Jesteś mały! Mały! Kompletnie nieistotny i pozbawiony znaczenia!!! Strażnicy Śmierci, ludzie, Hollowy, Arrancary... Wszelkie waśnie między tymi rasami. Wolna wola, swoboda... Zwierzęta, rośliny, księżyc, Słońce, gwiazdy... Wszystko to jest nic niewarte! Pośród wszystkich bytów tego świata liczy się tylko moja moc! To właśnie ona jest wszystkim. A wszelkie stworzenie blednie wobec jej bezmiaru!!! Ten świat istnieje w takiej, a nie innej postaci dlatego że cały znajduje się we władaniu mej wszechpotężnej mocy!!! Tam, gdzie dochodzi do rywalizacji potęg, nie ma mowy o równości. Tymczasem spójrzcie! W moich oczach wasze życia warte są tyle samo, co życia pełzających pod stopami robaków!

—Baraggan Louisenbairn do Suì-Fēng i Hachigena Ushōdę.


Baraggan Louisenbairn jest jednym z głównych antagonistów w mandze i anime Bleach. Jest Arrancarem, który służy jako 2. Espada w armii Sōsuke Aizena.

Zanim został Arrancarem w armii Aizena, mieszkał w Hueco Mundo jako Boski Król i zamieszkiwał Las Noches, dopóki nie został zdetronizowany przez Aizena w upokarzającej bitwie, którą przegrał. Od tego czasu Baraggan ma pretensje do Aizena i potajemnie planuje zwrócenie się przeciwko niemu w odpowiednim momencie.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Baraggan ma wygląd starszego mężczyzny z lewym oliwkowym okiem, białym wąsem i białymi włosami. Jego twarz jest pełna dużych blizn po lewej stronie podbródka, sięgającymi szyi i prawego oka. Pomimo swojego wieku wygląd Baraggana jest dość krępy i muskularny, a gdy stoi (choć z garbem typowym dla starszej osoby), jest sporego wzrostu. Nosi królewski biały skórzany płaszcz z czarną futrzaną podszewką, krótkie rękawy i trzy czarne futrzane paski biegnące wzdłuż dołu. Na obu nadgarstkach ma złotą opaskę i pasek składający się z trzech grubych łańcuchów przymocowanych do dużego metalowego dysku z godłem słońca. Ogólnie przypomina barbarzyńskiego władcę (pochodzenia wikingów). Resztki jego maski Pustego przybierają formę pięcioramiennej korony tuż nad jego czołem. Położenie jego tatuażu Espady jest nieznane. Jego dziura Pustego znajduje się pośrodku jego piersi.

Kiedy był królem Hueco Mundo, jego korona miała cztery eleganckie wypukłości, które były bogato zdobione, a jego forma Resurrección przypominała szkielet.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Będąc byłym Boskim Królem Hueco Mundo przed wstąpieniem Aizena, Baraggan jest monarszy, egoistyczny i pełen dumy. Nie waha się narzucić swojej postrzeganej władzy nad innymi, przejmując rolę przywódcy po uwięzieniu Sōsuke Aizena, którego nazywa „szefem”. Dąży nawet do tego, aby otwarcie rzucić wyzwanie dwóm innym potężnym Espadom, w tym Primera Espada, ku jego niezgodzie. Nie nosi on swojego Zanpakutō - zajmuje się nim jego Fracción, a także tronem. Ma również zdolność analityczną i strategiczną, na przykład znajdowanie czterech filarów utrzymujących prawdziwe miasto Karakura w Społeczności Dusz.

Jako Espada podeszłego wieku Baraggan ma poczucie fatalizmu wynikające z jego mocy, chwaląc się tym, że śmierć przez starzenie się jest czymś, czego nikt nie może pojąć nieuchronnie, nawet Shinigami. Stwierdza, że ​​wszystko, co może istnieć przez całe życie, nie może istnieć wiecznie: nawet słowo „na zawsze” nie ma znaczenia, ponieważ narodziło się ze strachu przed śmiercią. Ta filozofia sprawia, że ​​Baraggan jest dość bezlitosny wobec swoich wrogów, których nazywa „mrówkami”. Pomimo wszystkich przechwałek Baraggana, Hachigen Ushōda sugeruje, że Baraggan jest po prostu kolejną formą życia, która boi się starości i próbowała uciec; Sam Baraggan stwierdził, że nigdy nie umrze.

Mimo całej swojej dumy i mocy Baraggan łatwo się rozwściecza, gdy zostaje pokonany lub zraniony. Ilekroć to się dzieje, wpada w ślepą furię i zaczyna przeklinać swoich przeciwników. Zrobi wszystko, co w jego mocy, próbując zaatakować sprawcę i każdego innego przeciwnika na drodze, nawet wbrew wszelkim przeciwnościom. Baraggan ma pretensje do Aizena (którego niechętnie nazywa „szefem”) od dnia, w którym go spotkał, a jego ostatnim aktem była próba zabicia Aizena, która okazała się daremna.

Umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Baraggan posiada ogromną moc duchową, do tego stopnia, że ​​nie wolno mu uwalniać swojego Zanpakuto w Las Noches, bo mogłoby je zniszczyć. Ma również znaczną siłę fizyczną i moce Sonído, techniki Arrancarów, która pozwala mu poruszać się niezwykle szybko, Gargantę, kolejną technikę, która pozwala mu poruszać się z i do Hueco Mundo, oraz bardzo silne Hierro, technikę Arrancarów, która sprawia, że ​​jego skóra jest wyjątkowo wytrzymała.

Jednak najbardziej niebezpieczną mocą Baraggana jest Senescencia, zdolność do rozszerzania czasu wokół niego, zmniejszając w ten sposób prędkość wszystkiego, co zbliża się do niego lub starzejąc obiekty w przyspieszonym tempie, jak tylko zostaną dotknięte, pozwalając mu zadawać obrażenia, które pojawiają się wraz ze starzeniem się. Podobnie jak wszyscy Arrancarowie, Baraggan jest w stanie przybrać formę Resurrección, uwalniając swoje Zanpakuto, Arrogante, za pomocą komendy „Gnij”. W formie Resurrección moc Baraggana zwiększa się z jeszcze bardziej, pokazując jeszcze silniejsze pole dylatacji czasu do tego stopnia, że ​​może zestarzeć i pogorszyć wszystko wokół siebie, co go chroni przed większością ataków. Ta forma sprawia również, że Baraggan może używać Respiry, podobnego do mgły ataku, który natychmiast starzeje i gnije wszystko, z czym się zetknie, i przywołuje Gran Caída, ogromny topór, który jest inną wersją tego, którego używał jako Pusty.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Baraggan nigdy tak naprawdę nie nazywał siebie Espadą, a Starrk potwierdził, że jest 2. Espadą, choć pośrednio.
  • Nazywa Gran Granada „gilotyną” dla swoich wrogów.
  • Forma Resurrección Baraggana jest prawie dokładną wersją jego starej formy Pustego, z wyjątkiem pęknięcia nad prawym okiem, gdzie była jego blizna. Jest jedynym Arrancarem (którego postać Pustego była widziana), który dzięki Resurrección przekształcił się w pełne wcielenie swojej poprzedniej postaci Pustego, podczas gdy inni zrobili to tylko częściowo.
  • Formy Pustego i Resurrección Baraggana bardzo przypominają powszechną interpretację licza. W połączeniu ze swoimi mocami i Aizenem porównującym go do Żniwiarza, Barragan może być również interpretacją Ponurego Żniwiarza.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.