FANDOMBarricadedecepticon. We wszystkich filmach, w których się pojawił pełnił rolę pomniejszego antagonisty. Jest zaraz po Megatronie i Starscreamie najczęściej pojawiającym się decepticonem.

Biografia Edytuj

Transformers Edytuj

Do uzupełnienia

Transformers 3 Edytuj

Barricade był jednym z wielu Decepticonów najeżdżających Chicago pod rozkazami Megatrona oraz Sentinela. Zaraz po Soundwave'wie był drugim dowódcą. Razem poprowadzili grupę Protoform, która pochwyciła kilka Autobotów. Razem z innymi przesłuchiwał, popychał i bił więźniów. Barricade w tym momencie trzymał swojego rywala Bumblebeego jak więźnia.

Dylan Gould przekonał Soundwave'a i Barricade'a, że muszą wykonać egzekucję Autobotów i zaczęli od Que. Pomimo próśb o miłosierdzie Autobota, Protoform wysyła Que pierwsze, zanim Barricade strzela w jego głowę, oddzielając tym samym głowę Que od reszty ciała. Barricade roześmiał się na widok śmierci martwego Autobota.

Kiedy Autoboty uciekły, a Soundwave został zabity przez Bumblebeego, Barricade spotkał się z Shockwavem i zaczął znęcać się nad Protformami z jego grupy. Podczas tej czynności został oślepiony przez żołnierzy N.E.S.T. strzałem w głowę. Następnie został okaleczony przez ładunek przyczepiony mu do nogi. Uciekł jednak z pola bitwy i ukrywał się jakiś czas na ziemi nie dając znaku życia.

Transformers: Ostatni Rycerz Edytuj

Po tym, jak Megatron się odrodził, Barricade zaczął ponownie mu służyć i zbierał dla niego informacje. Miał za zadanie zdobyć medalion, ale wyprzedził go Cade Yeager, a on nic nie mógł z tym nic zrobić. Złożył więc raport Megaronowi i zasugerował szantaż TRF, na co Megatron przystał. Po uwolnieniu kilku Decepticonów, ruszył wraz z nimi na złomisko Cade'a, a później do pobliskiego miasta. Tam doszło do walki podczas której został zraniony przez Grimlocka. Jakiś czas później udał się do Anglii, gdzie stoczył pojedynek z Bumblebee. Został on podczas tego zdarzenia mocno poturbowany. Razem z Megatronem i Nitro Zeusem ruszył do Stonehenge, ale gdy Brytyjska Armia zaatakowała, on ponownie uciekł z pola walki.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.