to jest dopiero aktorstwo! Dawaj, Clive. Robo Bratt już się nie może doczekać!


Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.