FANDOMTak śmiali się, a teraz my pośmiejemy się z nich. Pokochajcie truposza w sobie. Niech będzie waszą siłą napędową. Miał to być triumf paliwa alternatywnego. Ale po tym co się zdarzyło dzisiaj wszyscy rzucą się z powrotem w objęcia marki etyliny. A my, właściciele największych nietkniętych zasobów ropy naftowej, staniemy się najpotężniejszymi autami świata! Zgłoszą się do nas, bo nie będą mieli wyjścia, będziemy im potrzebni. I wreszcie zaczną nas szanować. A więc, powstańcie z kanałów. Od dzisiaj już nie będziecie musieli się wstydzić tego kim jesteście. Niech żyją trupy!

—Baron Smardz-Rychły rośnie do władzy


Baron Smardz-Rychły jest głównym antagonistą 12-ego pełnometrażowego filmu animowanego Pixara, Auta 2.

Jest manipulującym przywódcą Trupów, który chciał obrócić cały świat przeciwko alternatywnym paliwom i zarabiać na tym. Jednak jego plany zostały udaremnione, gdy Złomek odkrył i ujawnił kim on jest naprawdę.

Osobowość Edytuj

Baron Smardz-Rychły był manipulacyjnym i intrygującym oszustem, który nie dbał o nikogo poza samym sobą. Był w stanie łatwo ukryć przed publicznością fakt, że jest liderem trupów, i że jest też kłamcą, nawet obwiniając Złomka o wyciek ropy, gdy w rzeczywistości Baron to zrobił. Jednak Baron ukrył ten fakt, mówiąc: "Za dużo wrażeń", co oznacza, że użył swojej inteligencji również dla zła.

Baron miał tajną rolę przywódcy trupów. Mimo tego, nigdy się im nie ujawnił (tylko jego silnik) przez większość filmu. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że ukrywa coś, czego nie chce, aby samochody Trupów wiedziały. Również złożył obietnicę pozostałym Trupom, mówiąc, że staną się najpotężniejszymi autami świata, ale nie wiadomo, czy dotrzyma danej obietnicy. Jednak nie interesowało go życie innych aut, co jest mało prawdopodobne. Jest bardzo prawdopodobne, że Baron złamie swoją obietnicę dla Trupów, możliwe że chce przejąć świat, ale to nigdy nie zostało potwierdzone.

Z powodu tego, co zrobił Baron, Złomek zdemaskował go jako złego przywódcę, jakim jest i Baron został aresztowany z tego powodu. Jest też prawdopodobne, że Trupy dowiedziały się, że Baron był "Wielkim Szefem" po tym, jak został aresztowany.

Cytaty Edytuj

Ależ ja go znam. To ten jegomość, który zadzwonił wtedy do studia. Dziękuje ci z całego serca. O, za dużo wrażeń zdaje się. Dajcie scierkę jakąś.

—Baron obwinia Złomka o wyciek ropy.

Zaraz, zabierzcie go ode mnie! Oszalał kołek małorolny! Nie zbliżaj się półgłówku! Ludzie, no zróbcie coś! Jesteś nienormalny! DEAKTYWACJA!!!

—Baron Smardz-Rychły jest zmuszony do ujawnienia swoich zbrodni, wyłączając bombę, aby zapobiec samobójstwu

Ale jak to rozgryzł taki prostak?!

—Ostatnie słowa Barona Smardz-Rychłego, gdy został aresztowany za swoje zbrodnie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.