Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Helmut Zemo - syn pierwotnego superzłoczyńcy Barona Zemo, przejął dziedzictwo swojego ojca i stał się nowoczesną wersją niesławnego supernazisty. Służy jako główny antagonista w różnych historiach, szczególnie tych, w których występują Masters of Evil, działając jako ich przywódca. Służy jako drugi arcywróg Kapitana Ameryki po śmierci ojca. Jest jednym z głównych antagonistów serii komiksów Kapitan Ameryka i serii Avengers.

Biografia

Chcąc zemścić się na Kapitanie Ameryce za śmierć ojca, Helmut najpierw przyjął postać superzłoczyńcy Phoenixa, ale został pokonany i wpadł do kadzi z chemikaliami, oszpecając jego twarz. Później pojawił się jako następny Baron Zemo i poprowadził nową wersję Masters of Evil, pokonując Avengers i przejmując Posiadłość Avengersów, zanim został pokonany przez Kapitana Amerykę. Kilka innych razy walczył z Kapitanem i Avengersami.

Kiedy potwór Onslaught pozornie zabił Kapitana Amerykę i Avengersów, Zemo był zrozpaczony, ponieważ zobaczył, że jego życie jest teraz bez sensu bez wroga. Następnie zdecydował się stworzyć zespół superzłoczyńców i udawać bohaterów, mając nadzieję na zdobycie zaufania opinii publicznej. Przyjął imię Citizen V i nazwał swoją nową drużynę Thunderbolts. Jego plan się powiódł i wszyscy wierzyli, że są bohaterami. Kiedy w końcu zdobył wystarczające zasoby i faktycznie przejął świat, reszta jego drużyny zwróciła się przeciwko niemu i zbuntowała się, ponieważ naprawdę lubili być dobrzy.

Zemo miał wiele późniejszych starć z Kapitanem Ameryką, Avengersami i teraz dobrymi Thunderbolts. Po pewnym czasie Helmut zaczął ponownie przemyśleć swój nikczemny styl życia i stał się bardziej neutralny.

Inne wystąpienia

Główny artykuł: Helmut Zemo (Marvel Cinematic Universe)

Advertisement